Список форумов   FAQ   Поиск  
  Вход
Список форумов Разное Политика

ОУН-УПА

Обсуждение политики и все что с ней связано.
Правила форума
Для доступа в это раздел форума нужно вступить в группу Политики, тогда у вас появится возможность отвечать на сообщения и создавать темы.
Вновь зарегистрированные и "сомнительные" пользователи в группу не допускаются!

Сообщение alexus » Понедельник 31 Май 2010 16:03:57

[spoiler=УПА проти г?тлер?вц?в: брехня чи пол?тичн? ман?пуляц???] [31.05.2010 15:55] Володимир Г?нда
УПА проти г?тлер?вц?в: брехня чи пол?тичн? ман?пуляц???

Рос?йськ? спецслужби ?розкопали? у сво?х фондах ?суперсекретний? документ, ще й вив?сили його на сво?му сайт?? Зв?дки ?м знати, що в Укра?н? цей документ давно розсекречено й в?дкрито?

У в?тчизнян?й ?стор?? чимало стор?нок, як? сприймаються укра?нцями неоднозначно. На жаль, до них належить ? боротьба Укра?нсько? повстансько? арм?? за незалежн?сть. Останн?м часом ця тема стала надто пол?тизованою, в результат? чого одн? вважають вояк?в УПА героями, ?нша ? ?колаборац?он?стами?, ?фашистськими союзниками?, ?зрадниками?. Особливо це загострилося напередодн? святкування р?чниц? створення Повстансько? арм??. У ц? дн? пол?тики л?вого спрямування виливають масу бруду на уп?вц?в, звинувачуючи ?х у р?зних гр?хах. Найпоширен?ш? серед них ? мирне сп?в?снування з г?тлер?вцями й п?дписання договору про сп?впрацю з Вермахтом.

Але т?, хто так каже, не читають арх?вних документ?в?

Спробу?мо розглянути кожне з? звинувачень окремо, спираючись виключно на документи, а не пол?тичну пропаганду чи ?найщир?ш?? радянськ? досл?дження. Комун?сти не втомлюються повторювати, що вояки УПА не вбили жодного н?мецького солдата. Як докази використовують листи, отриман? в?д Досл?дницького ?нституту ?стор?? в Потсдам? й науково-досл?дницького ?нституту в Мюнхен?, де йдеться про в?дсутн?сть у ?хньому розпорядженн? л?тератури, яка б п?дтвердила втрати н?мецько? арм?? в?д повстанц?в. Маючи у сво?му розпорядженн? так? ?незаперечн?? докази, вони оголосили на всю кра?ну, що УПА н?коли не воювала проти окупант?в ? дос? активно пропагують цей м?ф.

Не пол?н?ться, панове пол?тики, ? сход?ть до арх?ву

Очевидно, починати пошук таких матер?ал?в потр?бно було не в н?мецьких наукових установах, а у в?тчизняних арх?восховищах, адже тут в?дпов?дних документ?в удосталь. Я св?домо не використовую нац?онал?стичн? джерела, через ?х непереконлив?сть, а т?льки зв?ти н?мецького СД ? партизанських з??днань. Думаю в неправдивост? цих документ?в год? сумн?ватися. Ц? дан? можна отримати в Центральному арх?в? вищих орган?в влади та управл?ння Укра?ни, що на Солом?янськ?й площ? в Ки?в?, та в Центральному державному арх?в? громадських об??днань Укра?ни (вул. Кутузова, 8). У першому, у фонд? 4628, м?стяться н?мецьк? документи, котр? проливають св?тло на цю проблему. У другому ? потр?бн? дан? знайдете у фонд? 1, опис 22, де збер?гаються зв?ти радянських партизан?в перед Укра?нським штабом партизанського руху (дал? ? УШПР).

Невже радянськ? партизани ?брешуть??

Отже, розпочнемо з партизанських зв?т?в, адже партизан?в як представник?в радянсько? влади л?деров? КПУ Петру Симоненку, представникам Парт?? рег?он?в та ?хн?м прихильникам важче буде звинувачувати в брехн?.

Про бойов? д?? укра?нських повстанц?в проти Вермахту в УШПР пов?домляв 1 червня 1943 року штаб партизанських загон?в Житомирсько? област?: ?20.5.43 року нац?онал?сти напали на н?мецький гарн?зон с. Чудель, що в 20 км на П?вденний Сх?д в?д Сарн, у результат? було вбито 30 н?мц?в?. Командир Р?вненського партизанського з??днання ?1 Василь Бегма у сво?му черговому зв?т? писав: ?26.6.43р. в с. Хара?м?вка Деражнянського району н?мц? вели б?й з нац?онал?стами. Убито 4 н?мц? й 19 нац?онал?ст?в. При ви?зд? з Хара?м?вки нац?онал?сти влаштували зас?дку та вбили 7 н?мц?в?.

Укра?нсько-н?мецьке протистояння п?дтверджу? у власному щоденнику в?домий ком?сар Сумського партизанського з??днання Семен Рудн?в: ?Наконец мы попали в район действия так называемых ?бульбовцев?, это одна разновидность украинских националистов, которые дерутся против немцев и партизан. Здесь же в этих районах находятся ?бандеровцы?, тоже националисты, которые дерутся против немцев, ?бульбовцев? и партизан?. У наступному запис? в?д 24 червня 1943 року в?н ще раз наголошу? на збройн?й боротьб? УПА з н?мцями: ?За эти дни? нервы настолько напряжены, что я вторые сутки почти ничего не кушаю. Так как здесь такое политическое переплетение, что надо крепко думать, убить ? это очень простая вещь? Националисты ? наши враги, но они бьют немцев. Вот здесь и лавируй, и думай?.

Св?дчення н?мецьких документ?в

А ось що з цього приводу пишеться в н?мецьких документах. У зв?т? СД за 19 березня 1943 року йдеться: ?У генеральному окруз? Волинь-Под?лля нац?онал?стично-укра?нська? банда розвива? власну активн?сть. Численн? напади на територ?ю сх?дн?ше в?д шосе Р?вне ? Луцьк проводять переважно члени ц??? банди?. В липн? 1943 року занепоко?н?сть ситуац??ю з УПА висловив кер?вник генерального округу Волинь ? Под?лля Шене в записц? на ?м?я А.Розенберга: ?На Волин? нема? жодно? област? не заражено? нац?онал?стичними бандами. Особливо в зах?дних областях ? Любомль, Володимир-Волинський, Горох?в, Дубно, Крем?янець ? д?яльн?сть банд прийняла так? форми, що вже дек?лька тижн?в можна говорити про збройне повстання?.

Шеф СД в Галичин? телеграфував 22 кв?тня 1944 року кер?вников? СС Г.Мюллеру: ? УПА виступа? в рег?он? як переконлива дестаб?л?зуюча сила, вона ма? нам?р посилити цю д?яльн?сть надал? й намага?ться захопити всю укра?нську молодь так званою ?л?совою ?де?ю?? Окрем? групи, особливо в п?вденн?й частин? рег?ону, не бояться нав?ть нападати на п?дрозд?ли н?мецького?. У свою чергу, кер?вник охоронно? пол?ц?? ? СД в Тернопол? у зв?т? за 22 травня 1944 року писав: ?10 травня 1944 р. УПА знищила обоз жандармського пост Бучача, коли в?н перебував у Р?чиц?, округ Дрогобуж?.

Колк?вська республ?ка

У результат? боротьби УПА з н?мцями в Зах?дн?й Укра?н? виникали ц?л? повстанськ? партизанськ? кра?, де г?тлер?вц? боялися нав?ть з?являтися. Один ?з таких було створено в травн? 1943 року на територ?ях Колк?вського, Маневицького, Рожищенського, К?верц?вського район?в, у його межах проголосили так звану Колк?вську республ?ку. Як в?домо, вона про?снувала до жовтня 1943 року й була знищена саме н?мецькими в?йськами.

До реч?, аналог?чн? утворення виникали на зв?льнених в?д окупант?в землях радянськими партизанами. Командир 1-? Укра?нсько? партизансько? див?з?? ?м. Ковпака П.Вершигора, описуючи це явище, зазначав: ?Усе Пол?сся, за винятком великих комун?кац?й Сарни ? Ковель, Ковель ? Брест ? Сарни ? Лунинець, було повн?стю в?льне в?д н?мц?в, величезна територ?я в?д Сарн до Буга було под?лена м?ж УПА ? з??днаннями радянських партизан?в, виштовхнутих з-за Горин?? Зах?дний берег р. Горинь, райони Стиндень, Степань, Домбровиця, район Колки ? Рафал?вка були в руках УПА, за ними до Стохода ? радянськ? партизани, ? в?д р?чки Стоход на Зах?д ? повн?стю нац?онал?стичн? райони УПА, партизанами нав?ть не розв?дан?, ? якась б?ла пляма на карт? Пол?сся?.

?Суперсекретний? документ рос?йських спецслужб

Зовс?м ?нша ситуац?я щодо сп?впрац? УПА з Вермахтом. Справа в тому, що в арх?вах ? безл?ч документ?в, котр? п?дтверджують наявн?сть в?дпов?дних договор?в, на них ? спираються в?дпов?дн? пол?тичн? сили. Однак вони св?дчать про п?дписання з к?нця 1943 року лише локальних домовленостей, на окремо взятих територ?ях, але не було загально? угоди м?ж вищим кер?вництвом Рейху та ОУН (б), про що говорять комун?сти й окрем? представники парт?? рег?он?в, явно ман?пулюючи даними.

До цього питання варто п?дходи не з позиц?й сьогодення, а тогочасно? ситуац??, яка склалася в зах?дноукра?нських землях. Наступ Червоно? Арм?? поставив укра?нських повстанц?в перед необх?дн?стю вести боротьбу на два фронти. Розум?ючи ?? безперспективн?сть, нац?онал?сти шукають контакт?в ?з Вермахтом. ? справа не в прихильност? до нацистського режиму ? командири окремих загон?в УПА намагалися в такий спос?б убезпечити себе в?д повного розгрому радянськими в?йськами, адже розум?ли, що в недалекому майбутньому саме з ц??ю силою доведеться вести боротьбу за незалежн?сть, тому й прагли отримати в?д н?мц?в зброю, зв?льнити сво?х б?йц?в ?з в?язниць та захистити м?сцеве населення в?д свав?лля н?мецьких солдат?в. В?дпов?дн? угоди п?дписувалися на тих територ?ях, де повстанц? не мали змоги вести боротьбу з переважаючими силами противника. У свою чергу, радянськ? партизани, що перебували в таких районах, робили суперечлив? зв?ти щодо д?яльност? УПА.

Наприклад, у зм?ст? одного з договор?в, укладеного з н?мецьким кер?вництвом Володимирського округу 5 грудня 1943 року, ?шлося про те, що нацисти зобов?язуються не нападати на укра?нськ? села з боку зал?зничних дор?г (окупанти проводили каральн? акц?? як в?дплату за диверс?? червоних партизан на зал?зниц?. ? Авт.), в?дпускати полонених, в?дмовитися в?д практики пересл?дування с?мей повстанц?в, вести сп?льн? в?йськов? д?? проти радянських партизан. У свою чергу, укра?нц?, мали проводити диверс?йну та розв?дувальну роботу в тилу радянських в?йськ. З такою ж метою використовував УПА в районах Постойно, Кременець, Верба, Кох?н, Бережанце, Подкамень, Деражне кер?вник в?дд?лу розв?дки бойово? групи ?Прюцман? штурбанфюрер СС Шм?тц.

Варто визнати, що була спроба п?дписати загальну угоду щодо сп?льних д?й. Так? переговори велися з с?чня 1944 року, проте безрезультатно. Обидв? сторони зрозум?ли, що не в змоз? виконати вимог один одного. Уп?вц? ? не нападати на н?мецьк? частини, не вести пропагандистку роботу серед пол?ц?? та солдат див?з?? СС ?Галичина?, припинити терор проти польського населення. Н?мц? ? не проводити продуктов? та каральн? операц??, не в?дправляти укра?нц?в на роботи до Н?меччини. Уже в ход? цих перемовин нацисти д?йшли висновку, що укра?нськ? повстанц? ?х використовують. ?Незважаючи на те, що контакти з Герасим?вським (уповноважений для проведення переговор?в з? сторони ОУН(б). ? Авт.) ? командирами УПА б?льш низького рангу п?дтримуються довол? довго, вида?ться, що вс? ц? старання охоронно? пол?ц?? залишаються безрезультатними, ? писалося в одному з? зв?т?в СД. ? Хоча Герасим?вський запевня?, що будуть негайно в?ддан? накази про заборону завдання збитк?в н?мецьким ?нтересам? За д?ями загон?в УПА в рег?он? Галичина не пом?тно, що вони отримали в?д свого кер?вництва накази, що виходять ?з домовленостей? ? надал?? укра?нська сторона знищу? н?мецьких пол?ц?йних чин?в?Дезертири й переб?жчики з див?з?? СС ?Галичина? приймаються в загони, посилю?ться терор укра?нсько? сторони проти польських населених пункт?в. Ц? факти п?дтверджують припущення, що для бандер?всько? групи неважливо дотримуватися вимог н?мецько? сторони та зм?цнення сп?впрац?. Поставши перед необх?дн?стю боротьби на два фронти, вона, використовуючи тактику затримок та об?цянок, намага?ться опертися на н?мецьку сторону й дочекатися, доки остаточно проясниться в?йськова ситуац?я?.

До реч?, саме цей документ наводять противники УПА, говорячи про п?дписання договору як про доконаний факт. А рос?йськ? спецслужби, п?сля того як у СБУ почали розсекречувати документи тих час?в, нав?ть вив?сили його на сво?му сайт?, ?в?дкопавши? його у сво?х фондах, ? п?днесли як суперсекретний. Зв?дки ж ?м знати, що в Укра?н? кожен досл?дник може безперешкодно ознайомитися з його зм?стом у Центральному арх?в? вищих орган?в влади.

Н?мецьк? документи доводять, що для окупант?в ц? переговори були виг?дн? з дек?лькох причин: по-перше, зменшувалися напади укра?нц?в на тилов? продуктов? склади; по-друге, з?являлася можлив?сть у ймов?рному збройному конфл?кт? з поляками отримати в особ? повстанц?в якщо не союзник?в, то принаймн? пом?чник?в для забезпечення порядку в тилу; по-трет?, давали можлив?сть отримати розв?ддан? про ворог?в Вермахту в?д УПА, що полегшувало роботу н?мецьких спецслужб; по-четверте, зустр?ч? з представниками р?зних теч?й укра?нського нац?онал?стичного руху сприяли поглибленню розколу в ОУН; по-п?яте, знайомство з ватажками повстансько? арм?? давало змогу ретельно ?? контролювати, а в майбутньому, за необх?дност?, л?кв?дувати.

Сп?впраця УПА ? партизан?в

Варто зазначити, що аналог?чн? угоди в 1943 роц? п?дрозд?ли УПА укоадали з радянськими партизанськими з??днаннями. Щоправда, умови в них в?др?знялися: як правило, партизани прохали повстанц?в пропустити ?х через свою територ?ю, нац?онал?сти ? не розповсюджувати б?льшовицьку пропаганду. Нер?дко ? т?, й ?нш?, в?дзначали, що роблять сп?льну справу ? б?ють г?тлер?вц?в.

Коли партизани т?льки з?явилися в зах?дноукра?нських землях, то вол?ли не конфл?ктувати з нац?онал?стами через слабк?сть сво?х позиц?й у рег?он?, в?дсутн?сть п?дтримки населення та утримування повстанцями кращих вогневих рубеж?в, що могло призвести до непотр?бних втрат серед особового складу. Причому п?дписання угоди про ненапад у одн?й област? не убезпечувало в?д бойових д?й в ?нш?й.

Детал? одного з таких договор?в описав у сво?му щоденнику вже згадуваний Рудн?в: ?Нам сегодня предстоит задача форсировать Горынь, переправ нет, за исключением Яновой Долины, но там немецкий гарнизон? Решили делать наплавной мост через Горынь между селами Крчин ? Здвиждже, но националисты, человек 500, заняли Здвиждже и заявили, что переправу строить не дадут. Ковпак решил раз так, то дать бой и смести это село, чему я решительно воспротивился; это просто не требуется большого ума, но жертвы с одной и другой стороны, жертвы мирного населения, детей и женщин. Я решил пойти на дипломатические переговоры? Договорились не трогать друг друга. Наша бескровная дипломатическая победа является блестящим маневром? Оказывается, здесь надо быть не только хорошо грамотным в военном и политическом отношении, но и применять ?дипломатию?. Бойцы смеются, что придется писать 3-й том дипломатии? (напередодн? в?йни було написано т?льки 2 томи. ? Авт.).

Аналог?чний догов?р уклали ?народн? месники? Григор?я Балицького. П?д час переговор?в з повстанцями п?д командуванням Карпенка в лист? до нього вони писали: ?Шановний Карпенку! Одержавши Вашого листа, пов?домля?мо Вас ? Ваших друз?в у т?м, що ми заг?н Червоних Укра?нських партизан: наше головне завдання, як нам в?домо, ? Ваше, вести боротьбу з н?мецькими загарбниками. А тому зрозум?йте Ви, що ми не ведемо боротьби проти Вас ? мирного населення, а навпаки разом з Вами вол??мо знищувати сп?льного ворога ? н?мця?. П?сля п?дписання договору партизани Балицького безперешкодно пройшли необх?дною ?м територ??ю.

Ут?м, партизанськ? ватажки не завжди притримувалися визначено? тактики.

Невдоволення з цього приводу висловлював в сво?му зв?т? секретар Р?вненського п?дп?льного обкому Василь Бегма: ?Отдельные командиры партизанских отрядов стали на путь переговоров с полевыми командирами УПА и даже заключали с ними договоры о нейтралитете?.

Балицький у сво?му щоденнику за 1 серпня 1943 року з цього приводу зробив ще б?льш гн?вний запис: ?Вечером приехал полковник Медведев со своей свитой. Поставил мне несколько вопросов, обвиняя меня в том, что я беспощадно бью националистическую сволочь. Я ему ответил, дипломатически: ?Пошел ты к х-м, ты можешь вести дипломатические переговоры с этой сволочью, но я буду вести разъяснительную работу из автоматов и пулеметов?. ? це незважаючи на те, його з??днання також п?дписувало мирн? домовленост?.

З наближенням до рег?ону Радянсько? арм?? дипломат?я партизан зм?нилася, вони в?дмовилися в?д п?дписання будь-яких домовленостей ? розпочали активн? во?нн? д?? проти УПА, чим, власне, ? п?дштовхнули уп?вц?в до пошуку союзника в особ? н?мецького Вермахту. Неабияку роль у цьому в?д?грав ? той факт, що радянська влада засуджувала й не сприймала д?? укра?нських нац?онал?ст?в, спрямован? на в?дновлення укра?нсько? державност?.

?Як бачимо, у той час договори про неведення в?йськових д?й з УПА укладали не т?льки н?мц?, а й радянськ? партизани. Причому кожен ?з партизанських загон?в чи н?мецьких в?йськових гарн?зон?в пересл?дував власн? ц?л? ? у конкретний момент ? в окремо взятому рег?он?. Тому говорити в так?й ситуац?? про сп?впрацю УПА з Вермахтом одночасно на вс?й територ?? Зах?дно? Укра?ни, на нашу думку, ? абсурдним ? некоректним. Мову можна вести про п?дписання локальних домовленостей, при цьому не варто забувати, що аналог?чн? угоди укладалися м?ж укра?нськими повстанцями й радянськими партизанами.

Володимир Г?нда, ?сторик [/spoiler]
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Сообщение alexus » Четверг 02 Сентябрь 2010 12:49:07

[spoiler=Во?н УПА: У нас була рос?йська сотня та в?дд?л нацменшин] [02.09.2010 13:26] Лана Самохвалова
    Бандера ? ?диний лицар у ?вроп?, хто 1941 року сказав Г?тлеру ?н??... УПА зростала в боротьб? з фашистами... Енкаведешники видавали себе за вояк?в УПА, убивали д?тей, ж?нок...

    У День Незалежност?, коли я поверталася додому, проходячи повз м?тинг на одн?й з центральних площ Ки?ва, почула короткий, тривал?стю з хвилину, виступ котрогось з м?тингувальник?в. Цей виступ мене буквально заворожив. Л?тн?й чолов?к говорив про те, що незалежн?сть сл?д здобувати щодня ? щодня доводити, що ми ?? варт?. А щоб стати в?льними, треба хот?ти стати в?льними. У цих словах було ст?льки внутр?шньо? сили й щирост?, що я вир?шила посп?лкуватися з промовцем.

    Степан Семенюк ? один ?з перших творц?в загон?в Укра?нсько? повстансько? арм??, колишн?й в?язень, чий смертний вирок зам?нили на 20 рок?в каторжних роб?т. ? в?н один з останн?х во?н?в УПА, хто ще залишився живий. У п?дручнику з ?стор?? для 5-го класу, переписаному на догоду кремл?вському кер?вництву, вилучено розд?л про УПА.

    Сьогодн?шн? ?нтерв?ю ? наш подарунок тим, кому ц?кава чесна ?стор?я Укра?ни. Я запросила пана Семенюка в УН?АН...

    Ми спускалися з Михайл?всько? площ? на ?вропейськ, намагаючись пробитися кр?зь ?святков?? загороди Управл?ння державно? охорони та м?л?ц??.
      ? Прошу об?йти площу та йти через Майдан, ? сказав мен? охоронець, не пускаючи йти по прям?й дороз?.

      ? Та з? мною 80-р?чний пол?тв?язень, йому важко ходити, пропуст?ть нас, ? намагалася переконати охоронця.

      ? Н? положено, ето моя работа, - пробубон?в в?н у в?дпов?дь.

      ? Мен? не 80, а 90 рок?в, ? ми з вами прекрасно пройдемося по Хрещатику, ? взявши мене п?д руку, сказав Степан Семенюк ? референт крайового проводу Орган?зац?? укра?нських нац?онал?ст?в (щось на зразок ?деолога ОУН) та голова пол?тичного в?дд?лу во?нно? округи УПА. Цей д?д виглядав справжн?м аристократом пор?вняно з охоронцями в?д УДО, як? нагадували радше з?брання поручик?в ?жевських, а не вишколених в?йськових.
    СТЕПАН БАНДЕРА ? ?ДИНИЙ ЛИЦАР У ?ВРОП?, ХТО 1941 РОКУ СКАЗАВ Г?ТЛЕРУ ?Н??

    Пане Семенюк, як 1939 року Галичина сприйняла прих?д радянських в?йськ?

    Частина людей в?тала прих?д радянських в?йськ. Симпат?? до польсько? держави в укра?нц?в не було. Хоча Польща була демократична держава, ?, коли Укра?на була п?д Польщею, виходило багато укра?нсько? л?тератури, ут?м, на всю Р?вненську та Волинську област? ?снувала лише одна укра?нська г?мназ?я.

    Що тут пояснювати? В укра?нц?в завжди була мр?я про свою державу. А 1939 року при?жджають радянськ? в?йська, а там людей п?дбирали з укра?нц?в. Школи перейшли на укра?нську мову. Правда, ввели й рос?йську. Учител? пройшли переп?дготовку.

    Я сам, уже будучи членом ОУН, став учителем ?стор??, у 1940 роц? пройшов п?дготовку в секц?? ?сторик?в.

    Але п?сля приходу радянських в?йськ минуло два-три м?сяц?, ? з крамниць зникло все. Усе викуповувалося ?визволителями?, як? в?дправляли продукти й товари до себе на батьк?вщину, проте н?чого не привозили. Безперервно тривали м?тинги, збори в м?стах. Люди запитували нову владу, чому нема? мила. Нам в?дпов?дали: спочатку сл?д побудувати склади, а пот?м привеземо мило.

    Ставлення до Черново? арм?? зм?нювалося?

    Пот?м почалися арешти людей.

    Н?мц? ж були по-сво?му ?чесн??, вони могли пов?сити людину, сфотографуватися на тл? шибениц? та над?слати фото сво?й ж?нц?. Вони здобували житт?вий прост?р без риторики про ощасливлення укра?нського народу.

    Чи знали ви Степана Бандеру особисто? ? Романа Шухевича?

    Вам тяжко зрозум?ти що таке п?дп?лля... Краще, аби ви цього не переживали. Ми жили п?д чужими документами, чужими ?менами. На одн?й конференц?? був чолов?к, на якого я звернув увагу. А пот?м уп?знав його на фотограф??, це був Роман Шухевич.

    А Бандеру арештували в 1941 роц?, судили, кинули до концтабору, п?сля 1944 року його теж в Укра?н? не було.

    Але щодо Бандери й ц??? суперечки ? дати йому героя не дати героя... До реч?, багато хто з нас в?дмовився в?д державних нагород. Не буду говорити, чи був Бандера геро?м. Але в?н був лицарем. 1941 р?к... Уся ?вропа схилилася перед Г?тлером. ? Бандеру, якого арештували, оф?ц?йна влада Н?меччина просить: в?дмовся в?д акта проголошення незалежно? Укра?нсько? держави ? тебе в?дпустять. Хто зважився сказати тод? Г?тлеру: ?Н??? Хто? Т?льки Бандера. Й опинився в н?мецькому концтабор?. Його брат?в н?мц? у цей час забивають в ?нших концтаборах.

    УПА ЗРОСТАЛА В БОРОТЬБ? З ФАШИСТАМИ

    Пророс?йськ? пол?тики йому начебто не можуть вибачити створення батальйон?в ?Нахт?галь? та ?Роланд?.

    У той самий час, коли Молотов з Р?бентропом були в чудов?й сп?лц?, аж до проведення сп?льних парад?в, коли Москва активно допомагала Г?тлеру сво?ю сировиною, хл?бом (аж до 1941 року), було створено два укра?нських батальйони, як? нараховували не б?льш як с?мсот солдат?в. У рос?йських в?йськових формац?ях при н?мецьк?й арм?? нал?чувалося понад два м?льйони рос?ян. Там було к?лька рос?йських арм?й, як? загалом називають власовцями.

    Кричать про тих с?мсот укра?нц?в... А про два м?льйони чомусь не дуже говорять. Б?льше того, власовц?в реаб?л?тували. У Рос?? точиться дискус?я про Власова, ? н?хто не да? однозначно? оц?нки. В?н виступав проти Стал?на. Рос?йськ? ?сторики в?дверто його не засуджують? В?н створив арм?ю, яка боролася проти б?льшовизму. Б?льше того, нам товчуть, що ун?атськ? монастир? Укра?ни та Б?лорус? були ?пос?бниками окупант?в?. Але не згадують, що митрополит В?льнюський та Литовский, екзарх Московського патр?арху Серг?й (Вознесенський) уже на другий день п?сля приходу н?мц?в в?дслужив молебень за ?освобожд?н?? от атеистического большевизма ? худшего зла в мире?. В?н створив у окупованих областях Рос?? православну м?с?ю з ос?дком в Печерському монастир? Пскова. ? це дуже добре показу?, як населення ставилося до сов?тсько? влади. Цей митрополит був пов?язаний ?з Власовим.

    Як формувалася УПА?

    Перш? штаби були створен? на Волин?, там умови для цього кращ? ? л?си, болота. Там був найтяжчий н?мецький режим.

    У Галичин? н?мц? лютували менше. Ц? територ?? ран?ше були п?д Австро-Угорщиною, старш? люди знали н?мецьку мову. А в нас, на Волин?, режим був дуже жорсткий. Мого дев?ятир?чного плем?нника вбили просто тому, що в?н не сподобався якомусь н?мцев?. Машина про?жджала, дали по ньому чергу й усе...

    Будь-яку арм?ю, нав?ть чоту (роту. ? Авт.) за один день не створиш. Укра?нська повстанча арм?я, як вона називалася, насправд? створювалася довго. Ми почали створювати сво? збройн? в?дд?лки ще за час?в Польщ?. А назвали ?? арм??ю тод?, коли вона була остаточно сформована на засадах регулярного в?йська, з ус?ма службами, зокрема медичною та господарчою. Це завершилося по перших боях з н?мцями.

    В УПА служили т?, хто сид?в у польських, мадярських, румунських тюрмах. Укра?нськ? ж земл? були ? п?д Румун??ю, ? п?д Мадярщиною, ? п?д Польщею. Склад УПА ? це окрема довга тема. Скажу т?льки, що в нас було дв?ст? генерал?в колишньо? Укра?нсько? народно? арм??.

    Кр?м того, укра?нц? в Польщ?, Румун??, Чех??, коли навчалися в ун?верситет?, проходили в?йськову п?дготовку, служили у сво?х арм?ях.

    УПА зростала й творилася в боротьб? ?з н?мцями. У травн? 1943 року ми вже мали власн? в?йськов? школи старшин. Випускали в?йськових у рангу порушника (лейтенанта). Терм?нолог?я в УПА була укра?нська. Був сотник (кап?тан)...

    Н?мц? в 1943 роц? в одн?й з? сво?й газет оц?нювали чисельн?сть УПА в?д 120 до 180 тисяч людей. Але нав?ть якби арм?я нал?чувала 10 тисяч чолов?к, то х?ба вона могла б утриматися так довго, якби ?? не п?дтримувало м?сцеве населення? Н?мц? або грабували населення, або депортували. Оточували м?ста, ловили здорових ж?нок ? чолов?к?в, садили на машину й вивозили або в таб?р, або в село висилали до господар?в чи на фабрику. Ми запоб?гали депортац??, рятували людей.

    Лише вл?тку 1943 року Н?меччина в?д?рвала в?д фронту на боротьбу з УПА на Волин? 30 тисяч солдат, з л?таками й танками.

    Де во?ни УПА брали зброю?

    Ми ?? позичали? (Усм?ха?ться). А як ви гада?те, в кого сьогодн? беруть зброю кавказц??

    ?м постача? св?товий ?слам?стський терористичний рух.

    В?н постача? ?м рос?йську зброю?

    ?м продають рос?йськ? генерали. Але радянськ? генерали п?д час Друго? св?тово? в?йни збро?ю начебто не торгували.

    На початок в?йни за в?дкритими арх?вами на рубежах Укра?ни було майже 9 м?льйон?в чолов?к радянського в?йська. Це в п?втора раза б?льше, н?ж становила вся н?мецька арм?я. А ви зна?те, ск?льки з 9 м?льйон?в в?дступило на сх?д ?з початком в?йни? 800 тисяч. А решта здалися н?мцям, або розбрелися. Самих т?льки дезертир?в загороджувальн? загони розстр?ляли понад десять тисяч чолов?к.

    Уявля?те, т? 9 м?льйон?в людей мали зброю. А н?мц?, як ?шли вперед, зброю не п?дбирали, у них був бл?ц-криг. А ми п?дбирали. Через два м?сяц? п?сля бл?ц-кригу сюди йшла н?мецька адм?н?страц?я. У нас було два м?сяц? для власного становлення, ? ми його використовували. Ми мали сво? збройов? (майстерн?, де ремонтували зброю). Але ми не мали можливост? виробляти зброю. Також брали н?мецьк? бойов? склади, де не було велико? охорони.

    Нин? кремл?вськ? ?деологи та ?хн? представники в Укра?н? нас наполегливо намагаються переконати, що бандер?вц? ? це бандити...

    ОУН Бандери була не в?йськова орган?зац?я, а пол?тична. Вона не займалася в?йськовими справами, але готувалася до того, що свободу треба буде здобувати ? ? за допомогою збро?, ? за допомогою дипломат??. ОУН створила УПА в боротьб? за укра?нську державн?сть. ? це вже було п?зн?ше.

    ОУН ми орган?зовували в 1929 роц?. УПА творилося весь час. Повторю: найактивн?ше УПА формувалося п?д н?мецькою окупац??ю. ? перш? сутички мала з н?мцями.

    Але не забувайте, п?сля 1946 року близько 60 тисяч сп?вроб?тник?в НКВД-КДБ воювали проти УПА. Дискредитац?я УПА була колосальна. Радянська влада створювала терористичн? групи, як? вбивали мирне населення п?д виглядом УПА.

    Сьогодн? в прес? друкуються спов?д? колишн?х енкаведешник?в, котр?, видаючи себе за вояк?в УПА, убивали д?тей та ж?нок.

    Протягом 1946 року на Пол?сс? в?дбулося близька п?втори тисяч? бо?в проти УПА. 1947 року були створен? закони орган?в Держбезпеки, як? тероризували населення п?д виглядом ОУН-УПА. За окремими даними, радянська арм?я використала п?вм?льйона в?йськових для боротьби проти укра?нських нац?онал?ст?в.

    УПА БУЛА ЛЮДЯМ Р?ДНОЮ

    СРСР був наддержавою, мав атомну бомбу. А УПА ще й через двадцять рок?в п?сля завершення Друго? св?тово? в?йни сид?ли по л?сах, боролися. На що вони розраховували?

    Зна?те, н?мц? були створили Варшавське ?врейське гетто ? ?з ?врейською пол?ц??ю, управою. То була самуоправа, де ?вре? працювали. Бо мусили. Н?мц? приходили до управи, могли сказати ? дайте десять тисяч чолов?к на роботу. Тих людей забирали, висилали до Аушв?цу, нищили. У цьому Варшавському гетто за два роки ?з 350 тисяч залишилося 5 тисяч ?вре?в! Що ?х чекало дал?? Газов? комори, як ? решту попередник?в.

    У цьому гетто були в?дважн? хлопц?, як? змовилися, п?дняли повстання. Вони назвалися Жид?вська бойова орган?зац?я. Саме так вони себе називали. Вони мали зброю. Гадаю, купили в н?мц?в. Учасник цього повстання вижив. По в?йн? був л?карем у Варшав?, помер к?лька м?сяц?в тому. Ц? хлопц? знали, що не знищать н?мецько? арм??. Але що ?м залишалося? Працювати на н?мц?в, а по зак?нченн? ц??? прац? йти як барани на смерть у газових коморах?

    Наста? момент, коли ти повинен вибрати, усв?домити, що ти людина, яка ма? честь ? г?дн?сть. Сьогодн? легко дискутувати... А щоб краще зрозум?ти людину, проанал?зуйте ситуац?ю, у як?й вона опинилася.

    Ви можете сказати, що я бандит. Можете сказати, що чеченка, яка бере на себе вибух?вку й помира?, теж бандитка. А той генерал, який висила? нищити чеченц?в десятками тисяч, ким ??

    Я у кв?тн? познайомився з чеченцем, з яким у одному купе ?хав до Швец??. В?н казав мен?, що його народ невеликий, ?х було близько м?льйона. За його словами, з час?в депортац?? чеченц?в 1944 року по сьогодн? п?сля вс?х во?н ?х залишилося близько 400 тисяч. Гада?те, чеченц? колись це забудуть? Хай би хто був так званим президентом Чечн??

    Чи були в УПА етн?чн? рос?яни та ?вре??

    При УПА були в?дд?ли нац?ональних меншин ? узбецький, казахський, азерський, була сотня рос?ян. ? ?вре? були. Рос?яни не хот?ли воювати проти червоних партизан та проти рос?ян. ? ми ?х не змушували.

    Скажу, як потрапляли до нас рос?яни та нацменшини. Н?мц? вчиняли дуже жорстоко з полоненими. Зазвичай полоненим допомагав Червоний Хрест. Т?, кого не розстр?лювали, отримували листи, продукти. Червоноарм?йц? як полонен? не були охоплен? нормами м?жнародного права. Стал?н, як ви пам?ята?те, сказав, що в нього нема? полонених, у нього ? або загибл? геро?, або зрадники. ?хня влада ?х зреклася.

    Зазвичай, полонен? гинули п?д дощем. А н?мц? могли пристр?лити тих представник?в цив?льного населення, хто давав ?м ?сти.

    А пот?м полонених почали в?дгодовувати, щоб використовувати проти нас. Тож нам було виг?дно мати колишн?х червоноарм?йц?в як союзник?в ? допустити, щоб н?мц? використали ?х проти нас. Нац?ональн? частини були автономн?, вони жили сво?м нац?ональним життям.

    Ви не боялися рос?йсько? сотн? та ?нших колишн?х червоноарм?йц?в?

    Серед них зрадник?в було не б?льше, н?ж серед наших.

    Який момент в?йни ви запам?ятали найб?льше?

    Заходимо в село, а люди б?жать назустр?ч: укра?нська арм?я, це ? укра?нська арм?я... Вона була людям р?дною.
Розмовляла Лана Самохвалова

постiйна адреса статтi: _ttp://www.unian.net/ukr/news/news-393853.html [/spoiler]
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Сообщение alexus » Четверг 09 Сентябрь 2010 15:44:15

[spoiler=СБУ ?порадила? ?сторику, який вивча? д?яльн?сть УПА, подумати про с?м?ю] [09.09.2010 16:16] Лана Самохвалова

СБУ вилучив документи про те, що КГБ розробляв легенду щодо участ? Шухевича в ?врейських погромах? СБУ синхронно з рос?йським ФСБ розбудову? гуман?тарний прост?р?..

    Учора о сьом?й тридцять ранку, коли один з головних досл?дник?в УПА, директор льв?вського Нац?онального музею мемор?алу пам?ят? жертв окупац?йних режим?в ?Тюрма на Лонцького? (який було створено за президента Ющенка ? який перебував у структур? СБУ) Руслан Заб?лий вийшов з льв?вського потягу на ки?вську платформу, ? його оточили сп?вроб?тники СБУ. Пана Заб?лого запросили в автомоб?ль, в?двезли в оф?с, де протримали 14 годин, ?опитуючи? на ?сторичн? теми.

    Сп?вроб?тники спецслужб примусово, без дозволу ?сторика вилучили в нього вс? електронн? нос??, де збер?галися документи щодо д?яльност? УПА, як? в?н накопичував протягом к?лькох рок?в, та порушили проти нього крим?нальну справу.

    Музей, очолюваний Русланом Заб?лим, було створено за президента Ющенка, ? в?н перебува? в структур? СБУ.

    Ми поставили панов? Заб?лому, а також колишньому голов? арх?ву СБУ Володимиру В?ятровичу, яким теж ц?кавилися його колишн? колеги, к?лька запитань.

    Пане Заб?лий, ваш? колеги з СБУ стверджують , що ви розсекретили державну та?мницю...

    Я ? директором льв?вського Нац?онального музею мемор?алу пам?ят? жертв окупац?йних режим?в ?Тюрма на Лонцького?, який перебува? в структур? СБУ. Тож коли мо? ки?вське кер?вництво мало до мене питання, то могло мене викликати. Але зробило це якось дивно. Коли я при?хав до Ки?ва, мене зустр?ли прямо на вокзал?. Хоча я ? без того збирався до центрального оф?су СБУ, щоб вир?шити питання з музе?м.

    З собою я мав у комп?ютер? документи про д?яльн?сть УПА, як? публ?куються в ЗМ? вже протягом к?лькох рок?в.

    Що ж до та?мниц?, то не знаю про що йдеться. Я ? ?сторик ? директор музею, я маю доступ лише до розсекречених ?сторичних документ?в.

    Як з вами розмовляли столичн? есбеушники?

    Вони заявили, що мають ?нформац?ю, буц?мто несанкц?оновано було знято ц?лком та?мну, не розсекречену документац?ю ? ?м необх?дно перев?рити цю ?нформац?ю. У кол? п?дозрюваних опинився ? я.

    Я дав пояснення, але цього виявилося недостатньо. Мен? поставили умову: щоб переконатися, що я кажу правду, в мене затребували (щоб я в?ддав добров?льно) мо? сво? особист? реч? ? два жорстких диски й ноутбук. Там м?стилися давно розсекречен? документи, з якими я працював. А також мо? особист? досл?дження, статт?, як? готувалися до друку, матер?али, як? я збирав протягом десяти рок?в, досл?джуючи тематику визвольного руху. ? коли я вимагав п?дтвердження правом?рност? д?й щодо вилучення, зокрема постанови суду, мен? н?чого не надали.

    П?д час розмови я спочатку не м?г збагнути, про що йдеться. Мен? ж конкретно н?хто не пояснив, чому мене затримали. Вони розпитували про мою д?яльн?сть як науковця, ?сторика, уточнювали, з якими я працюю матер?алами.

    П?сля того, як я не дав згоди на вилучення жорстких диск?в та ноутбука, на мене почали тиснути, казали, щоб я подумав про с?м?ю, про те, що мен? може загрожувати п?ять рок?в в?язниц?. О дев?ят?й ранку були запрошен? понят?, де без мо?? згоди ц? реч? вилучили, оск?льки я не погодився на добров?льне ?х надання.

    Мен? не дозволяли телефонувати, забрали телефон. Лише дали можлив?сть зв?язатися з дружиною.

    Напевне, хот?ли, аби ви в чомусь з?зналися. У чому саме?

    Вони просили дати мо? реч? на догляд. Пот?м почалися запитання, чим я займаюся, яку тематику досл?джую, яка сфера мо?х зац?кавлень, чи маю я контакти з ?сториками з-за кордону, з ким ?з них контактую. Просили розпов?сти, чим я займався ран?ше, що робив у ?нститут? укра?нознавства. Коли я просив поставити ч?тке запитання, щоб я дав ч?тку в?дпов?дь, вони казали, що це оперативна ?нформац?я ? що все розкривати вони не мають права, а ?мусять мене обережно п?двести до того, з чого я сам зробив би висновок?.

    Вас запитували про УПА?

    Так, запитували, для чого мен? ця тематика, може, краще б я п?шов працювати в школу вчителем ?стор??, що не так погано. Питали, для чого я обрав кар??ру ?сторика. Запитували мо? думки щодо нац?онально? пам?ят?, як я ставлюся до процесу люстрац??.

    Я в?дпов?дав, що ?стор??ю мають займатися ?сторики, а не пол?тики. Пот?м запитували, як я ставлюся до Голодомору. Я в?дпов?в, що до Голодомору ставлюся як до геноциду, ? в?н ? геноцидом, ? про це повинн? говорити ?сторики, як? працюють з документами, що ? у в?льному доступ?.

    Яка нин? доля очолюваного вами музею?

    З сьогодн?шнього ранку його зачинено, ? туди не допускають сп?вроб?тник?в музею. Але мен? казали, що голова служби начебто п?клу?ться про долю музею, ? в?н докладе вс?х зусиль, аби в?н ?снував.

    Ви продовжите займатися темою УПА?

    Обов?язково.

    Аби краще зрозум?ти, що, власне в?дбулося, ми поставили к?лька запитань Володимиру В?ятрович, який також досл?джу? д?яльн?сть УПА. Саме в?н, працюючи директором арх?ву СБУ, в?дкрив ?сторичн? арх?ви для громадськост?..

    Пане Володимире, чи могло бути таке, що в руки досл?дник?в потрапила ще не розсекречена ?нформац?я?

    Н?. Процедура була така. Документи спочатку розсекречувалися, пот?м коп?ювалася, а пот?м вносилися в електронну базу. Але якщо електронн? коп?? документ?в були потр?бн? якомусь досл?дников?, то, незважаючи на те, що вони не були внесен? в базу електронного арх?ву, ми могли надавати ?х для досл?дження. Ми також дозволяли розсекречен? документи коп?ювати безпосередньо в читальному зал? електронними засобами самим досл?дниками, за умови, що коп?? ?хн?х коп?й залишаються в нас. Ми таким чином давали документи десяткам досл?дник?в з р?зних кра?н, у тому числ? з Рос??. Саме безпрецедентна в?дкрит?сть наших арх?в?в привернула увагу ?сторик?в до теми УПА.

    Руслан Заб?лий як ?сторик, директор музею в структур? СБУ мав значно б?льше документ?в, н?ж м?стив на той час арх?в. Але це, п?дкреслюю були розсекречен? документи. Гадаю, що випадок з Русланом ? це спецоперац?я кремл?вського кер?вництва. Вони хочуть закрити тему УПА. Приховати роль Москви.

    Що мав ?з собою Руслан Заб?лий?

    У нього були вилучен? ?сторичн? документи, як? розпов?дають про функц?онування в Укра?н? радянського тотал?тарного режиму. Це розсекречен? документи з арх?в?в СБУ, зокрема щодо радянсько? карально-репресивно? системи... Це електронн? коп?? документ?в УПА. Це накази командування УПА, ?нструкц??, зв?ти про виконання операц?й, величезна к?льк?сть лист?вок.

    Чи були в Руслана документи, як? стосувалися дискредитац?? УПА радянською владою?

    Так. Там був масив документ?в, який стосувався творення легенди про Нахт?галь, про н?бито участь Романа Шухевича у ?врейських погромах. Це були ?нструкц?? КДБ, як саме готувати св?дк?в до процесу проти Нахт?галю, ч?тк? вказ?вки, що св?дки мають говорити. Був такий ц?кавий момент, коли один з? св?дк?в виявився наст?льки нахабним, що вир?шив поторгуватися з КДБ, казав, що готовий сказати все, що треба, але за це попросив пут?вку до Сх?дно? Н?меччини.

    Ще там були документи про Голодомор. 1983 року КДБ ?нформувало кер?вництво парт??, що на ?вроп? розгорта?ться кампан?я проти Голодомору ? сл?д чинити спротив. Одне слово, ц? документи ?сторичн? ? не м?стять яко?сь державно? та?мниц?.

    Ц? документи були лише в баз? Заб?лого?

    Очевидно, що н?. Б?льш?сть ?з них ? доступними через той електронний арх?в, як? створював я. Це ц?лий масив документ?в, як? показують, як формувалася та структурувалася арм?я УПА. Це накази головного командування УПА за ориг?нальними п?дписами Романа Шухевича. Там ? ц?кав? матер?али про трен?нги та п?дготовку вояк?в УПА. Вони вивчали ?стор?ю, географ?ю, та пол?толог?ю. Це кр?м рукопашно? боротьби та ?нших в?йськових наук. Там було к?лька тисяч фотограф?й вояк?в УПА.

    Що таке музей ?Тюрма на Лонцького?, який очолю? Руслан Заб?лий?

    ?Тюрма на Лонцького? як музей була в?дкрита у червн? минулого року. Там була тюрма п?д час польсько? окупац?? м?жво?нного пер?оду ? з 1939 по 1941 р?к, за першого приходу радянсько? влади там теж була тюрма. У 1941 роц? там було одне з наймасштабн?ших знищень в?язн?в. Коли в?дступала радянська влада, вона знищила двадцять тисяч в?язан?в. У 1941 ? 1944 роках там було гестапо, дал? ? у 1944 ? 1991-му тюрма КДБ. Через тюрму пройшли вс? укра?нськ? дисиденти.

    До к?нця року там мала в?дкритися експозиц?я, присвячена дисидентам.
В?д автора. Сьогодн? проти Руслана Заб?лого СБУ порушила крим?нальну справу. Символ?чно, що саме у вереснев? дн? сорок п?ять рок?в тому ?ван Дзюба, В?ячеслав Чорнов?л, Василь Стус виступили з протестом проти репрес?й. Чорнов?л пот?м опинився в тюрм? на Лонцького, саме т?й, що стала музе?м, яким керу? Руслан Заб?лий.

Очевидно, т? сп?вроб?тники департаменту СБУ, як? ран?ше займалися рос?йськими спецслужбами (в?н припинив свою роботу) тепер взялися за укра?нських ?сторик?в. Не виключено, що вони синхронно з рос?йськими спецслужбами розбудовують новий гуман?тарний прост?р ? ловлять тих, хто заважа?. Н?ко Ланге, Руслана Заб?лого... Хто наступний? Можливо, тим панам ?з орган?в дали завдання ? будувати неагресивний образ Рос??? Ми ж не проти, це я запевняю як етн?чна нап?врос?янка. Але чому ц?ною брехн?, а не сп?льних переговор?в та узгодження позиц?й? Чому ц?ною свободи укра?нських ?сторик?в?

В одн?й з? сво?х колонок я запитала: невже в Укра?н? живуть лише нащадки тих, хто стояв у загороджувальних загонах. Тод? мен? передзвонив Володимир В?ятрович ? сказав, що в Укра?н? живуть ? нащадки тих, хто сид?в у кри?вках та виборював незалежн?сть, ? вони кращ? за перших. Не знаю, чи кращ?... Але вони люблять кра?ну й н?кого не бояться.

Лана Самохвалова

Р.S. А загалом усе це гидко й принизливо для прац?вник?в спецслужб. Кра?ну розтягують по шматках, а ?х змушують ?сториками займатися.

постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-395079.html [/spoiler]
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Сообщение alexus » Четверг 16 Сентябрь 2010 07:34:36

Чи може ?стор?я бути предметом державно? та?мниц??

[15.09.2010 19:03] Яна Солнцева
?Що може бути та?мне у визвольн?й боротьб? середини минулого стол?ття? Т?льки агентура. Та й та вже не ?сну?. А ?снують т?льки нащадки...? Б?ля СБУ в?дбулася акц?я протесту?

    ?Приходь, здавайся!? ? п?д таким гаслом сьогодн? б?ля центрального оф?су СБУ в столиц? пройшла акц?я-протест проти крим?нального пересл?дування ?сторик?в, цензури ?стор?? ? перевищення СБУ сво?х повноважень.

    Нагада?мо, днями одного з головних досл?дник?в УПА, директора льв?вського Нац?онального музею мемор?алу пам?ят? жертв окупац?йних режим?в ?Тюрма на Лонцького? (який було створено за президента Ющенка ? який перебував у структур? СБУ) Руслана Заб?лого затримали сп?вроб?тники СБУ, щойно в?н з?йшов з льв?вського потягу на столичну платформу. Пана Заб?лого запросили в автомоб?ль, в?двезли в оф?с, де протримали 14 годин, ?опитуючи? на ?сторичн? теми.

    Учасники п?кету тримають плакати з написами: ?Н? КГБ?зац?? СБУ?, ?Н? реан?мац?? КДБ?, ?Стоп КГБ?, ?ЧеКа в минуле?. Перед початком символ?чно? ходи до оф?су СБУ м?тингувальникам роздають диски з матер?алами з арх?ву СБУ, як? стали в?дом? громадськост? завдяки зусиллям Заб?лого.
    #77

    ? СБУ шука? трет?х ос?б, для яких призначалася ця ?нформац?я. Ми, як законослухнян? громадяни, розкажемо СБУ, що ми ? ? тими трет?ми особами. Прошу п?дняти диски вгору, ? зверта?ться до учасник?в ?сторик Володимир В?ятрович, колишн?й директор арх?ву Служби безпеки. ? Цю ?нформац?ю везли для всього укра?нського народу. Заб?лий в?з ?нформац?ю для мене. Заб?лий в?з ?нформац?ю для кожного.

    З нал?пками ?Заб?лий в?з ?нформац?ю для мене? народ руха?ться до буд?вл?, скандуючи: ??сторикам свободу!?, ?Ганьба СБУ?, ?Хорошковського у в?дставку!?

    ? СБУ перетворю?ться в каральний орган. СБУ застосову? чек?стськ? методи 1937 року, ? сканду? В?ятрович. ? Це не пройде. Ми живемо в незалежн?й Укра?н?. Якщо ми будемо мовчати ? 37-й р?к повториться, але ми не будемо мовчати.

    Перед буд?влею служби безпеки учасники п?кету викладають з диск?в цифру з? знаком запитання ?37??. На знак того, що не допустять повернення терору 1937 року.
    #77

    Громадськ?сть нагаду? СБУ, що ?? справа ? ловити корупц?онер?в, а не ?сторик?в.

    Багатор?чний пол?тв?язень радянських тюрем ? табор?в, в?домий громадський д?яч, народний депутат Левко Лук?яненко теж бере участь у акц??.

    #77
    Степан Хмара ? Левко Лук`яненко


    ? Москва не зац?кавлена в тому, аби були розсекречен? й показан? укра?нськ?й нац?? методи знищення укра?нц?в, ? розпов?да? в?н журнал?стам. ? ? наша влада на чол? з президентом Януковичем сто?ть на позиц?ях московських, а не укра?нських. Його заява в Рад? ?вропи про те, що в Укра?н? геноциду не було, ? це замовлення Москви, ? в?н його виконав. Янукович служить не укра?нськ?й нац??, а Москв?. Ми категорично протесту?мо проти тако? влади, ? в тому числ? Хорошковського, який безпосередньо керував арештом документ?в ученого.

    На м?тинг зав?тала й письменниця Оксана Забужко, тримаючи в руках св?й останн?й роман ?Музей покинутих секрет?в? ? ?про любов ? смерть на тл? под?й, як? в?дбувалися в УПА?. Письменниця провела сво?р?дний бриф?нг, виступивши з? зверненням до представник?в СБУ.

    #77

    ? Т??? держави, ?та?мниц?? яко? в?з Руслан Заб?лий, уже 20 рок?в як не ?сну?. Ваш шеф, колишн?й головний митник, очевидно, скористався методолог??ю митниц?. Т?льки зам?сть списку заборонених до ввезення товар?в, дав тепер сво?м п?длеглим ?дов?дник чек?ста? якогось 1934 року. Я прийшла сюди насамперед як автор роману, геро? якого борються за розкриття та?мниць арх?в?в, за знання ?сторично? правди. Це правда про нашу з вами ?стор?ю, це правда про родинну пам?ять кожного з нас, у тому числ? й вашу. У цьому роман? ? один документ, безпосередньо взятий з ?Тюрми на Лонцького?. На форзац? в?дтворено напис, зроблений на ст?н? в?язниц? пол?тв?язнем у 1954 роц?? Причина того, чому Укра?на вс? ц? 20 рок?в п?сля розвалу СРСР ? п?сля першо? хвил? знищення арх?в?в КДБ у 1990-1991 роках продовжу? тупцятися на м?сц?, ? зокрема й та, що ми дос? в полон? т??? не визволено? пам?ят? СРСР ? НКВС. Не будьте НКВДистами, будьте прац?вниками Служби безпеки держави Укра?на.

    Учасник акц?? Василь Овс??нко трима? плакат з написом: ?Ми, колишн? пол?тв?язн?, ? жив? нос?? та?мно? ?нформац?? про злочини КГБ/КПСС?. В?н був ув?язнений трич?, починаючи з 1973 року. За розповсюдження укра?нського самвидаву.

    ? У ц?й хат? я пров?в 13 м?сяц?в, ? кива? пан Овс??нко на буд?влю СБУ. ? А загалом 13,5 рок?в ув?язнення... Розповсюджував працю ?вана Дзюби ??нтернац?онал?зм чи русиф?кац?я?, ?Укра?нський в?сник?, який видавав Чорнов?л, статт? Сверстюка, в?рш? Холодного... Руслана Заб?лого винуватять у тому, що в?н збирався передати та?мну ?нформац?ю трет?м особам на електронних нос?ях. Сьогодн? колишня пол?тв?язенка ?рина Калинець сказала мен? по телефону, що в музе? ?Тюрма на Лонцького? вилучено записи спогад?в пол?тв?язн?в. А в Заб?лого вилучено матер?али про ОУН ? УПА. Ось як? державн? та?мниц? КДБ СРСР обер?га? Хорошковський.

    #77

    Дво? чолов?к?в намагаються прикр?пити до вх?дних дверей СБУ плакат ?Це КГБ. Воно куса?ться ? смердить?. До них одразу п?дб?га? юний м?л?ц?янт:

    ? Не можна! Зн?м?ть! Тримайте в руках! ? намага?ться зупиняти м?тингувальник?в правоохоронець, але п?д спалахами фотокамер н? з чим зника? в натовп?.

    В?ятрович запевня?, що в Заб?лого були документи, як? розпов?дають про пол?тичн? репрес?? в Радянському Союз? й про боротьбу укра?нського визвольного руху ? державно? та?мниц? вони не становили.

    ? Так? сам? документи ? в мене й у десятк?в, якщо не сотень ?сторик?в як в Укра?н?, так ? за кордоном. Б?льш?сть матер?ал?в стосу?ться УПА. Наприклад, зв?т про боротьбу УПА з н?мцями. А також документи щодо терору 1937 року. ?Розстр?лян? списки?, тобто списки людей з написом ?расстрелять?. Ц?нна ?нформац?я, яка не мала й н?чого не може мати сп?льного з державною та?мницею... Зг?дно з законом про державну та?мницю такою та?мницею вважа?ться ?нформац?я, розголошення яко? може завдати шкоди нац?ональним ?нтересам Укра?ни. Очевидно, що ця ?нформац?я не може завдати шкоди. У закон? ч?тко вказано, що не може вважатися державною та?мницею ?нформац?я про порушення прав ? свобод громадян, тобто про пол?тичн? репрес??. Склада?ться враження, що СБУ або демонстру? ц?лковитий юридичний н?г?л?зм ? незнання права, або це в?дверта нахабна акц?я залякування.

    Робота з розсекречення арх?ву СБУ розпочалася у 2008 роц?. Але, на думку В?ятровича, розсекречено лише 10%. До решти документ?в руки не д?йшли. Тобто роботи в нин?шнього кер?вництва СБУ могло б вистачити. Проте бажання нема?. Б?льш?сть документ?в у арх?вах служби безпеки ? про пол?тичн? репрес??, незаконн? арешти, депортац??, розстр?ли. В?ятрович запевня?, що ця ?нформац?я за визначенням не може бути та?мною.

    Що стосу?ться дол? Руслана Заб?лого, то в?н зараз у Ки?в?, днями повернеться в р?дний Льв?в. Жодних процесуальних д?й щодо нього СБУ поки що не вживала, н?яких звинувачень не висувала. В?ятрович також наголошу?, що допит процесуально не був оформлений ? в СБУ хочуть представити його як ?розмову? з Заб?лим.

    Под?бн? акц??-протести п?д ст?нами рег?ональних осередк?в СБУ пройшли сьогодн? в Херсон?, Черкасах, Харков?.

    Ми вир?шили поц?кавитися, чи може в принцип? ?стор?я бути предметом державно? та?мниц? ? як ма? в?дбуватися процес розсекречення арх?в?в.

    Володимир В?ятрович, ?сторик:
    #77

    Н?. Ан? в розвинених демократичних кра?нах, ан? в Укра?н? ?стор?я не може бути державною та?мницею. ? закон, який дуже ч?тко регламенту?, що таке державна та?мниця. ? ? ще ц?кавий документ ? зв?т в?домостей про державну та?мницю, у якому ч?тко перел?чено, як? види ?нформац?? ? та?мними. ?сторично? ?нформац?? там нема?. Ц? документи не повинн? бути засекреченими, тому що вони н?коли не м?стили гриф?в Укра?нсько? держави. У жодному з них нема? гриф?в ?та?мно? чи ?ц?лком та?мно?. ? грифи Радянсько? держави ?секретно? ? ?совершенно секретно?, як?, зг?дно з укра?нським законодавством не чинн? й не мають жодно? сили.

    Процес розсекречення ? це бюрократична процедура, яку ми започаткували для приведення у в?дпов?дн?сть до чинного законодавства нин?шньо? ситуац??. По сут?, з боку СБУ в?дбувалося порушення закону, тому що протягом 20 рок?в ?снування Служби безпеки незаконно була недоступною ?нформац?я, яка не м?стить державно? та?мниц?.

    Оксана Забужко, письменниця:
    #77
    Це риторичне запитання. ?стор?я ? необх?дним складником усяко? нац?онально? ?дентичност?. Питання в тому, чию ?дентичн?сть боронить нин?шн? кер?вництво СБУ. Чи воно боронить ?дентичн?сть укра?нц?в, чи мертвого СРСР? Якщо трупа захищають ?хн? шефи в Москв?, то нашому кер?вництву треба усв?домити, що то ?хня ефесбешна медвед?вська й пут?нська проблема. Вони зараз п?дмахують сво?му московському кер?вництву без розум?ння того, що Москва палитиме свою кра?ну, а ?хня кра?на тут, ? вони повинн? залишатися в д?алоз? з? сво?м сусп?льством ? сво?ю кра?ною. Поки вони цього не усв?домлять, говорити, що в Укра?н? ? СБУ, не доводиться.

    ?Музей покинутих секрет?в? написаний мною в безпосередн?й сп?впрац? з галузевим державним арх?вом СБУ. Там ? подяка за надан? фотоматер?али. Це все доступно. Це все було. Це не ? державна та?мниця. Це розсекречен? та?мниц? СРСР.

    Левко Лук?яненко, колишн?й пол?тв?язень, народний депутат:
    #77
    В умовах демократ?? ? свободи ?стор?я, тобто минуле, не може бути та?мницею.

    Для держави, яка нормально розвива?ться, ? реч?, яка вона трима? в та?мниц? к?лька десятк?в рок?в. Наприклад, Англ?я. Робота ?? розв?дки чи спецоперац?? ? вта?мничен? 30 чи 50 рок?в. Але в нас ?деться не про роботу Укра?нсько? незалежно? держави. Екс-президент Ющенко зняв та?мницю з документ?в до 1991 року, до проголошення Незалежност?. ?стор?я до цього часу не може бути та?мницею. Заборонити й зробити ту ?нформац?ю та?мницею ? означа? позбавити народ можливост? знати свою ?стор?ю. А без знання ?стор?? не може бути ?сторично? св?домост?, консол?дац?? нац??.

    Стан?слав Кульчицький, ?сторик:
    #77
    Пакт Р?бентропа ? Молотова ? це ?стор?я. Але в?н упродовж десятир?ч був державною та?мницею, ? ц?лком зрозум?ло чому. Бо це було ?дине пояснення, чому кра?ни Балт?? опинилися в склад? Радянського Союзу. ? коли цей пакт став предметом гласност?, ц? республ?ки СРСР спок?йн?с?нько з нього вийшли.

    ?стор?я ? це не т?льки наука, це наше минуле. Але я справд? не розум?ю, що та?мне ? у визвольн?й боротьб? середини минулого стол?ття. Що може бути та?мним? Т?льки агентура. Та й та вже не ?сну?. А ?снують т?льки нащадки.

    Яка практика розсекречення арх?в?в? ? строк давност?. У нас строк давност? не був установлений. ? кожний засекречений документ мала розсекречувати спец?ально створена ком?с?я. Це дуже марудна, трудом?стка справа. Ось чому так багато засекречених матер?ал?в.
Яна Солнцева, фото Олега Петрасюка / УН?АН
Последний раз редактировалось alexus Четверг 17 Февраль 2011 13:41:21, всего редактировалось 1 раз.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: ОУН-УПА

Сообщение alexus » Среда 12 Январь 2011 11:22:23

У Бандери в?д?брали звання ?Герой Укра?ни?

12.01.2011 10:39 , ОСТАНН? НОВИНИ

Суд визнав нед?йсним указ Президента про присво?ння пров?днику ОУН Степану Бандер? звання ?Герой Укра?ни?.

Про це пов?домля? прес-служба Президента Укра?ни В?ктора ЯНУКОВИЧА.

?Указ Президента Укра?ни В?ктора ЮЩЕНКА ?46/2010 в?д 20 с?чня 2010 року ?Про присво?ння С.Бандер? звання Герой Укра?ни? р?шенням суду визнаний нед?йсним?, - йдеться в пов?домленн?.


Зас?дання у справ? щодо присво?ння Шухевичу Героя перенесли

12.01.2011 10:38 , ОСТАНН? НОВИНИ

Вищий адм?н?стративний суд Укра?ни перен?с зас?дання у справ? за позов до Президента Укра?ни про визнання незаконним ? скасування указу про присво?ння Головнокомандувачу Укра?нсько? повстансько? арм?? Роману Шухевичу звання ?Герой Укра?ни?.

Як переда? кореспондент УН?АН, сьогодн? у суд? пов?домили журнал?стам, що цю справу мала розглядати колег?я судд?в у склад? п?яти ос?б. Однак сьогодн? на зас?дання з?явились лише 4 судд?, а один захвор?в.

У зв?язку з тим, що колег?я судд?в не змогла бути сьогодн? у повному склад?, зас?дання перенесли на 16 лютого.

Як пов?домляв УН?АН, позов до Президента щодо скасування указу про присво?ння Р.Шухевичу звання ?Герой Укра?ни? подав донецький адвокат Володимир ОЛЕНЦЕВИЧ.

В?н нагадав, що подав св?й позов у Донецький окружний адм?н?стративний суд ще у вересн? 2008 року. 11 лютого 2009 року позов був в?дхилений, на що В.ОЛЕНЦЕВИЧ подав скаргу в Донецький апеляц?йний адм?н?стративний суд. Однак ? цей суд р?шенням в?д 12 травня 2009 року залишив чинною постанову суду першо? ?нстанц??.

"Тод? я подав касац?йну скаргу у Вищий адм?н?стративний суд Укра?ни, який у вересн? 2009 року в?дкрив провадження за мо?м позовом", - сказав В.ОЛЕНЦЕВИЧ.

За його словами, лише 3 листопада 2010 року Вищий адм?нсуд прийняв р?шення скасувати постанову Донецького окружного адм?нсуду в?д 11 лютого 2009 року й р?шення Донецького апеляц?йного адм?нсуду в?д 12 травня 2009 року й направив справу в суд першо? ?нстанц?? на новий розгляд.

При цьому В.ОЛЕНЦЕВИЧ звернув увагу, що тепер судом першо? ?нстанц?? в його справ? виступа? не Донецький окружний адм?н?стративний суд, а Вищий адм?н?стративний суд, оск?льки, зг?дно з новим законодавством, з 13 травня 2010 року вс? позови щодо указ?в Президента розгляда? т?льки Вищий адм?нсуд.

В?н також пов?домив, що до розгляду позову як третю особу, яка не заявля? самост?йних вимог на предмет спору, суд залучив сина Р.Шухевича ? Юр?я-Богдана ШУХЕВИЧА.

Дов?дка УН?АН. Звання Героя Укра?ни головнокомандувачу УПА Р.Шухевичу було присво?не зг?дно з указом колишнього Президента Укра?ни В?ктора ЮЩЕНКА в?д 12 жовтня 2007 року.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: ОУН-УПА

Сообщение Cromwell » Среда 12 Январь 2011 15:37:54

alexus писал(а):У Бандери в?д?брали звання ?Герой Укра?ни?]

уж кому, а ему точно никакие звания не нужный - он уже давно стал народным героем Украины. А вот власть демонстрирует собственное бессилие, воюя с мертвыми.
Cromwell

 
Сообщения: 3386
Зарегистрирован: Суббота 07 Май 2005 21:10:20

Re: ОУН-УПА

Сообщение Ukraina » Четверг 13 Январь 2011 08:50:12

он уже давно стал народным героем Украины

для малой части Украины... для остальной части (большей) все наоборот
Ukraina

 
Сообщения: 1769
Зарегистрирован: Среда 16 Апрель 2008 13:37:20

Re: ОУН-УПА

Сообщение Milan » Четверг 13 Январь 2011 15:57:00

для малой части Украины... для остальной части (большей) все наоборот

для большей части еще не понятно почему бабе Параске дали орден, а Николай Касьян который поднял на ноги тысячи людей, "не заслужил" звание Героя...
Milan

 
Сообщения: 617
Зарегистрирован: Воскресенье 08 Май 2005 23:14:26
Откуда: Italia

Re: ОУН-УПА

Сообщение Ukraina » Четверг 13 Январь 2011 16:21:26

Milan
не совсем понял.. если бабе параске дали незаслуженно звание, то значит остальные такие-же глупые действия автоматом считаются как таковыми, что уже оправданы? при чем тут параска к Касьяну или бандере.. или еще кто-то к кому-то? не мешайте в одной тарелке котлеты и мух.
Ukraina

 
Сообщения: 1769
Зарегистрирован: Среда 16 Апрель 2008 13:37:20

Re: ОУН-УПА

Сообщение Milan » Четверг 13 Январь 2011 16:46:13

Ukraina писал(а):при чем тут параска к Касьяну или бандере.

а притом, что звания у нас дают людям, которые выходят на майдан, машут флажком и кричат что они патриоты, а люди которые реально помогают украинскому народу у нас не в почете.
Milan

 
Сообщения: 617
Зарегистрирован: Воскресенье 08 Май 2005 23:14:26
Откуда: Italia

Re: ОУН-УПА

Сообщение Ukraina » Четверг 13 Январь 2011 17:19:57

и такое есть.. только причем тут бандера? как по мне он ни на майдане не был, ни участвовал в "реально помог украинскому народу"..
Ukraina

 
Сообщения: 1769
Зарегистрирован: Среда 16 Апрель 2008 13:37:20

Re: ОУН-УПА

Сообщение alexus » Пятница 21 Январь 2011 08:43:25

Ющенко: чому б?логвард?йц? - геро?, а Бандера ? Шухевич - н??

21.01.2011 05:49 , ОСТАНН? НОВИНИ

Колишн?й Президент Укра?ни В?ктор ЮЩЕНКО назива? фарсом р?шення суд?в щодо скасування його указ?в про присво?ння звання Героя Укра?ни Степану Бандер? та Роману Шухевичу.

Як переда? кореспондент УН?АН, про це екс-президент сказав п?д час сп?лкування з журнал?стами в створеному ним ?нститут? стратег?чних ?н?ц?атив.

?Це фарс тому, що не ? компетенц??ю суду розглядати ц? конституц?йн? р?шення Президента?, - сказав В.ЮЩЕНКО.

На його переконання, скасувати укази глави держави може лише Конституц?йний суд, а не суди загально? юрисдикц??. Водночас, в?н переконаний, що КС не може скасувати укази про присво?ння звань, оск?льки прийняття под?бних р?шень перебува? у виключн?й компетенц?? Президента.

В.ЮЩЕНКО зауважив, що не хоче зараз згадувати кому, коли ? за що надавались в?дпов?дн? звання за останн? 10 рок?в.

?Я абсолютно св?домо прийняв таке (присво?ння звання Героя Укра?ни С.Бандер? ? Р.Шухевичу ? УН?АН) р?шення?, - сказав в?н. В.ЮЩЕНКО п?дкреслив, що формальне п?дтвердження, що С.Бандера ? Р.Шухевич геро? для укра?нсько? нац?? не потр?бне. В?н переконаний, що т?, хто вважав ?х героями будуть так думати в будь-якому випадку. ?Я хот?в цей крок присвятити одному ? якщо ми прагнемо порозум?ння ? нац?онально? ?дност?, ми ма?мо жити на правдив?й ?стор??? брехня до партнерства не приведе?, - сказав В.ЮЩЕНКО.

В?н зауважив, що будь-яка нац?ональна ?стор?я форму?ться з боротьби за власну незалежн?сть ? героями, як? боролись за незалежн?сть кра?ни. При цьому В.ЮЩЕНКО п?дкреслив, що р?шення присво?ти Р.Шухевичу ? С.Бандер? звання Героя Укра?ни були спрямован? не проти будь-яко? ?ншо? кра?ни, а були спрямован? на становлення власно? нац??.

В.ЮЩЕНКО звернув увагу на те, що укра?нц? багато рок?в жили в умовах пропаганди, що С.Бандера ? Р.Шухевич ? ворогами. Водночас, в?н нав?в приклад, що в т?й сам?й Рос?? сьогодн? кер?вники держави покладають кв?ти героям Б?ло? гвард?? ? хоча за радянських час?в вони також вважались ворогами. ?Кожна нац?я ма? славити сво?х геро?в ? це нормально?, - п?дкреслив В.ЮЩЕНКО.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: ОУН-УПА

Сообщение alexus » Четверг 17 Февраль 2011 13:41:42

СБУ 5 годин допитувала ?сторика Заб?лого

17.02.2011 13:09 , ОСТАНН? НОВИНИ

Учора, 16 лютого, СБУ пов?сткою викликала на допит ?сторика, директора Нац?онального музею-мемор?алу жертв окупац?йних режим?в ?Тюрма на Лонцького? Руслана ЗАБ?ЛОГО.

Про це УН?АН пов?домили у прес-центр? Центру досл?джень визвольного руху.

Як зазнача?ться в пов?домленн?, сл?дчий СБУ впродовж 5 годин допитував Р.ЗАБ?ЛОГО, а незаконно вилучен? у ?сторика комп?ютер та жорстк? диски дос? не повернули.

?Це в?дбулося вперше п?сля под?й вересня 2010 року, коли СБУ незаконно затримала ?сторика, провела несанкц?онован? обшуки в Нац?ональному музе? ?Тюрма на Лонцького?, безп?дставно конф?скувала комп?ютери науковц?в та порушила крим?нальну справу?, - п?дкреслили у Центр? досл?джень визвольного руху.

За ?х даними, за результатами п?ятим?сячно? ?експертизи? СБУ зац?кавилася ?державними та?мницями? з комп?ютера Р.ЗАБ?ЛОГО - навчальними матер?алами кагеб?ст?в та ?нформац??ю про д?яльн?сть радянських спецслужб у Прибалтиц?. ?Ц? документи Р.ЗАБ?ЛИЙ скачав ?з ?вропейського сайту KGB documents online, про що ? розпов?в вчора сп?вроб?тнику укра?нсько? спецслужби?, - зазнача?ться у пов?домленн?.

Як розпов?в Р.ЗАБ?ЛИЙ, СБУ дал? активно ц?кавиться ?стор??ю Укра?ни, р?зноман?тними аспектами його наукових досл?джень, особливостями музейно? роботи.

?Я при?хав на цей допит, хоча мусив сам оплатити подорож з? Львова, - спод?вався отримати назад комп?ютер та мо? науков? прац?, але, на жаль, цього не сталося. Так? допити забирають м?й час, який мав би бути присвячений робот? - п?сля вилучень матер?ал?в, спогад?в та комп?ютер?в з музею ми так ? не вклалися у граф?ки п?дготовки виставки про дисидент?в?, - циту? Р.ЗАБ?ЛОГО прес-центр.

М?ж тим, як зазнача?ться у пов?домленн?, п?сля скандального тиску СБУ та спроб м?н?стра осв?ти Дмитра ТАБАЧНИКА цензурувати ?стор?ю, зросла к?льк?сть в?дв?дувач?в музею з ус??? Укра?ни. Р.ЗАБ?ЛИЙ також розпов?в, що Нац?ональний музей ?Тюрма на Лонцького? навесн? таки в?дкри? експозиц?ю про боротьбу радянсько? влади проти дисидент?в.

??стор?я в Укра?н? не буде та?мною, як би це не хот?лося комусь - закон забороня? ховати ?сторичн? документи, особливо т?, як? м?стять ?нформац?ю про факти порушень прав та свобод людини. Мо? ж завдання як ?сторика: майбутн? покол?ння повинн? мати право на ?сторичну правду ? нема? значення, яка ця правда - негативна чи позитивна. Тому я не припиню сво?? роботи, попри вс? допити та конф?скац???, - зазначив Р.ЗАБ?ЛИЙ.

У прес-центр? також нагадали, що Нац?ональний музей-мемор?ал ?Тюрма на Лонцького?, незважаючи на доручення Президента Укра?ни В?ктора ЯНУКОВИЧА, так ? не передано до Укра?нського ?нституту нац?онально? пам?ят?. Музей також не отримав об?цяного високопосадовцями державного ф?нансування на цей р?к.

Як пов?домляв УН?АН, 8 вересня 2010 року Ки?в? сп?вроб?тники СБУ затримали ? впродовж 14,5 годин допитували Р.ЗАБ?ЛОГО, директора Нац?онального музею-мемор?алу жертв окупац?йних режим?в ?Тюрма на Лонцького? (Льв?в).

9 вересня з?явилася оф?ц?йна ?нформац?я СБУ про порушення крим?нально? справи ?за фактом готування до розголошення сп?вроб?тником СБУ в?домостей, що становлять державну та?мницю, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 15, ст. 328 Крим?нального кодексу Укра?ни?.

П?сля цього СБУ провела обшук у каб?нетах ?сторик?в музею ?Тюрма на Лонцького? у Львов? й вилучила його майно та документи. Зокрема, з каб?нет?в науковц?в було вилучено два ноутбуки, один жорсткий диск, паперов? коп?? ?сторичних документ?в. Вилучено також в?деосв?дчення дисидент?в, записан? досл?дниками протягом 2009-2010 рок?в, пов?домили у прес-центр? Центру досл?джень визвольного руху.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: ОУН-УПА

Сообщение Rebel » Суббота 30 Июль 2011 16:07:06

ОУН-УПА это структуры нацисткой гитлеровской германии, как и дивизия СС ?Галичина?. Чего стоит один из лидеров ОУН-УПА, агент нацистской гитлеровской разведки Абвер ? Степан Бандера или капитан вермахта, командир по украинской линии нацистского карательного батальона ?Нахтигаль? Роман Шухевич.
Члены ОУН-УПА, так называемые бандеровцы прежде всего убивали мирных украинцев и никогда не боролись за действительно независимую Украину, они сперва служили нацистам, а потом американцам как и сейчас им служат.
Читайте про Степана Бандеру, кем он был на самом деле: _ttp://ukrainian-news.ucoz.ua/news/kto_on_stepan_bandera_geroj_ili_palach/2010-12-30-9
Rebel

 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Суббота 30 Июль 2011 15:51:05

Re: ОУН-УПА

Сообщение Ukraina » Суббота 30 Июль 2011 16:58:54

Rebel
так в нашем регионе это и так народ в большей своей массе знает.. это тебе с просвещением на западную путь-дорога
Ukraina

 
Сообщения: 1769
Зарегистрирован: Среда 16 Апрель 2008 13:37:20

Пред.След.

Вернуться в Политика

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

cron