Список форумов   FAQ   Поиск  
  Вход
Список форумов Разное Политика

Св?т про Укра?ну

Обсуждение политики и все что с ней связано.
Правила форума
Для доступа в это раздел форума нужно вступить в группу Политики, тогда у вас появится возможность отвечать на сообщения и создавать темы.
Вновь зарегистрированные и "сомнительные" пользователи в группу не допускаются!

Сообщение Milan » Вторник 03 Март 2009 20:51:15

AHbKa писал(а):сейчас.

в это мало вериться
Milan

 
Сообщения: 617
Зарегистрирован: Воскресенье 08 Май 2005 23:14:26
Откуда: Italia

Сообщение AHbKa » Среда 04 Март 2009 01:10:59

Для Milan:
Как не прискорбно, но это так :(
AHbKa

 
Сообщения: 417
Зарегистрирован: Воскресенье 03 Декабрь 2006 23:41:16
Откуда: С одного очень интересного места)

Сообщение alexus » Среда 28 Апрель 2010 16:17:47

Отличия. Хорошие и плохие
23 апреля, 10:22 Корреспондент.net
Украинцы - противоположность американцам, приветливым снаружи, но равнодушным внутри

У европейца в Украине достаточно поводов как для раздражения, так и для восхищения, пишет австриец Питер Вагнер в своей колонке в еженедельнике Корреспондент.

Подробнее...

"Украина - это где, в России? Столица - Киев? Я, кроме Динамо (Киев), ничего не знаю. Ой, да, еще украинки!" Объявив друзьям о том, что собираюсь с год пожить в Киеве, в ответ ничего, кроме подобных высказываний, я от них не услышал.

А ведь Киев - всего в двух-трех часах лета от остальных европейских столиц. Но оно и понятно - узнать об Украине трудно, ведь нелегко даже найти книгу о ней на английском или немецком. Но мне лично книги о ней уже не нужны, я тут пожил и многое могу рассказать о ней сам.

На дорогах - полный бардак. Потому что сами дороги убитые, и потому что ездить тут не умеют - права покупают за деньги. Из дорожных правил водители знают два: красный свет - стоять, зеленый - ехать. А вот таких дорогих машин, как в Киеве, я не видел нигде. Porsche Cayenne или Mercedes G тут обычное дело. На фоне их особенно выделяются Волги и Лады, их тоже много.

Метро в Киеве вполне приличное и очень дешевое (20 евроцентов). А маршрутки - так это для европейцев вообще феномен. Нам это кажется чем-то вроде автобуса и такси в одном флаконе. Сойти можно где хочешь, только нужно об этом громко крикнуть водителю - кричать я научился не сразу, вначале даже боялся как-то. В транспорте тут никто громко не говорит. Тишина и спокойствие.

Сами украинцы могут показаться стеснительными и малообщительными, но это только поначалу. Они - противоположность американцам, приветливым снаружи, но равнодушным внутри. Тут попроси кого-нибудь о чем-то - всегда помогут. С английским, правда, здесь туго. Ну а как по-другому? В школах молодежь его учит, но куда поехать его попрактиковать, если визы и в ЕС, и в Америку дают со скрипом?

А вот что меня тут убивает, так это мусор. Урн нет ни в метро, ни даже на автобусных остановках. А если найдешь одну - так вокруг нее стаи собак, ищут, что бы съесть. В отличие от европейцев, украинцы мусор выбрасывают прямо себе под ноги. А о разделении отходов на пластмассу, стекло и бумагу здесь вообще никто и не слыхивал.

Кухню украинскую люблю. Мне она кажется смесью австрийской, итальянской и турецкой. Рестораны, правда, с улицы часто выглядят так, что зайти в них не решишься. Но внутри все оказывается вполне прилично: красиво, чисто и хорошо пахнет. А обслуживание всегда жуткое. Официантов бесит уже то, что к ним пришел посетитель. А если салат или суп подадут до основного блюда - это будет просто чудо. Но есть плюс - еда вкусная и порции большие. А порой и об обслуживании забудешь, когда на официантку засмотришься, или на украинку за соседним столом - красивые.

Пиво тут хорошее - говорю как австриец, у нас его 350 сортов. А вот про вино этого не скажешь: здешние вина как из детских сказок - сладкие и красные.

И еще - украинцы вечно опаздывают. На встречи здесь приходят на 30 минут позже назначенного времени. Но делайте скидку на то, что я австриец, - мы всегда педантично точны. Медлительность - часть местной культуры. Стрессы украинцам незнакомы. У мясных или сырных прилавков в супермаркетах они стоят долго и спокойно, я ? всегда на грани срыва.

Люди умеют наслаждаться тем, что имеют, а имеют они немного

А может, это и хорошо, что стрессов тут меньше, даже в бизнесе. Люди умеют наслаждаться тем, что имеют, а имеют они немного. Если приглашают на вечеринку к себе домой, встречают с распростертыми объятиями, и все, что их, - все твое, гуляют во всей квартире. Мы на Западе собираемся, чтобы наесться и напиться до отвала, поболтать немножко и разойтись по домам. А тут все сидят столько, сколько хотят. Столы заставлены так, что у них подламываются ножки. Вокруг бегают дети, прибегают - схватят кусок сыра или ветчины и убегут. Подкупает то, как здесь относятся к детям. С ними все обходятся как с родными. Здесь у детей другой статус, не такой, как на Западе. Родители их растят, не имея особых денег, часто в двухкомнатных квартирах. Невероятно.

Смеются украинцы много. Жаркие споры за столом тут тоже не редкость, иногда страсти накаляются просто до предела, но потом все опять выпьют водки и опять смеются. Тут не Nokia connecting people [соединяет людей], а водка. А говоря о Nokia - украинцы обожают мобильные телефоны. Практически у каждого есть один, а то и два мобильника последних марок, особенно у молодежи. Они пользуются ими чаще европейцев, и здесь мобильные телефоны - символ статуса. Ответить на звонок, когда сидишь с друзьями или ужинаешь с семьей, - это нормально, а не невежливо. Этим украинцы похожи на итальянцев.

Питер Вагнер - гражданин Австрии, проживающий в Украине.

***

Эта колонка опубликована в ?15 журнала Корреспондент от 23 апреля 2010 года.

Перепечатка колонок, опубликованных в журнале, запрещена.

Отзывы и комментарии присылайте по адресу _korr-opinion@kpmedia.ua
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Сообщение alexus » Вторник 11 Май 2010 13:29:52

[11.05.2010 13:24]
У яйцях курей, яких годували кукурудзою з Укра?ни, виявили д?оксин

    У Н?меччин? виявили д?оксин у яйцях курей, яких годували кукурудзою з Укра?ни.

    Як пов?домля? ?Н?мецька хвиля?, напередодн? мереж? н?мецьких супермаркет?в Rewe та Lidl вилучили з продажу м?льйони я?ць з маркуванням ?б?о?, як? можуть м?стити д?оксин. Проби х?м?чного складу корм?в, зд?йснен? фах?вцями В?домства захисту прав споживач?в та контролю за як?стю продовольства, виявили сл?ди д?оксину лише в одн?й парт?? корм?в, яка ще взимку через Н?дерланди над?йшла до Н?меччини з Укра?ни.

    За даними н?мецького В?домства з питань захисту прав споживач?в, зерно кукурудзи укра?нського походження постачалося до господарств щонайменше дев`яти н?мецьких земель.

    У зв?язку з цим експерт н?мецько-укра?нського об`?днання ?Аграрний д?алог? Гайнц-В?льгельм ШТРУБЕНГОФФ закликав до негайного розсл?дування Укра?ною цього скандалу. В?н вважа?, що нин?шн?м ?д?оксиновим скандалом? уже завдано шкоди ?м?джу Укра?ни. Водночас, зауважив експерт, необх?дно уникнути важких економ?чних насл?дк?в.

    ?Бажано, щоб в?дпов?дн? укра?нськ? ?нстанц?? негайно в?дреагували ? зробили все, щоб з`ясувати проблему та не поставити п?д загрозу експорт кукурудзи?, - зазначив Г.-В. ШТРУБЕНГОФФ в ?нтерв?ю ?Н?мецьк?й хвил??.

    П?дкреслюючи надзвичайну важлив?сть ц??? статт? експорту, фах?вець пов?домив, що Укра?на експорту? багато м?льйон?в тонн кукурудзи на р?к, значну к?льк?сть яко? - до кра?н ?вросоюзу. У низц? п?вденно?вропейських кра?н, насамперед в ?спан??, укра?нська кукурудза в?д?гра? велике значення як корм для птиц?.

    Водночас експерт не зм?г припустити, у який спос?б стало можливим потрапляння д?оксину в кукурудзу. За його словами, ця речовина не використову?ться в с?льському господарств? як добриво.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Сообщение alexus » Вторник 01 Июнь 2010 12:08:55

[01.06.2010 12:13] Kyiv Post
Джеймс Шерр: Янукович прорахувався, не зрозум?вши реальних нам?р?в Рос??

З вражаючою на?вн?стю Янукович припустив: якщо Укра?на дасть Рос?? все, про що та може розумно попросити, тиск припиниться. Натом?сть, рос?йський тиск лише посилився...


З моменту сво?? ?навгурац?? 25 лютого президент Укра?ни В?ктор Янукович швидко зм?нив напрямок зовн?шньо? пол?тики кра?ни на пророс?йський. В?н розкритикував присво?ння його попередником В?ктором Ющенком звання Героя Укра?ни л?деру нац?онал?стичного руху ХХ стол?ття Степан? Бандер?. В?н п?дписав Харк?вськ? угоди, дозволивши рос?йському Чорноморському флоту залишитися в Севастопол? щонайменше до 2042 року. Янукович також формально зр?кся план?в кра?ни щодо вступу в НАТО. Кр?м того, вважа?ться, що в стад?? доопрацювання перебувають ?нш? велик? угоди про об??днання енергетично?, ав?ац?йно? та ?нших промислових галузей двох кра?н.

Зах?д же, який утомився в?д кульгавого поступу Укра?ни до демократ??, така карколомна швидк?сть захопила зненацька.

Голова Рос?йсько? та ?враз?йсько? програми лондонського ?нституту ?Чатем Хаус? Джеймс Шерр ? одним з ключових зах?дних експерт?в з Укра?ни та Рос??. У сво?му ?нтерв?ю в?н заявив, що Зах?д ? занадто бюрократичним та розр?зненим, аби швидко в?дреагувати на зближення Укра?ни та Рос??. В?н поясню?, у чому прорахувався Янукович з? сво?ми поступками Рос??. Ось цитати з його ?нтерв?ю ?Ки?в Пост? в?д 30 травня 2010 року.
ПАРТ?Я ЛИТВИНА ? ПАРТ??Ю-ГЕРМАФРОДИТОМ, ЯКА ДИСКРЕТНО П?ДТРИМУ? ГЕОПОЛ?ТИЧН? ПЛАНИ РОС??

Вас здивувала швидк?сть та масштаби зближення Януковича з Рос??ю у зовн?шн?й пол?тиц??

Джеймс ШеррЯк т?льки 9 березня було ухвалено закон [у якому йшлося, що коал?ц?я може формуватися не т?льки фракц?ями, а й окремим депутатами], став зрозум?лим ?тип зм?н?, як? оч?кували на Укра?ну. Думка, яку я висловлював ран?ше ? ?Янукович не зможе скористатися сво?ю владою, якщо в?н нею не под?литься? ? вже не в?дпов?да? д?йсност?. Багато хто з нас також припускав, що В?ктор Янукович повернеться до пом?рковано? багатовекторно? пол?тики колишнього президента Леон?да Кучми. Ми оч?кували, що в?н в?дмовиться в?д найб?льш суперечливих напрямк?в пол?тики свого попередника В?ктора Ющенка, але не б?льше того. Однак п?сля 9 березня коал?ц?я ?болота? стала можливою, а сили, як?, як ми вважали, почали вимирати, повернулись у центр пол?тично? арени.

Ви ма?те на уваз? комун?ст?в?

Особливо комун?ст?в. Парт?я Литвина ? парт??ю-гермафродитом, яка дискретно п?дтриму? геопол?тичн? плани Рос??. Але швидк?сть, ?з якою Янукович консол?дував вертикаль влади, була неоч?куваною, нав?ть вражаючою. ? я не думаю, що мало б значення, з яким в?дривом в?н би перем?г, у 3 чи 0,3%. В?н р?шуче налаштований консол?дувати свою владу в максимально повному обсяз? ? якомога швидше, поки хтось ?нший не наважився ?? оспорити.

ЯНУКОВИЧ НА?ВНО ПРИПУСТИВ: ЯКЩО УКРА?НА ДАСТЬ РОС?? ВСЕ, ПРО ЩО ТА МОЖЕ ПОПРОСИТИ, ТИСК ПРИПИНИТЬСЯ

Наск?льки далеко, на вашу думку, Янукович заведе Укра?ну в орб?ту Рос??? Якими будуть насл?дки?

Сво?ми першими кроками ? самими лише Харк?вськими угодами ? Янукович повн?стю розвернув напрямок розвитку Укра?ни, починаючи з 1991 року. Не Ющенко визначав, що Чорноморський флот ма? п?ти у 2017 роц?. Це зробив Кучма. Багатовекторна пол?тика Кучми мала на мет? поглибити дружн? в?дносини з Рос??ю на прагматичн?й основ? та крок за кроком привести Укра?ну в ?вроатлантичну систему. У М?н?стерств? оборони та серед кер?вного складу збройних сил панували настро?, що Укра?на ма? стати ?нтегрованою в НАТО, наск?льки це буде можливо, на меж? членства. Усе це було до Ющенка. Три укра?нськ? президенти, включаючи Ющенка (який п?сля всього сформував коал?ц?ю з Януковичем, а пот?м намагався повторити це, та який так ? не роз?брався з? сво?ми опонентами через прокуратуру!) намагалися керувати кра?ною з центру. Янукович лама? цей шаблон як з середини, так ? в геопол?тичному в?дношенн?. ? в?н робить це не через непереборний тиск з боку Рос??, ? не тому, що в?н ? креатурою рос?йських ?нтерес?в. В?н робить це для того, щоб зацементувати свою владу в Укра?н?, що також означа? владу для ф?нансових та пол?тичних ?нтерес?в, як? п?дтримують Парт?ю рег?он?в. За останн? п?ять рок?в укра?нське громадянське сусп?льство зазнало двох важких удар?в: перший ? завдяки безладу та розчаруванню ерою Ющенка?Тимошенко; другий ? через ф?нансову кризу, яка коштувала Укра?н? 15 в?дсотк?в ?? ВВП за один р?к.

Проте у геопол?тичному в?дношенн?, на мою думку, Янукович прорахувався. З вражаючою на?вн?стю в?н припустив, що якщо Укра?на дасть Рос?? все, про що та може розумно попросити, тиск припиниться. Натом?сть, рос?йський тиск лише посилився. Ми бачимо це на приклад? пропозиц?? про злиття Нафтогазу й Газпрому. Ми бачимо це на приклад? вимог про отримання дедал? б?льших ? б?льших актив?в в укра?нськ?й енергетичн?й систем? та тиску на транзитну систему. Д?йшло до того, що нав?ть б?знесмени, котр? п?дтримують Парт?ю рег?он?в, в?д яких залежить сам Янукович, почуваються ущемленими.

ЯНКУКОВИЧ НЕ ДОМ?ГСЯ В?Д РОС?? ЖОДНО? ?ПОСЛУГИ ЗА ПОСЛУГУ?

...Але Янукович уже роз?грав сво? найважлив?ш? карти. По-перше, в?н п?шов на поступки нав?ть щодо Чорноморського флоту. По-друге, в?н не дом?гся жодно? ?послуги за послугу?, як? намагався здобути щодо енергонос??в (включаючи в?дмову в?д трубопроводу ?П?вденний пот?к? та гарант?й м?н?мального обсягу транзитних поставок рос?йського газу через укра?нський трубопров?д до ?вропи).

По-трет?, в?н зб?льшив опозиц?ю всередин? кра?ни, в?дштовхнувши в?д себе не т?льки найб?льш в?дданих прихильник?в Юл?? Тимошенко, а й тих, хто, як [колишн?й голова адм?н?страц?? Ющенка] Балога, з ус?х сил намагалися сформувати з ним центристську коал?ц?ю, яку в?н безцеремонно в?дкинув.

? по-четверте, запевнивши Брюссель, що його найвищим пр?оритетом ? вступ до ?вропейського Союзу, в?н нав?ть ?з вв?чливост? не проконсультувався з ?С перед тим, як укласти ц? надзвичайн? угоди. Тому коли в нього виникнуть проблеми з Рос??ю, кого в?н моб?л?зуватиме? Хто п?дтрима? його? Можливо, н?хто, оск?льки в?н в?дмовив ?м ус?м, ? вони п?шли геть.

П?дх?д до цих угод був ?мпров?зованим, усе робилося з вражаючою некомпетентн?стю, войовнич?стю та посп?хом. У тому числ? в?дбулася раптова геопол?тична зм?на: надзвичайно р?зке припинення сп?впрац? розв?дки з НАТО, фактична (нав?ть якщо вона поки що й не визна?ться) зупинка реформи оборонно? та безпеково? галуз?, повернення старо? гвард?? до М?н?стерства оборони, кер?вного складу та СБУ, надання картбланшу рос?йським розв?дувальним службам та, що вража? найб?льше, збереження вс?х недол?к?в угоди щодо Чорноморського флоту 1997 року, яку тепер продовжили до 2042-го. Це ? вражаюче цин?чна ц?на за те, що може стати лише короткостроковим зростанням економ?чно? д?яльност? та внутр?шньо? популярност?.

ВЛАДА ЗАБУВА?, ЩО НЕЗАЛЕЖН?СТЬ УКРА?НИ ? ДЛЯ РОС?? ?СТОРИЧНОЮ ПОМИЛКОЮ

Схоже, Зах?д, зокрема Брюссель та Вашингтон, заплющують оч? на багато под?й в Укра?н?. Вони повернулися спиною до Укра?ни або вважають останн? под?? в Укра?н? позитивними тенденц?ями?

На?вн?сть Януковича та його партнер?в у тому, що вони забувають, що незалежн?сть Укра?ни ? для Рос?? ?сторичною помилкою. Поки Рос?я в?дчуватиме, що карти в ?? руках ? а саме так зараз ? в?дбува?ться ? вона не послабить св?й тиск, аж поки не в?дчу?, що добилась усп?ху в перетворенн? незалежност? Укра?ни на суто декоративну. Москва добива?ться повного контролю над енергетичним сектором Укра?ни та заборони будь-кому розробляти нов? джерела енерг??. Вона добива?ться ?нтеграц?? укра?нських оборонних та розв?дувальних структур у рос?йськ?. Вона також добива?ться н?чим не обмежено? та не утруднено? д?яльност? рос?йського кап?талу всередин? Укра?ни. Якщо вона всього цього доб??ться, то про яку незалежн?сть ?тиме мова?

ДИВНО, АЛЕ ВЛАДА ВСЕ ЩЕ ОЧ?КУ?, ЩО ?С НАДАСТЬ УКРА?Н? Ф?НАНСУВАННЯ

По-перше, необх?дно зрозум?ти, що в?дсутн?сть реакц?? з боку Заходу ? в?дображенням значного шоку. Експерти, напевне, зрозум?ли, що означали закон про коал?ц?ю в?д 9 березня та сама нова коал?ц?я. Однак бюрократи й т?, хто прийма? р?шення в ?С, НАТО ? США засвоюють ?нформац?ю набагато пов?льн?ше, вони т?льки-но починають пристосовуватися до того факту, що под?? розвиваються не так, як вони оч?кували. Тому слушним ? запитання, якою буде реакц?я Заходу через ш?сть м?сяц?в п?сля того, як буде зроблено належну оц?нку. Нав?ть сьогодн? ?С не заплющу? оч? на те, що коли справа д?йшла до газу, Янукович поставив ?х перед фактом. Однак ?з якихось химерних причин нова влада все ще оч?ку?, що ?С надасть ?м ф?нансування для модерн?зац?? укра?нсько? газотранспортно? системи.

Звичайно, покол?ння зах?дних л?дер?в, що виникло п?сля Холодно? в?йни, уже зникло. Нове покол?ння ма? водночас ширшу та набагато вужчу сферу ?нтерес?в. Укра?на, Сх?дна та Центральна ?вропа, Чорне й Касп?йське море вже не перебувають у центр? уваги, як це було до под?й 11 вересня. ? вже точно не в Сполучених Штатах! Тод? варто запитати: чи ма? ?С в ц?лому бачення себе самого поза в?дновленням п?сля ф?нансово? кризи та розв?язанням проблеми Грец???

Тому, як мен? не прикро, Укра?на зникла з поля уваги. ? рос?яни знають про це краще за ?нших.

Вони д?йшли цин?чного, однак ц?лком рац?онального висновку, що мають скористатись моментом, аби захопити все, що можна. ? не тому, що вони впевнен? в соб?. Навпаки. Вони знають, що попри пом?рне в?дновлення п?сля ф?нансово? кризи, ?хн? проблеми, що лежать в основ?, ? дуже серйозними. Вони не уявляють, як узятися за власний план модерн?зац??, досягнути р?вня продуктивност?, пристосованост? та ?нновац?й кра?н БР?К (Бразил?я, Рос?я, ?нд?я, Китай), а р?зноман?тн? заворушення на П?вн?чному Кавказ? ? це все одно що мати трохи Афган?стану на сво?му задньому двор?. Х?ба не ?рон?я зб?г двох момент?в: те, як Янукович ? з внутр?шн?х причин, та ?Московський тандем? ? з геопол?тичних, намагаються захопити якомога б?льше влади, поки не закрилося в?кно можливост?.

Чи ? як?сь ?нструменти, завдяки яким Зах?д та опозиц?я в Укра?н? могли б зм?нити цей нахил Укра?ни в б?к Рос???

Давайте будемо реал?стами. У найближч?й перспектив? ? дуже мало або жодних. Заходу необх?дно ч?тко усв?домити, яким саме буде його месидж для ново? укра?нсько? влади. Укра?на ? суверенна держава. Вона ма? право ослабити сп?впрацю з нами або нав?ть припинити ??, з консультац?ями або без них. Ми не повинн? бити кулаком по столу, погрожувати, повчати, скиглити або скаржитись.

Але Укра?н? потр?бно зрозум?ти, що в нас також ? зац?кавлен?сть, не кажучи вже про принципи.

Так само укра?нська влада ма? працювати над сво?ми економ?чними пр?оритетами та допов?дати людям про це, так ? ?С повинен в?дпов?дати перед ?вропейськими платниками податк?в, як? мають ус? права вимагати ?нформац?ю про те, хто отриму? ?хн? грош? й нав?що. ?С незобов?язаний ф?нансувати укра?нську неефективн?сть та некомпетентн?сть в економ?ц?, не кажучи вже про енергетичний сектор, де в?дбувся повний в?дкат в?д стандарт?в та принцип?в Енергетичного сп?втовариства.

? звичайно, ми не зобов?язан? субсидувати Рос?ю та ?? енергетичну пол?тику. НАТО було присутн? в Укра?н?, оск?льки три президенти вир?шили, що це сприя? нац?ональним ?нтересам Укра?ни. Вони також зробили висновок, що без НАТО неможливо зд?йснити реформу в галуз? оборони в кра?н?. Якщо в ново? влади ?нша точка зору, то це ?хн? право, ? якщо вони хочуть, щоб ми п?шли або зменшили нашу присутн?сть, нам сл?д це зробити. Але якщо вони будуть на нас тиснути й зроблять так, щоб ми почувалися незваними гостями, то ми повинн? взяти ?н?ц?ативу у сво? руки та п?ти до того, як нас попросять це зробити. Укра?на ма? право обирати, ? ми повинн? поважати це право. Пот?м Укра?н? доведеться розплутувати насл?дки свого вибору та жити з цим.

У середньотерм?нов?й перспектив?, я думаю, нова влада шкодуватиме про виб?р, який робить сьогодн?. Але з ц??? точки зору, спод?ваюся, зах?д сприйматиме Укра?ну б?льш серйозно, н?ж сьогодн?, та зможе провести б?льш серйозну дискус?ю, н?ж та яка в?дбува?ться нин?. Я також спод?ваюся, що до того часу ми нарешт? зможемо запропонувати Укра?н? реальну перспективу ?нтеграц?? та умови, на яких ?? можна зд?йснити.

МОСКВА Д?СТАНЕ ПРИВ?Д ДЛЯ ОГОЛОШЕННЯ В?ЙНИ

Якщо опозиц?я прийде до влади, то чи сл?д ?й тод? денонсувати угоду щодо Чорноморського флоту Рос???


А х?ба це проблема? В опозиц?? будуть ч?тк? юридичн? п?дстави для того, щоб денонсувати угоду. Але це не ? проблемою, принаймн? т??ю, якою Укра?на занепоко?на. Але, що стосу?ться Москви, то це буде великою проблемою ? на практиц? приводом для оголошення в?йни. Досить дорогим приводом для оголошення в?йни, оск?льки через п?ять рок?в те, що рос?йська економ?ка ?нвесту? у Крим, буде набагато б?льше, н?ж зараз. Можна здригнутися, якщо подумати, що може статися. Чи не було б доречно для опозиц??, скориставшись порадами сторонн?х експерт?в, пом?ркувати над тим, як до цих нових прикрих та абсолютно невиг?дних угод можна внести поправки, щоб забезпечити дотримання Чорноморським флотом Рос?? практики нормального м?жнародного базування в ?ноземн?й кра?н?; про те як обмежити та контролювати присутн?сть розв?дки Рос??; про те як зробити, щоб економ?чн? ?нтереси Рос?? були прозорими та регульованими, як змусити платити податки належним чином, як гарантувати, що будь-яка д?яльн?сть Рос?? не виходить за меж? об?рунтовано? нац?онально? самооборони? Ц? зм?ни будуть не т?льки в ?нтересах Укра?ни, а також у ?нтересах ?вропи, ? якщо ?С та НАТО хочуть уникнути напруги, не говорячи вже про конфл?кт, вони повинн? сприяти такому процесов? та узяти в ньому участь якомога швидше.

ЯНУКОВИЧ РОЗД?ЛЯ? КРА?НУ ЩЕ Б?ЛЬШЕ

Ви говорите про можлив?сть громадянського конфл?кту в Укра?н??


Не ск?льки через Чорноморський флот, ск?льки через те, що Янукович, управляючи розд?леною кра?ною, розд?ля? ?? ще б?льше. Укра?нц? не звикли до такого. Уяв?ть соб? такий сценар?й через р?к, коли роздратування буде ще б?льшим, н?ж зараз. Група музикант?в заходить до бару у Львов? й почина? сп?вати репертуар ?Любе? (рос?йська група, яка сп?ва? в?йськов? п?сн?) рос?йською мовою. ?х просять припинити, але вони не погоджуються. Це спричиня? б?йку, до яко? при?днуються дедал? б?льше людей. Дума?те м?сцева м?л?ц?я п?дтрима? м?сцевих жител?в? Що робить МВС за ново? влади? Я не люблю це запитання, але його потр?бно поставити. Я не люблю задавати ?нше запитання: як довго ми зможемо казати, що укра?нц? ? стриманими людьми, не зважають на те, як влада керу? ? не виступають публ?чно з критикою, залишаючи сво? побоювання та реакц?? при соб??

НАТО В ОБРАЗ? ВОРОГА ДОПОМАГА? П?ДТРИМУВАТИ РОС?ЙСЬКИЙ РЕЖИМ

? як ви дума?те, коли це припиниться? Гада?те, влада керу?ться нац?ональними ?нтересами чи власними ц?лями?


Нам не сл?д забувати про ?сторичне п?д?рунтя. У Радянському Союз? безпека означала, по-перше й насамперед, безпеку режиму. Янукович ? частиною ц??? традиц??. Для нього геопол?тика ? це прибудова, яка слугу? процесов? створення режиму та його збереження. Через це, гадаю, в?н так ? д??.

Звичайно, Рос?я дуже р?зна. Це надзвичайно важливий геопол?тичний гравець. Чому рос?йська в?йськова доктрина визнача? НАТО як головного ворога безпец? Рос??, коли кожен пасажир у московському метро зна?, що головний ворог зовс?м ?нший? Тому що НАТО як ворог допомага? п?дтримувати режим та стверджувати таку модель. Чому Рос?я так хоче продемонструвати, що незалежн?сть Укра?ни ? це ?сторична помилка та проект ?? ?нтеграц?? до Заходу завершено? Це щоб ще раз п?дтвердити законн?сть режиму й те, як в?н визнача? рос?йську ?дентичн?сть.

Те, що трапилося завдяки Януковичу, в?дродило житт?здатн?сть московського тандему, незважаючи на те, яка конф?гурац?я сил виникне у 2012. Я побоююся, що останн? под?? в Укра?н? будуть дуже поганим для тих у Рос??, хто зна? або в?дчува?, що нео?мперська парадигма ? перешкодою для перетворення Рос?? на сучасну й г?дну кра?ну.

ЯКЩО ОПОЗИЦ?Я ВИКОНУВАТИМЕ СВОЮ ФУНКЦ?Ю, ВОНА В?ДНОВИТЬСЯ

Чи вважа?те ви, що зараз Укра?на проходить точку неповернення у сво?му наближенн? до Москви?


У буквальному розум?нн?, Укра?на вже досягла точки неповернення. Уже неможливо просто переробити те, що було зроблено. Вибори в лютому та харк?вськ? угоди зм?нили все наст?льки сильно, що кра?на н?коли не зможе просто повернутися й пройти через т? сам? двер?, зв?дки вона прийшла.

Ц? вади стануть явними, а протир?ччя посиляться. До того часу новий шлях та нов? двер? виникнуть, ? також будуть нов? л?дери. Але ми не бачимо ?х сьогодн?.

Ми можемо й повинн? залучити нову владу до будь-якого в?дкритого д?алогу з нами, щоб вони звернули увагу на п?дтекст та насл?дки сво?х д?й...

Якщо опозиц?я виконуватиме свою функц?ю, вона себе в?дновить. Поки вона не зрозум??, що п?шло не так м?ж 2005-м та 2010 роком, вона не зможе в?дновитися.

ЧИМ Б?ЛЬШЕ УКРА?НЦ? Д?ЗНАВАТИМУТЬСЯ ПРО РОС?Ю, ТИМ Б?ЛЬШЕ РОЗУМ?ТИМУТЬ, ЩО ЦЕ НЕЗДОРОВА МОДЕЛЬ

...Я впевнений в одному. Чим б?льше укра?нц? д?знаватимуться про Рос?ю, тим б?льше розум?тимуть, що це нездорова модель для Укра?ни...За час?в Пут?на Рос?я стала м?сцем, де кожна достатньо впливова особа може захопити власн?сть ? активи, як? належать ?ншим. Якщо ви хочете чогось та ви достатньо впливовий, бер?ть це!

Через цю модель м?льйони рос?ян утекли з кра?ни... Чи прийнятна ця модель для Укра?ни? Сумн?ваюся. Думаю, Янукович також сумн?ва?ться в цьому. Отже, зам?сть того, щоб розм?рковувати щодо точки неповернення, нам потр?бно подумати, що зах?д може запропонувати Укра?н?, якщо ?? влада опиниться в глухому кут?. А вони там опиняться. Тод? питання полягатиме в тому, чи буде опозиц?? що сказати?


Kyiv Post
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Сообщение alexus » Среда 21 Июль 2010 10:28:09

[20.07.2010 13:18] Frankfurter Allgemeine Zeitung
Н?мецька преса - про ?ладно зачесаного шефа СБУ?

Мультим?льйонер, мед?а-магнат, голова СБУ, член Вищо? ради юстиц??? Валер?й Хорошковський ма? чималу вагу у владному апарат? В?ктора Януковича. ?, закидають опоненти, н?бито часто використову? ?? для просування особистих комерц?йних ?нтерес?в, зокрема, в мед?а-галуз?. Подейкують, що за зростанням впливу ?газового лоб??, до якого н?бито належить Хорошковський, ?з невдоволенням спостер?гають нав?ть ?стар? вожаки? з провладного табору ? пише Конрад Шуллер у н?мецьк?й Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

    Детальн?ше...

    Згубний альянс

    Перше знайомство з Валер??м Хорошковським: на вих?дних шеф укра?нсько? Служби безпеки найб?льше полюбля? ?здити у сво?му темно-вишневому Bentley. Однак у робоч? дн?, як принаймн? пов?домля? ?нтернет-видання ?Укра?нська правда?, за вс??? сво?? недбало? елегантност? намага?ться виглядати серйозно ? с?да? в Maybach, подовжений вар?ант, ш?сть метр?в 25 сантиметр?в завдовжки.

    Друге знайомство: молодий м?льйонер, якого новий дружн?й до Рос?? президент В?ктор Янукович поставив на чол? Служби безпеки Укра?ни (орган?зац?я, яка з? сво?ми 30 тисячами сп?вроб?тник?в майже не зм?нилася з того часу, як ?виросла? з КДБ), нещодавно припустився к?лькох промах?в. Деяк? операц?? спецслужби провалилися. Наприклад, Борис ?удзяк, ректор Укра?нського католицького ун?верситету у Львов? з прозах?дно ор??нтованим студентством, п?сля небажаного в?зиту аж н?як не зламався, а наст?льки гучно поскаржився, що зрештою Хорошковський змушений був вибачитися.

    Про те, що за журнал?стами ведеться систематичне стеження, стало в?домо, коли директор телеканалу ?ТВ?? Княжицький наслав зн?мальну групу на чолов?к?в, як? перед будинком телеканалу нудилися в авт?вц?. П?сля чого вони, ставши посм?ховиськом для вс??? кра?ни, змушен? були пан?чно вт?кати на червоне св?тло. Кульм?нац??ю провал?в стало короткочасне затримання Н?ко Лан?е, кер?вника ки?вського бюро Фонду Конрада Аденауера. П?сля того як за Лан?е вступилися поважн? особи аж до канцеляр?? бундесканцлера, Хорошковськийй змушений був в?дпустити його ? просити, аби все подали з формулюванням ?непорозум?ння?.

    Попри ц? ляпи Валер?й Хорошковський ма? у владному апарат? В?ктора Януковича чималу вагу. Як кер?вник СБУ в?н очолю? структуру, що фактично по?дну? в соб? функц?? трьох: секретно? служби, пол?ц?? ? прокуратури. Оск?льки в?н до того ж ? членом Вищо? ради юстиц??, то суд?в йому боятися не варто. ? на додачу ще й вага Хорошковського як крупного б?знесмена. До 41 року в якост? менеджера в?н пройшов вс? сфери пострадянського мачо-кап?тал?зму: в?д банк?вського сектора через металург?ю до мед?а-галуз?. З московськими картелями в?н познайомився в якост? в?це-президента рос?йського сталевого г?ганта Evraz, з укра?нськими ? як д?ловий партнер ол?гарх?в П?нчука (трубна промислов?сть), Гайдука (сталь) та Ф?рташа (газ). Його статки одн? оц?нюють в к?лька сотень м?льйон?в долар?в, ?нш? ? у б?льш н?ж м?льярд.

    За час свого к?лькам?сячного кер?вництва Хорошковський вже не раз продемонстрував, як можна використати тро?сту функц?ю спецслужби. На думку критик?в, пов?язаний з ним дом?нуючий на ринку телехолдинг Inter Media, яким керу? дружина Хорошковського Олена, час в?д часу використовував владу шефа над в?домствами ? судами, аби пот?снити конкурент?в. У випадку невеликого каналу ?ТВ?? не лише шпигували за директором Миколою Княжицьким; як каже Княжицький, Хорошковський через СБУ отримав документи каналу ? використав ?х згодом у суд?, щоб забрати в ?ТВ?? л?ценз?? на мовлення. Усе ?нше довершив його вплив на судд?в.

    Легендарний ?5 канал?, який в часи Помаранчево? революц?? в?д?гравав роль рупора ?демократичного? табору, через схожий процес теж опинився в скрутному становищ?. Його власник, шоколадний фабрикант та колишн?й м?н?стр закордонних справ Петро Порошенко, сказав у ?нтерв?ю цьому виданню: якщо вступить в д?ю р?шення про позбавлення л?ценз?? , якого проти ?5 каналу? теж добився холдинг Inter Media, то ?снування каналу ? п?д загрозою. Для Хорошковського та його шефа Януковича це стало б як комерц?йним, так ? пол?тичним здобутком, оск?льки ?ТВ?? та ?5 канал? належать до останн?х телеканал?в, як? дозволяють соб? ще хоч якусь незалежн?сть.

    Однак найважлив?ша владна мотузка Хорошковського проляга? через ?групу ?РосУкрЕнерго??. Група, сформована навколо цього окутаного чутками газотрейдера (половина якого належить рос?йському монопол?сту ?Газпрому?, а ?нша половина ? та?мничим укра?нським п?дпри?мцям Фурс?ну та Ф?рташу) вважа?ться чи не найвпливов?шою ?зв?язкою? в Укра?н?. Подробиц? нев?дом?, однак в ?нтерв?ю даному виданню речниця президента Ганна Герман не стала заперечувати, що сп?ввласник ?РосУкрЕнерго? Дмитро Ф?рташ належить до спонсор?в президентсько? Парт?? рег?он?в.

    Хорошковський заперечу?, що ма? щось до д?ла з цим багатом?льярдним конгломератом, в якому переплелися рос?йськ? та укра?нськ? ?нтереси. Але ?нформац?я, що ключова ф?гура ?РосУкрЕнерго?, Дмитро Ф?рташ, пов?язаний з групою ??нтер?, якою керу? дружина Хорошковського, опц?оном на куп?влю, н?коли не оспорювалася. Княжицький, знавець мед?а-ринку, нав?ть вважа?, що саме Ф?рташ (? ?РосУкрЕнерго?) ? реальною владою в цьому найб?льшому мед?а-концерн? Укра?ни ? ? тим самим владою, яка сто?ть за шефом СБУ Хорошковським. Але ?група ?РосУкрЕнерго?? захопила ще й ?нш? стратег?чн? висоти. Документи натякають, що п?д ?? впливом перебува? також м?н?стр палива ? енергетики Бойко. Товариство чимале, але й здобич воно впольову? добрячу. На думку колишнього прем??р-м?н?стра Юл?? Тимошенко, ?група? завдяки сво?й влад? над державними органами якраз знову провернула непрозору м?льярдну оборудку ? з тих, на яких збудован? майже вс? мегастатки на пострадянському простор?. Оприлюднен? нещодавно документи н?бито доводять, що збитковий державний газовий концерн ?Нафтогаз Укра?ни? п?д час судового процесу проти ?РосУкрЕнерго? (йшлося про 11 м?льярд?в кубометр?в газу) неоч?кувано визнав свою вину, - у результат? чого ?РосУкрЕнерго?, це джерело багатом?льйонних пожертвувань для президентсько? парт??, може отримати в?д держави п?ять м?льярд?в долар?в. У цьому ?нальот?? СБУ на чол? з Хорошковським ?з завзяттям виконала свою роль. Вона наказала заарештувати противника ?РосУкрЕнерго?. А Юл?ю Тимошенко допитали.

    Таким чином, вплив Хорошковського живиться з приватного багатства, близькост? до Рос??, контролю над потужним каральним органом, владою над ЗМ? та впливу на суди. Його побоюються нав?ть у власному пол?тичному табор?. Стар? вожаки, як-то сталевий та вуг?льний магнат Р?нат Ахметов, спостер?гають за владою газового лоб? та ладно зачесаного шефа СБУ так би мовити з? зм?шаними почуттями. Ходять чутки, що його повн?стю не контролю? нав?ть адм?н?страц?я президента.

    А що ж сам Хорошковський? Сп?лкуватися з нашою газетою в?н не захот?в. Однак в одному ?нтерв?ю свою компетентн?сть очолювати та?мну службу в?н описав наступним чином: ?Увесь м?й дотепер?шн?й досв?д доводить, що я ? патр?отом? Я наскр?зь бачу економ?чн? ?нтриги, злочини, знаю способи в?дмивання грошей, банки, як? незаконно обм?нюють валюту? Мо? знання значно обширн?ш?, н?ж у б?льшост? з тих, хто тут працю??.

    Конрад Шуллер,Frankfurter Allgemeine Zeitung (Н?меччина) // 19-07-2010

    Переклад ?ноЗМ? Главред
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Св?т про Укра?ну

Сообщение alexus » Среда 22 Июнь 2011 14:43:11

З чим у св?т? асоц?юють Укра?ну (опитування)

22.06.2011 15:08 , ОСТАНН? НОВИНИ



?нститут св?тово? пол?тики представив "тридцятку" асоц?ац?й з Укра?ною в кра?нах-сус?дах - Б?лорус?, Груз??, Молдов?, Польщ?, Рос?? та Румун??.

Як переда? кореспондент УН?АН, результати в?дпов?дних експертних опитувань сьогодн? на прес-конференц?? в Ки?в? оприлюднили директор ?нституту св?тово? пол?тики Альона ГЕТЬМАНЧУК та заступник директора ?нституту св?тово? пол?тики Катерина ЗАРЕМБО.

"Ключов? позиц?? у рейтингу асоц?ац?й пос?ли позитивн? асоц?ац??, кр?м Польщ?. ? це було дуже дивно побачити, тому що, як виявля?ться, в Польщ? сьогодн? Укра?на сприйма?ться в ?нтелектуальних колах у не найб?льш позитивних асоц?ац?ях. Перше м?сце серед асоц?ац?й польських експерт?в зайняли так? асоц?ац??, як корупц?я, деф?цит демократ??, ол?гархи. Очевидно, що дуже позначилися розчарування, як? ? в Польщ? п?сля Помаранчево? революц??", - сказала А.ГЕТЬМАНЧУК.

У свою чергу К.ЗАРЕМБО додала, що польськ? експерти також асоц?ювали Укра?ну з? сп?льною ?стор??ю (зокрема, трагед?я на Волин?), з гостинним народом, невизначен?стю у геопол?тичному вектор?.

У б?лоруських експерт?в, за ?? словами, Укра?на асоц?ю?ться з Помаранчевою революц??ю, Кримом, з дружньою кра?ною, з укра?нською мовою та Ки?вом. "З тих коментар?в, як? ми отримали в?д б?лоруських експерт?в, ц?каво в?дм?тити, що для них Укра?на ? зразком демократ??, вони захоплюються дос? нашою Помаранчевою революц??ю ? такими поняттями, як свобода ЗМ?, незалежн?сть. Також б?лоруськ? експерти з? сво?р?дною заздр?стю в?дм?тили, що в Укра?н? ?дина державна мова", - зазначила заступник директора ?нституту св?тово? пол?тики.

К.ЗАРЕМБО пов?домила, що в Груз?? Укра?на асоц?ю?ться з такими поняттями, як "дружня кра?на", "велика кра?на", "стратег?чний партнер та союзник", "нац?ональна кухня та культура" ? "Помаранчева революц?я".

Заступник директора ?нституту зазначила, що експерти Молдови асоц?юють Укра?ну з? сп?льною ?стор??ю, нац?ональною кухнею, великою державою, з Ки?вом та буфером-рят?вником м?ж Сходом ? Заходом.

За ?? словами, найб?льш неоч?куваними були в?дпов?д? рос?йських експерт?в. "У експерт?в Укра?на асоц?ю?ться з л?том, в?дпочинком, кан?кулами, фруктами... Дуже часто також зустр?чаються асоц?ац?? з родичами, друзями. Друга асоц?ац?я - Ки?в, наступна - не Рос?я. Експерти також асоц?юють Укра?ну з близькою кра?ною", - зазначила вона.

К.ЗАРЕМБО п?дкреслила, що результати опитування експерт?в з Румун?? св?дчать про ?снування ?нформац?йного вакууму щодо Укра?ни. "Деяк? експерти надавали лише одну асоц?ац?ю. ?нш? - дв?", - пов?домила заступник директора ?нституту св?тово? пол?тики.

За ?? словами, в Румун?? на перше м?сце вийшла асоц?ац?я з укра?нською ?стор??ю. "Конкретно - з укра?нськими козаками, Запор?зькою С?ччю, з Богданом Хмельницьким. Нам пояснили, що в румунськ?й колективн?й пам`ят? Укра?на як самодостатня держава сприйма?ться саме в пер?од Запор?зько? С?ч?", - пов?домила К.ЗАРЕМБО.

У свою чергу А.ГЕТЬМАНЧУК додала, що на п?дстав? експертних опитувань ?нститут св?тово? пол?тики плану? розробити в?дпов?дн? рекомендац?? для уряду щодо посилення роботи в цих кра?нах.

У опитуванн? брали участь по 30-50 експерт?в в Б?лорус?, Груз??, Молдови, Польщ?, Рос?? та Румун??. Експерти представляли як владу, так ? опозиц?ю в цих кра?нах.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Пред.

Вернуться в Политика

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron