Список форумов   FAQ   Поиск  
  Вход
Список форумов Разное Политика

Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Обсуждение политики и все что с ней связано.
Правила форума
Для доступа в это раздел форума нужно вступить в группу Политики, тогда у вас появится возможность отвечать на сообщения и создавать темы.
Вновь зарегистрированные и "сомнительные" пользователи в группу не допускаются!

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение Eva » Четверг 10 Март 2011 16:23:34

Frey писал(а):
Eva писал(а): Но правильно ли нас учили?


это тема отдельного разговора.


Верно... равно как и тема начитанности vs. компетентности городских властей.
Eva

 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: Среда 09 Март 2011 14:44:34
Откуда: Космополит

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Вторник 22 Март 2011 15:21:01

В тему:
    Рос?янин (Р) ? укра?нець (У) обговорюють деяк? особливост? сво?х мов:
    Р: Вот странный у вас язык. Вот, например, есть у вас слово "незабаром". Это как - перед баром, что ли? Или сбоку от бара? Не разберешь...
    У: Та ти на свою мову подивись! ? у вас слово "сравни", не розбереш, чи срав, чи н?...
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Среда 20 Апрель 2011 17:47:48

Одружилися Оксана (укра?нка) та Серьожа (Рос?я), живуть у Рос??. На р?здвян? свята, Оксана вмовила коханого по?хати до свого села, що в Карпатах, в?дпочити, показати сво? традиц??, фольклор.
Та цей Серьожа ? бо?ться в?дходити далеко в?д хати. Йому ж на род?не казали, що ?бандеровцы тебя убьют?!
Оксана нерву?, каже: от тоб? пляшка гор?лки, пампушки, сало, ?ди в село, до людей, скажеш Христос народився, ? все буде гаразд.
Дурн? ц? тво? друз?, що таке тоб? розпов?дали, в нас тут нормальн? хлопц?, н?хто тебе не ч?патиме, послуха?ш як колядують, може й з ними спробу?ш! Наледве в?дправила.
Проходить п?в години, той Серожа як врива?ться до хати як нав?жений, двер? на замок, оч? велик?, слина з писка, шапку загубив.
? Та що ж таке сталося, любий, невже вовки знову до села п?д?йшли?
? Да я? к ним?. с открытой душой! Прихожу, бутылку ставлю на стол, ?оворю им, как ты учила.
?- Христос нарад?лся!!!? А они, все хором, как заорут ?- Слав?мо його!!!? А хрен вы меня словите!?

:mrgreen:
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Среда 18 Май 2011 09:58:53

Табачник знову не полюбив укра?нську мову ? схилив до цього президента?

18.05.2011 10:34 , ПУБЛ?КАЦ??

Конкурс Яцика орган?зувати ? це ж не ремонт у м?н?стерств? за завищеними ц?нами проводити... Л?га меценат?в ? в?дкати не да?. Що в?зьмеш з укра?нсько? мови?.. У театр? Франка в?дбулася церемон?я нагородження переможц?в...

    У в?второк у столичному Нац?ональному театр? ?м. ?вана Франка з?бралися юн? шанувальники й знавц? укра?нсько? мови: школярки з бантами й у вишиванках, хлопц? у краватках, курсанти в парадн?й форм?. Учора там пройшла церемон?я нагородження переможц?в XI М?жнародного конкурсу укра?нсько? мови ?мен? Петра Яцика.

    Цьогор?чний конкурс уперше за свою ?стор?ю стартував без наказу м?н?стра осв?ти. Через що нав?ть опинився п?д загрозою зриву, та буквально за 8 дн?в до в?дкриття на сайт? МОН урешт?-решт з?явився лист чиновника Дмитра Табачника щодо його проведення. Не наказ, а саме лист, тобто рекомендац?я, не обов?язкова для виконання.

    У в?домств? Табачника пояснили, що конкурсом Яцика там не оп?куватимуться, бо в?дпов?датимуть за започаткований м?жнародний мовно-л?тературний конкурс учн?всько? та студентсько? молод? ?мен? Тараса Шевченка. Наказ про його проведення п?дписав президент Янукович, зв?сно, з подач? Табачника.

    ? Табачник пояснив, що М?носв?ти не оп?ку?ться надал? конкурсом Яцика, бо, мовляв, МОН не ма? кошт?в на два конкурси, ? розпов?да? виконавчий директор Л?ги укра?нських меценат?в, сп?вголова координац?йно? ради М?жнародного конкурсу укра?нсько? мови ?м. П.Яцика Михайло Слабошпицький. ? Але н? разу за вс? 11 конкурс?в жодно? живо? гривн? М?носв?ти не надавало. Конкурс проводився ц?лковито коштом Л?ги укра?нських меценат?в. Ус? прем?? ф?нансувала Л?га укра?нських меценат?в. Т?льки три роки тому було введено президентськ? стипенд?? для 14 учасник?в. А впродовж конкурсу прем?? одержують понад 1000 переможц?в ? призер?в р?зних етап?в обласних ? загальнонац?ональних змагань.

    ? А чи просили ви кошти в м?н?стерства? ? ц?кавимося в пана Слабошпицького, адже чиновники М?носв?ти в кулуарних розмовах запевняли, що орган?затори конкурсу хот?ли в?д осв?тнього в?домства саме грошей.

    ? Ми н?коли не просили кошт?в. Це позиц?я Л?ги, щоб бути незалежними. Нам потр?бна орган?зац?йна п?дтримка. Ми брали конкурс на себе. Як прийняли цей бюджет у 780 тисяч гривень, так по сьогодн? ми його забезпечу?мо. Бували випадки, коли ми просили МОН зв?льнити в?д оподаткування прем?? переможц?в. Або прохали М?носв?ти чимось в?дзначили вчител?в, чи? учн? стали переможцями. Але н?чого з того не вийшло.

    Орган?затори конкурсу ?мен? Яцика не проти конкурсу Шевченка. Кажуть, навпаки, ситуац?я з укра?нською мовою зараз така, що потр?бна сотня р?зних заохочувальних змагань на п?дтримку укра?нсько? мови. Але чорт, як то кажуть, хова?ться в деталях. Конкурс ?мен? Шевченка ? не ? конкурсом виключно укра?нсько? мови. У нього ?нша ф?лософ?я. В указ? Януковича зазначено, що цей конкурс спрямовано ?на п?двищення р?вня знань з укра?нсько? мови ? л?тератури, р?дних мов ? л?тератур, виховання в молодого покол?ння любов? до мов Укра?нського народу, забезпечення ?х всеб?чного розвитку?. Що В?ктор Федорович вклав у неолог?зм ?мови Укра?нського народу? залиша?ться т?льки здогадуватися? Та в будь-якому раз?, укра?нською, м?яко кажучи, тут вир?шили не обмежуватися.

    Але треба в?ддати належне п?арникам Табачника ? непогано попрацювали, обравши для назви конкурсу беззаперечний бренд укра?нськост? ? ?м?я Шевченка.

    Жоден представник м?н?стерства на церемон?? нагородження переможц?в так ? не з?явився. ? вперше дипломи переможц?в д?ти отримували без п?дпису м?н?стра.

    ? Р?ч у т?м, що в Табачника ? проблеми з укра?нською мовою ? в?н ?? не любить, ? каже виконавчий директор Л?ги укра?нських меценат?в. ? ? ми не вважали за потр?бне, щоб його пр?звище там було.

    Першим юних знавц?в укра?нсько? мови в?та? ? благословля? Свят?йший Патр?арх Ки?вський ? вс??? Руси-Укра?ни Ф?ларет.

    ? Дивно, ма?мо державу, а повинн? ще турбуватися про в?дродження сво?? р?дно? мови, ? промовля? Патр?арх УПЦ КП. ? Але ми досягнемо того, що весь укра?нський народ знатиме укра?нську мову. У цьому в?дношенн? церква в?д?гра? важливу роль. Бо ми в?руючих вчимо молитися укра?нською мовою? Зрос?йщення в Укра?н? в?дбувалося через церкву ? через школу. ? поневолювач? досягли сво?? мети. Укра?нську мову зберегло село. ? тепер ц? паростки ростуть уже ? в м?стах, ? в столиц? Укра?ни. Конкурс, який ви проводите, св?дчить, що любов до укра?нсько? мови зроста?. Хоча зроста? ? протид?я. Але незважаючи на протид?ю, вони усп?ху не матимуть. Тому що ? ми.

    ? Тут я б мав зачитати прив?тання в?д президента, ? продовжу? церемон?ю Слабошпицький. ? Але не зачитаю. Бо його нема.

    Хоча тор?к Янукович у в?танн? з нагоди завершення X конкурсу назвав його ?неоц?ненною ?нвестиц??ю в майбутн? нашо? держави?. Минулося?

    Об?цялася прийти на церемон?ю нагородження опозиц?онерка Юл?я Тимошенко. Але начебто захвор?ла. В?д ?? ?мен? юних переможц?в в?тав голова Сп?лки письменник?в Укра?ни, бют?вець Володимир Явор?вський

    Та справжньою з?ркою свята виявився л?дер гурту ?Тартак? Сашко Положинський. Сп?вак на власному приклад? розпов?дав молод? ?хньою мовою, без оф?ц?озу ? повчання, що укра?нська мова ? це модно й часом ще й довол? виг?дно.

    ? У 15 рок?в, ще за час?в Радянського Союзу, я потрапив у в?йськовий ?нтернат ? прив?т л?це?сти! ? ? там мене, укра?нського хлопця, вчили пост?йно сп?лкуватися рос?йською мовою, ? розпов?да? Сашко. ? В?дтод? к?лька рок?в я переважно сп?лкувався рос?йською. Але пот?м фестиваль ?Червона рута? 1989 року, укра?нська музика, ? я поступово почав зм?нювати св?й св?тогляд ? в якийсь момент перейшов на укра?нську. Я в?дучив себе розмовляти суржиком ? почав учити нов? незнайом? слова. Я грав у КВК, ? ми одними з перших почали жартувати укра?нською. Причому вдало жартувати? У 1997 роц? створив ?Тартак?. Ми взяли участь у ?Чернов?й рут??, перемогли. В?дтод? я почав ставати з?ркою, з?ркою, яка сп?ва? укра?нською мовою. Я дуже часто ? увага, хлопц?! ? чую в?д д?вчат компл?мент: ой, нам так подоба?ться ваша укра?нська мова. Бувають часом ? жорстк? конфл?кти через те, що сп?лкуюся укра?нською, але це теж непогано ? ? можлив?сть перев?рити силу власного духу, ? ф?зичну силу ?нколи також. Укра?нською мовою розмовляти модно, якщо ти робиш це класно? Прекрасно, що ? цей конкурс. Пан Явор?вський згадав, як в?дстоювали неприйняття закону про мови. Я був на к?лькох акц?ях протесту проти прийняття цього закону. ?, на жаль, я не бачив там, наприклад, Сп?лки укра?нських письменник?в у повному склад?, я не бачив там тисяч? вчител?в укра?нсько? мови, сво?х колег-артист?в, як? сп?вають укра?нською. А ми вс? заробля?мо на життя укра?нською мовою. Ми не додумалися, що треба захистити ??, в певний момент вийшовши на протестн? акц??. ? коли зараз кажуть гарн? слова, як добре, що Юл?я Тимошенко п?дтримала конкурс сво?ю прем??ю, згадаймо, як вона п?дтримувала укра?нську мову, запрошуючи антиукра?нських виконавц?в на сво? промоконцерти перед виборами. Якщо ми перед молоддю тут розпов?да?мо, що ми за укра?нську мову, то ми повинн? бути за не? не лише на сцен?, а й у житт?.

    Зал вибухнув овац?ями. Депутати спохмурн?ли.

    Незважаючи на перешкоди, XI конкурс ?м. Яцика в?дбувся. Орган?затори переконан?, що буде дванадцятий. Але загрози все ж таки вбачають насамперед у орган?зац?йн?й п?дтримц?.

    ? У нас нема? на церемон?? д?тей ?з Ки?ва... Не дають. ? довол? в ориг?нальний спос?б ? перенесли на сьогодн? тестування, отже, не можна в?дривати д?тей, ? розпов?да? Слабошпицький. ? Ми запросили т?льки столичн? навчальн? заклади, як? не п?дпорядковуються М?носв?ти, ? переможц?в.

    Припускають, що, можливо, не виплачуватимуть президентськ? стипенд?? переможцям. Але ?х не так уже й багато, пор?вняно з к?льк?стю прем?й Л?ги укра?нських меценат?в.

    ? У попередн?х конкурсах кожного року було до 5 м?льйон?в учасник?в. Це щось та й значить, ? каже Слабошпицький.
***Ми не хот?ли зводити ?нелюбов? пана Табачника до укра?нсько? мови лише до якихось ?деолог?чних чи пол?тичних мотив?в. Усе може виявитися набагато банальн?ше... Конкурс орган?зувати ? це ж не ремонт у м?н?стерств? проводити . Л?га меценат?в ? в?дкати не да?. Що в?зьмеш з укра?нсько? мови?

Анна Ященко
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Вторник 05 Июль 2011 07:43:09

Минобразования сократило для школьников уроки украинского языка

04.07.2011

    Министерство образования и науки, молодежи и спорта решило уменьшить количество часов на изучение государственного языка в школах.

    Вместе с тем в новых типовых учебных планах увеличено количество предметов за счет новых, как то "Естествознание", "Я в мире" вместо "Я и Украина", "Ступеньки к информатике", передает Украинская правда.

    Таким образом, Минобразования решило проблему ресурса учебных часов, сообщает пресс-служба Центра образовательного мониторинга.

    Кроме того, в учебных планах изменена продолжительность изучения отдельных предметов.

    Так, увеличено количество часов на изучение природоведческой составляющей, на изучение иностранных языков, которая отныне, как и в специализированных школах, будет изучаться с 1-го класса.


Комсомольская Правда Украина ?
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Пред.

Вернуться в Политика

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron