Список форумов   FAQ   Поиск  
  Вход
Список форумов Разное Литература

Украинская литература

Обсуждение вопросов, связанных с существованием литературы в контексте мировой культуры.

Соответствует ли украинская литература образцам мирового уровня?

100% да!!
20
27%
Далеко не дотягивает
24
32%
По крайней мере пытается
21
28%
5050
9
12%
 
Всего голосов : 74

Сообщение yalivec » Суббота 04 Март 2006 09:16:02

Серг?й Жадан. Уривок з роману "Г?мн демократично? молод?"

Хай священик договорить, все найсм?шн?ше там у к?нц?
? ось, шановн? рад?ослухач?, глядач? нашого каналу, передплатники з досв?дом, як ? було зазначено в анонс?, наш заклад, не зраджуючи сво?м традиц?ям, працю? для вас цього довгого л?тнього вечора, в цьому нап?впорожньому нап?вмертвому м?ст?, в якому вам пощастило застрягнути, вогн? запалено, музику запущено ? весь персонал ? в?д наймолодшого кур"?ра ? до найдосв?чен?шо? курви сидять п?д важкими л?нивими вентиляторами, що розкручують п?д стелею сво? лопаст?, сидять ? переживають разом ?з вами це солодке нервове передчуття свята й пригоди, що ховаються в старих борделях та притонах цього м?ста; старий-добрий наб?р радостей ? депресант?в для тих, хто дотягнув до к?нця тижня ? не втратив почуття гумору, тому що гумор знадобиться вам, шановн? телеглядач?, в цих коридорах ? на цих горищах, де майже не залишилось ненавист? й страху, де ц? почуття давно й усп?шно зам?нено соц?альною страховкою, без почуття гумору вам просто не досид?ти до к?нця вистави, за яку ви, до реч?, платили сво? чесно зароблен? бабки, без почуття гумору тут взагал? н?чого шукати, в цьому затишному зал?, де в найближч? к?лька годин перед вами розгорнеться ?стор?я незнано? пристраст? й небачено? п?дступност?, де трупи коханц?в будуть падати вам п?д ноги, а чесний п?т ? гаряча кров статист?в проллються так натурально, що ви забудете про все на св?т?, ви забудете про власний скепсис ? варт?сть вх?дних квитк?в, тим б?льше ? не така вона вже й висока, пор?вняно з тим фарбованим божев?ллям, яке вихлюпнеться незабаром на ваш? голови, тому займайте сво? м?сця, с?дайте ? див?ться, адже в цьому м?ст? о так?й годин? у вас не так багато вар?ант?в, краще вже сид?ти й чекати, розраховуючи що цього разу, ось саме цього разу ? вас справд? н?хто не намаха?.

Зазвичай ми сидимо тут, доки нас не починають виганяти, а виганяти нас починають щойно ми тут з"явля?мось, н?хто не в?рить, що ми будемо сид?ти спок?йно, не б"ючи посуду ? не провокуючи пост?йних кл??нт?в. Хоча б тому, що ми теж пост?йн? кл??нти, до того ж нас тут багато ? пост?йних кл??нт?в ус?х цих бар?в, ?далень, пивних п?двал?в, буфет?в ? фаст-фуд?в, я ст?льки рок?в спостер?гаю за кл??нтами цих заклад?в, що можу в раз? чого виступити оф?ц?йним св?дком на судовому процес?, де ?х ус?х будуть звинувачувати в розтл?нн? та пересит?. В раз? чого саме я зможу заприсягтися перед ус?ма святими й надати беззаперечн? письмов? докази того, що на мо?х очах протягом ст?лькох рок?в в?дбувався процес зростання, змужн?ння ? головне ? процес просв?тлення цих геро?в, хоча збоку все справд? могло скидатись на звичайну алкогольну орг?ю. Проте на под?бн? закиди я завжди зможу сказати ус?м святим ? шановн? рад?ослухач?, глядач? нашого каналу ? передплатники з досв?дом, можливо, частково ви ? ма?те рац?ю, можливо, алкогол?зм, так само як ? просв?тлення, ? процесом нел?н?йним ? сповненим незбагненного внутр?шнього руху й динам?ки, але нав?ть у цьому випадку ? спробуйте уявити соб? орг?ю, що усп?шно трива? п"ятнадцять рок?в посп?ль, набираючи розмаху, сили й драматизму, спробуйте це соб? уявити ? якщо вам це вдасться, а вам це не вдасться, тод? ваш? претенз?? до пост?йних кл??нт?в бар?в ? фаст-фуд?в мого м?ста я прийму як справедлив?. Але оск?льки вам це не вдасться, то дозвольте мен? говорити саме про змужн?ння ? просв?тлення, шановн? передплатники з досв?дом. Тому що просв?тлення, нав?ть якщо воно супроводжу?ться похм?льно-депресивними синдромами, заслугову? на свою пост?йн?сть ? на сво?х кл??нт?в. ? нав?ть б?льше того.

Я св?домо говорю саме про них, тому що ?х я знаю найкраще, одного разу, багато рок?в тому, ми разом ?з ними зайшли до цих бар?в ? до цих фаст-фуд?в ? так почалося життя. З того часу зм?нювались лише ц?ни на алкоголь, головн? ж учасники, пост?йн? кл??нти, лишались при сво?х ролях, кожен на сво?му м?сц?, тому й говорити про них я можу безпосередньо, з придиханням, теплом ? глибокою ненавистю. Я сказав, що зм?нювались ц?ни на алкоголь, насправд?, як вони зм?нювались, хто за цим сл?дкував? Та н?хто, якщо чесно, головн? геро? в цьому випадку набагато ц?кав?ш? за соц?альне тло, а ?хн? ?мпров?зац??, на яких переважно все й трималось, важлив?ш? за розмальован? лаштунки в них за спинами. Ось в?н ? великий, реальний шматок часу, який лишився за ними, який вони вигризли зсередини ? лишили к?стяк, ? чим дал? вони в?д нього в?дходили, тим величн?шим виглядав цей труп, ця туша вбитого ? розтерзаного ними часу, вони пережили його, ?м повезло б?льше, не вс?м, але б?льшост? з них, ось вони ? мо? тридцятил?тн? геро?, перебинтовують рани, зализують св?й сиф?л?с, роблять зарубки на прикладах, готуючись до нових переможних звершень ? усп?шних прорив?в на д?лянках невидимого фронту. Тому, дорог? глядач? нашого каналу, вс? ви ? в?д наймолодшого кур"?ра до найдосв?чен?шо? курви, встаньте ? вшануйте хвилиною свого бл#$% мовчання тих, хто з якихось причин не дожив до к?нця вистави, встаньте, оск?льки обслуговувати таких пост?йних кл??нт?в ? велика профес?йна вдача, коли-небудь пот?м, в старост?, якщо вона у вас буде, якщо вам удасться вимолити ?? у вс?х сво?х святих, ви будете згадувати ц? молод? мужн? обличчя, ц? солодк? п"ян? откровення, цю зловт?ху ? всепрощення, якими вони обдаровували сво? невдячне малорухоме життя. Ви будете згадувати як вони взяли це життя за барки ? витрусили з нього все, що хот?ли, вибили з нього все лайно, випустили всю зайву кров, як вони ? ц? п"ян? тридцятир?чн? кап?тани, боцмани й старшини вели корабель життя прямо на рифи й п?дводн? камен?, ан?трохи не сумн?ваючись н? в рифах н? в к?нцевому усп?ху.

Нав?ть не питайтесь про правдив?сть баченого. Я знаю, хто першим почина? питатись про правдив?сть баченого, як правило це люди, котр? працювали в систем? осв?ти. Ну, або особи, зад?ян? в громадськ?й сфер? життя. Одним словом т?, кого серед пост?йних кл??нт?в не було в силу профес?йно? зайнятост?. Я не маю що вам в?дпов?сти. Сама побудова розмови за принципом питання-в?дпов?дь вигадана людьми, котр? працювали в систем? осв?ти, оск?льки в такий спос?б ?м прост?ше контролювати виховний процес. ? тут не може бути точок перетину, тому що виховний процес, на в?дм?ну в?д процесу просв?тлення, ?, власне, процесом л?н?йним, л?н?йн?сть ця, власне, ? вбива?. Можна звинувачути мене в небажанн? дати в?дпов?дь на прямо поставлен? питання, можна, зрештою, говорити що це не зовс?м морально. Ок, шановн? передплатники, але як можна говорити про мораль ?з людиною, яка щодня чита? газети, стор?нку за стор?нкою, стор?нку за стор?нкою, а в к?нц? обов"язково намага?ться розгадати кросворд. Я пас, дорог? прац?вники системи осв?ти, я пас, нав?ть якщо в?д цього буде падати загальний наклад.

? ц? д?ти з? сво?м кле?м, ? ц? професори з пол?техн?чного, як? проводять тут кращу частину семестр?в, ? ц? ж?нки, як? помирають тут, зам?сть того аби помирати вдома, ? ц? таксисти, як? курять, аби не пити, ? ц? геро? во?н, як? закладають зброю, ? кишеньков? злод??, як? приходять сюди, знаючи, що тут ?м н?чого не св?тить, ? студенти, як? виносять зв?дси сво?х професор?в ? несуть ?х до аудитор?й складати ?спити, ? туристи, як? помилково потрапляють сюди ? вже не хочуть виходити, ? спекулянти, яких першими пропустять в небесну браму, щоб не скандалити, ? весь вуличний крим?нал, який як н?хто в?дчува?, де найб?льше пахне життям ? за ними сто?ть великий досв?д цього життя, тому що вони знають одну та?мну штуку, а штука ця поляга? в тому, що вони без життя об?йдуться, а життя без них ? н?.

? якщо ви, шановн? рад?ослухач? ? глядач? нашого каналу досид?ли до цього м?сця, я наведу приклад. Р?ч у т?м, що б?льш?сть запропонованих вам обставин вас насправд? не стосуються. В б?льшост? випадк?в вам взагал? н?хто н?чого не пропону?. Тому й шкодувати особливо не ма? за чим. ? ось, власне, як приклад, я хот?в навести одну надзвичайно л?ричну ?стор?ю, яку, за великим рахунком, можна було й не наводити...

(с) Серг?й Жадан, 2006
yalivec

 
Сообщения: 2367
Зарегистрирован: Вторник 05 Апрель 2005 17:38:39

Сообщение Лидер » Пятница 10 Март 2006 08:34:23

Учора, 9 березня, ми визначали 192 роки в?д дня народження нашого великого Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Важко переоц?нити його значим?сть в укра?нськ?й та св?тов?й л?тератур?.
У нашому м?ст? вчора був м?тинг, але нажаль я не зм?г бути присутн?м на цьоиу м?тингу. Може хтось, хто був на м?тингу под?литься сво?ми враженнями?
Лидер

 
Сообщения: 4146
Зарегистрирован: Понедельник 19 Декабрь 2005 22:25:58
Откуда: Новомосковск

Сообщение Apassionata » Пятница 10 Март 2006 12:30:25

Для Лидер: А что интересного ты там ожидал увидеть? Как обычно: два слова сказали (Тихонова, зам. мера и учительница из 18 школы), цветочки положили, стишки прочитали и разошлись по домам. Короче, читай этот бред в четверг в Телесети.
Apassionata

 
Сообщения: 4644
Зарегистрирован: Пятница 03 Декабрь 2004 08:43:44
Откуда: из вне

Сообщение yalivec » Понедельник 17 Апрель 2006 20:03:47

В предверии творческого вечера замечательнейшего ураинского писателя Любка Дереша в Днепропетровске 30 апреля, вылаживаю отрывок из его новой, еще не вышедшей в свет, книги "Нам?р".
Наслаждайтесь... :twisted:
Вложения
Любко Дереш - Нам?р.txt
(6.4 КБ) Скачиваний: 231
Последний раз редактировалось yalivec Вторник 18 Апрель 2006 06:52:17, всего редактировалось 1 раз.
yalivec

 
Сообщения: 2367
Зарегистрирован: Вторник 05 Апрель 2005 17:38:39

Сообщение Apassionata » Понедельник 17 Апрель 2006 20:50:51

Для Noise: Судя по первому абзацу, не поеду я все-таки на его вечер... :o

И еще: не 20-го, а 30-го апреля.
Apassionata

 
Сообщения: 4644
Зарегистрирован: Пятница 03 Декабрь 2004 08:43:44
Откуда: из вне

Сообщение Cromwell » Понедельник 17 Апрель 2006 21:54:06

Для Noise:

Супер!!! А я не знал про дереша!! А когда? Выложи в Афишу!!!
Cromwell

 
Сообщения: 3386
Зарегистрирован: Суббота 07 Май 2005 21:10:20

Сообщение yalivec » Вторник 18 Апрель 2006 06:51:56

Для Cromwell:

_ttp://forum.navy.dp.ua/weblog_entry.php?e=1202
yalivec

 
Сообщения: 2367
Зарегистрирован: Вторник 05 Апрель 2005 17:38:39

Сообщение Cromwell » Вторник 18 Апрель 2006 21:28:41

Для Noise:

На Дереша нужно идти!!!!!...))) Да, а тот отрывок с "Гимна" далеко не самый прикольный... Гораздо больше меня прут Брати ЛИХУ?...))))) У мене нав?ть така заставка на моб?льному..))))
Cromwell

 
Сообщения: 3386
Зарегистрирован: Суббота 07 Май 2005 21:10:20

Сообщение yalivec » Вторник 18 Апрель 2006 21:44:45

Для Cromwell:
На Дереша нужно идти!!!!!...)))

а кто ж спорит?)) я буду 100%
Кстати, с ТМС буду делать интервью и в инет вылаживать на сайт Нексаунда и Аутсайдера. Это те ребята, которые с Зсуф играли, помнишь???? ;) :lol:
Может в новом номере Аутсайдера тож интервью выпустим =))

Да, а тот отрывок с "Гимна" далеко не самый прикольный

ну когда я отрывок вылаживал, книга еще не вышла. авторские права и т.д. Жадан сам давал в инет два отрывка, которые можно юзать тогда...
yalivec

 
Сообщения: 2367
Зарегистрирован: Вторник 05 Апрель 2005 17:38:39

Сообщение yalivec » Четверг 20 Апрель 2006 19:06:02

Еще отрывок из книги "НАМ?Р!" Любко Дереша.


З.Ы. Чтобы уж точно все смогли решить, ехать али не ехать 30-го... :mrgreen:
Вложения
Дереш Нам?р 2.txt
(26.26 КБ) Скачиваний: 216
yalivec

 
Сообщения: 2367
Зарегистрирован: Вторник 05 Апрель 2005 17:38:39

Сообщение mc_БОЦМАН » Суббота 06 Май 2006 20:30:19

Тема глупо сформулирована...Тоесть даже - предисловие (Начальный пост) скажем так..

"Способна ли конкурировать".. кхм.. Что это за вопрос такой жудкий..простите..!??!.. Вы думаете вообще?
Если касаться классики - то на то она и классика.. (У каждой страны она своя)..и по этому глупо говорить "может ли конкурировать"?!..
С кем конкурировать? Для чего? Мне кажеться само понятие "Классика" -формируеться из нас самих.. - Из людей. Ведь ...классика это не только "....то что написано давно".. - Это нечто ПРИЗНАННОЕ..нами же...

И вообще, понятие "конкуренция" здесь не уместно !

Что касаеться сегодняшней литературы- ... ну... вы знаете, ребята, - БУМ-а литературного ВООБЩЕ... (нашей молодёжи),. - я не наблюдаю.
Ну хоть застрелите- ... Нет сейчас интереса к литературе серьёзной у нынешней молодёжи.
mc_БОЦМАН

 
Сообщения: 335
Зарегистрирован: Среда 20 Октябрь 2004 00:06:41

Сообщение yalivec » Суббота 06 Май 2006 21:32:58

Для mc_БОЦМАН:
Способна ли конкурировать".. кхм.. Что это за вопрос такой жудкий..простите..!??!..

вполне адекватный вопрос. как видишь, целых 8 листов исписали люди и как-то умудрились на него отвечать... что в нем "жидкого"?
классика это не только "....то что написано давно".. - Это нечто ПРИЗНАННОЕ..нами же...

типичная фраза школьных учителей... кем признано? училками заплесневелыми или продажными критиками поп-изданий?
по-моему, здесь ты вдаешься в ненужную демагогию: никто не говорит о конкурировании с классикой. речь идет о конкурировании с образцами МИРОВОЙ лит-ры (заметь: не только классической).
хотя и об этом можно было бы поговорить. и поверь - результат выйдет не в пользу этой самой общепризнаной "классики"...

БУМ-а литературного ВООБЩЕ... (нашей молодёжи),. - я не наблюдаю.
Ну хоть застрелите- ... Нет сейчас интереса к литературе серьёзной у нынешней молодёжи

да неужели??? на чем ты основываешся, когда говоришь об этом - на кучке умственно отсталых недорослей-одиннадцатиклашках из нашего пгт?! а ты знаешь, что книжный бизнес сегодня в нашей стране один из самых прибыльных??? и продаются хорошо не только любовные романы, детективы, издания так называемой "классики" и зар.лит., а и наша отечественная украинская литература?!
yalivec

 
Сообщения: 2367
Зарегистрирован: Вторник 05 Апрель 2005 17:38:39

Сообщение lady kiss » Суббота 06 Май 2006 22:02:17

презентация Любко Дереша мне поравилась, но к сожалению познания народа в области современной укр культуре ограничиваются определенными кругами населения. сама вот только благодаря некоторым добрым людям начала узнавать что к чему... начала..

молодая мы еще страна. и глупая. нет у нас толком культуры... по крайней мере в массах. хотите сказать культура не для масс .. ну что ж, давайте оглянемся на другие страны и менталитеты. мы пока еще необразованное село у которого больше понтов чем дела.

так что : Нумо ж, браття, Укра?ну будувать!
и плевала я на критику тех кто жеает сказать что мы на уровне своем не сможем сделать культурный переворот. чтобы изменить весь мир нужно изменить себя в первую очередь. ведь мир (ха! как мы эгоистичны!!!) это человечество... в нашем случае страна.

вообще все дело в том как каждый для себя представляет свою страну и свой мир. Ведь мир - это то что мы думаем о нем. и культура для нас это то что мы думаем о ней.

вот такая вот заморочка.. кажется я отошла от темы немного но ввысказалась...

меньше понтов, больше дела и откровенности. почему мы должны прятать свою уникальность??? зачем Вам лично это нужно?? люди, жизнь одна и она Ваша !!!!

продается литература?? возможно :) надеюсь скоро и живопись будет продаватся :) такими же темпами :)) прорвемся:))
lady kiss

 
Сообщения: 9
Зарегистрирован: Вторник 21 Февраль 2006 18:39:06
Откуда: Киев

Сообщение Cromwell » Четверг 11 Май 2006 19:49:11

Для lady kiss:

Не совсем согласен...
молодая мы еще страна. и глупая. нет у нас толком культуры...

КАК ТАК МОЛОДАЯ И ГЛУПАЯ????? Наша культурная история восходит еще корнями в дохристианскую эпоху, наша страна не в чем не уступает, а во многом и превосходит культурные традиции других стран!!! У нас действительно есть своеобразные манеры письма (если только затрагивать литературу), например такой феномен как РОЗТР?ЛЯНЕ В?ДРОДЖЕННЯ больше нигде в мире не появлялся, и таких примеров еще много! И что бы сравняться с культурой остальных стран, не мы должны их доганять, а самим остановиться и подождать!!!!
Cromwell

 
Сообщения: 3386
Зарегистрирован: Суббота 07 Май 2005 21:10:20

Сообщение lady kiss » Четверг 11 Май 2006 20:18:15

и ты хочешь сказать этой культурой пропитан народ?
lady kiss

 
Сообщения: 9
Зарегистрирован: Вторник 21 Февраль 2006 18:39:06
Откуда: Киев

Пред.След.

Вернуться в Литература

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4

cron