Список форумов   FAQ   Поиск  
  Вход
Список форумов Разное Политика

С 9 мая!

Обсуждение политики и все что с ней связано.
Правила форума
Для доступа в это раздел форума нужно вступить в группу Политики, тогда у вас появится возможность отвечать на сообщения и создавать темы.
Вновь зарегистрированные и "сомнительные" пользователи в группу не допускаются!

Re: С 9 мая!

Сообщение Ukraina » Вторник 17 Май 2011 13:57:39

во вторых я не патриот

как гордо звучит
Ukraina

 
Сообщения: 1769
Зарегистрирован: Среда 16 Апрель 2008 13:37:20

Re: С 9 мая!

Сообщение Букин » Вторник 17 Май 2011 16:43:36

Ukraina писал(а):
во вторых я не патриот

как гордо звучит

Канешна гордо, была б моя воля, вы бы гавноеды эшелонами на Калыму тарахтели :mrgreen: Вам память дедов-Героев "продать", что Коцюру сдать.. :mrgreen:
Букин

 
Сообщения: 207
Зарегистрирован: Суббота 02 Октябрь 2010 16:04:54

Re: С 9 мая!

Сообщение Ukraina » Вторник 17 Май 2011 18:17:02

Не надо Коцюру никуда сдавать.. все равно много не получишь, а вот в других местах он еще может много принести пользы. Кстати, где сейчас наш избранник?

Кстати, Букин, а кто такие "вы" и "гавноеды"?
Ukraina

 
Сообщения: 1769
Зарегистрирован: Среда 16 Апрель 2008 13:37:20

Re: С 9 мая!

Сообщение Frey » Вторник 17 Май 2011 18:44:27

Кстати, где
сейчас наш избранник?

видал я избранника в канун праздников во дворе Киселя,вместе в машину садились,ряженые такие. Больше интересует вопрос куда пропал бывший шеф нашего избранника. За ним тут должок имеется жалко счетчик нельзя включить:)
Frey

 
Сообщения: 6369
Зарегистрирован: Среда 04 Октябрь 2006 23:14:38
Откуда: Оттуда

Re: С 9 мая!

Сообщение Ukraina » Вторник 17 Май 2011 19:39:37

бывший шеф

пан П.? продавец ж.?
Ukraina

 
Сообщения: 1769
Зарегистрирован: Среда 16 Апрель 2008 13:37:20

Re: С 9 мая!

Сообщение Frey » Вторник 17 Май 2011 20:30:37

пан П.? продавец ж.?

абсолютно в дырочку:)
Frey

 
Сообщения: 6369
Зарегистрирован: Среда 04 Октябрь 2006 23:14:38
Откуда: Оттуда

Re: С 9 мая!

Сообщение Букин » Среда 18 Май 2011 08:10:59

Frey писал(а): вопрос куда пропал бывший шеф :)

Официальная версия - больничка, говорят так, а там хуууу его знает, а мож где нить бананы лопает в индийском окияне :mrgreen:

Добавлено спустя 4 минуты 12 секунд:
Ukraina писал(а):Кстати, Букин, а кто такие "вы" и "гавноеды"?


Извини Димуся, на фамилии переходить не буду... все и так знают и не задавай глупых вопросов :mrgreen:
Букин

 
Сообщения: 207
Зарегистрирован: Суббота 02 Октябрь 2010 16:04:54

Re: С 9 мая!

Сообщение Ukraina » Среда 18 Май 2011 10:59:05

не стесняйся.. назови.. просто эти термины прозвучали вместе с упреком в сторону тех, кто не чтит память ветеранов.. вот мне и интересно как (если это обращение относится ко мне) ты смог отнести меня к ненавистникам.. про оборот в обращении я уже молчу - это к родителям
Ukraina

 
Сообщения: 1769
Зарегистрирован: Среда 16 Апрель 2008 13:37:20

Re: С 9 мая!

Сообщение Frey » Среда 18 Май 2011 12:05:29

Официальная версия -
больничка

интересно,эпикриз будет? :mrgreen:
Frey

 
Сообщения: 6369
Зарегистрирован: Среда 04 Октябрь 2006 23:14:38
Откуда: Оттуда

Re: С 9 мая!

Сообщение alexus » Среда 25 Май 2011 14:02:10

Прокуратура вступилася за символи комун?зму та нацизму

25.05.2011 14:45 , ОСТАНН? НОВИНИ



Прокуратура опротестувала ухвалу Льв?всько? м?сько? ради про заборону використання у м?ст? комун?стично? та нацистсько? символ?ки.

Про це сьогодн? пов?домили УН?АН у прес-служб? Льв?всько? м?сько? ради.

За ?х даними, в?дпов?дний протест було винесено 19 травня.

?На думку прокуратури, ухвала суперечить Закону Укра?ни ?Про ув?чнення Перемоги у Велик?й В?тчизнян?й в?йн? 1941-1945 рок?в. Прокуратура зобов?язала привести ухвалу Льв?всько? м?ськради у в?дпов?дн?сть до ст.1 цього закону?, - пов?домила начальник юридичного управл?ння м?сько? ради Гелена ПАЙОНКЕВИЧ.

?Будемо розглядати це питання сп?льно з ком?с??ю депутатсько? д?яльност? та законност? на наступному пленарному зас?данн? сес?? Льв?всько? м?сько? ради?, - додала вона.

Як пов?домляв УН?АН, 21 кв?тня на сес?? Льв?всько? м?сько? ради була прийнята ухвала, яка заборонила використовувати п?д час в?дзначення Дня Перемоги радянську та нацистську символ?ку. У документ? зазначено, що у Львов? заборонено використовувати символ?ку СРСР, нацизму та комун?стичну символ?ку.

У свою чергу Верховна Рада 21 кв?тня ухвалила Закон ?Про внесення зм?н до Закону Укра?ни ?Про ув?чнення Перемоги у Велик?й В?тчизнян?й в?йн? 1941-1945 рок?в? (щодо порядку оф?ц?йного використання коп?й прапора перемоги). Законом передбачено, що ?Прапор Перемоги ? символом перемоги радянського народу та його арм?? ? флоту над фашистською Н?меччиною в роки Велико? В?тчизняно? в?йни.

20 травня Президент п?дписав цей закон, ? сьогодн? в?н набув чинност?.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: С 9 мая!

Сообщение alexus » Четверг 26 Май 2011 13:12:54

У Тягнибока в Рос?? з'явилася шанувальниця

26.05.2011 13:59 , ОСТАНН? НОВИНИ
В?домий рос?йський пол?тичний ? громадський д?яч Валер?я Новодворська вважа?, що п?д час конфл?кту 9 травня в Львов? В ?Свобода? поступила правильно.

Про це, як пов?домля? Обком, вона сказала в ?нтерв`ю ?Главкому?.

За ?? словами, провокац?ю з червоними прапорами ? стал?нськими портретами у Львов? влаштували на московськ? грош?. ?З`явитися з георг??вськими стр?чками до Укра?ни ? це теж провокац?я. Той, хто ?? надяга?, точно бажа? бути рос?йським п?дданим. Хай робить, як сказав Яценюк ? бере рос?йський паспорт ? в?дда? укра?нський?, - сказала пол?тик.

?Я л?берал-антипорадник. Л?берал?зм ? це не вседозволен?сть, ? не змичка з радянським минулим. Я проти перенесення фоб?й ? траг?чного минулого Рос?? на сус?дню кра?ну. Мен? до цих п?р не дуже подобався Олег Тягнибок, але цього разу вони повелися дуже правильно. Я сама б при?дналася до ?Свободи?. Вони мали рац?ю ? коли ? провокатори, куплен? на московськ? грош? з Одеси ? ще нев?домо зв?дки, ? тягнуть стал?нськ? портрети ? це образа нац?онально? г?дност? Укра?ни. Те, що вибрали для цього саме 9 травня, доводить, що замовляли цю провокац?ю з Москви. Льв?в ? парт?я ?Свобода? цю експедиц?ю не оплачували, але коли це сталося, вони почали захищати сво? ?сторичне минуле?, - сказала Новодворська.

Вона додала, що програму ?Свободи? не бачила, ?але це не УНА-УНСО, де були пропащ? кретини й ?мпер?ал?сти?. ?Там була профашистська орган?зац?я, про Олега Тягнибока так сказати не можу?, - зазначила Новодворська.

?Якщо у нього буде серйозна економ?чна програма реформ грузинського зразка, вступ до НАТО ? ?С, в?дх?д в?д Москви ? заборона радянсько? символ?ки, то прапор ?м в руки, як синьо-жовтий, так ? червоно-чорний. Укра?на повинна знати сво? минуле, а не радянське?, - в?дзначила вона.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: С 9 мая!

Сообщение alexus » Понедельник 30 Май 2011 11:47:18

У р?зних рег?онах Укра?н? вже д?ють р?зн? Крим?нальн? кодекси?

30.05.2011 11:55 Володимир Г?нда, ДУМКА

    Цьогор?чне святкування 9 травня, мабуть ув?йде в нов?тню ?стор?ю Укра?ни, як день приниження укра?нсько? нац?онально? г?дност? ? власною владою. Принаймн? саме, так я схильний його вважати. Под??, як? сталися в День Перемоги вкотре засв?дчили слабку пол?тичну культуру практично вс?х учасник?в ?нциденту, брак в Укра?н? ?дино? нац?онально? ?де?, культури, поваги влади до народу, його ?стор??. Сумно, що вони ще б?льш поглибили розкол в нашому сусп?льств?, який ? таким бажаним для наших п?вн?чних сус?д?в, адже сильна держава Укра?на в вс?х аспектах (економ?чному, нац?ональному, пол?тичному) ?м н? до чого.

    Упевнений, що ц? под?? ? пол?тику сучасно? влади ?г?дно? оц?нять уже наступн? покол?ння: виважено ? без емоц?й. Сучасним ?сторикам зробити це не п?д силу через занадто пол?тизоване сусп?льство, осторонь якого лишитися практично неможливо.

    Однак не т?льки ?сторикам, а й пол?тологам, оглядачам, журнал?стам уже зараз варто наголошувати на пост?йному трактуванн? владою ? судовою системою ?дентичних под?? по-р?зному.

    Так, 15 травня у Тернопол? правоохоронц? затримали представника ?Свободи? В?ктора Козерога, якого звинуватили в пошкодженн? прапора Компарт?? 9 травня. Проти порушника прокуратура порушила крим?нальну справу за статтею 296, ч. 2 Крим?нального кодексу Укра?ни: хул?ганство, або грубе порушення сусп?льного порядку з мотив?в явно? неповаги до сусп?льства, яке супроводжу?ться особливою нахабн?стю ? виключним цин?змом. Зг?дно з? статтею порушники караються позбавленням вол? терм?ном на 4 роки. Козерог просид?в у буцегарн? до 17 травня, п?сля чого його за р?шенням суду було зв?льнено з-п?д варти. Хлопець тепер на м?сцевому ревн? ледь не герой ? ось т?льки чи в цьому ? геро?зм?

    Зда?ться, усе н?би за законом, так? д?? справд? можна квал?ф?кувати як хул?ганство, тому до терноп?льських правоохоронц?в не ма? бути претенз?й.

    Та т?льки де були донецьк? правоохоронц?, коли на 9 травня в столиц? Донбасу проходив червоний марш з портретами Стал?на до монументу ?Твои осободители, Донбасс?, коли його учасники кидали п?д ноги червоно-чорний прапор Конгресу укра?нських нац?онал?ст?в, а пот?м прив?язали його до бампера авто й поволокли палити на мемор?альному комплекс? ?Саур-Могила?? Чому не спинили цей антиукра?нський акт представники Парт?? рег?он?в в особ? голови Донецько? ОДА Анатол?я Близнюка та м?ського голови Донецька Олександра Лук`янченка, якщо цього не могли зробити правоохоронн? органи? Нев?домо, чому дос? прокуратура та правоохоронн? органи не розсл?дують цей ?нцидент, адже, як вони стверджують, були звернення до в?дпов?дних орган?в.

    ...В?дгом?н святкування Дня Перемоги дос? не да? спокою представникам певних пол?тичних сил, що засв?дчили под?? 22 травня. Через 13 дн?в п?сля льв?вських под?й ?пророс?йськ? патр?оти? Одеси зд?йснили наругу над прапором УПА. Учасники акц?? заявили, що проводять акц?ю у в?дпов?дь на под?? 9 травня у Львов?. М?ж ?ншим, серед них був ? прес-секретар Одеського обкому КПУ Олекс?й Албу. Знову виника? питання, тепер уже до одеських правоохоронц?в ? де вони були в той час ? чому н?кого не арештували? Невже ц? д?? не п?дпадають п?д статтю, яку ?нкрим?нували В?ктору Козерогу? Чи, може, на п?вдн? та сход? Укра?ни сусп?льство живе за ?ншими законами й КК Укра?ни?

    На жаль, нин?шня влада тракту? ц? ?нциденти по-р?зному, хоч, як на мене, очевидно, що вони ?дентичн?.

    Що ж до ?Свободи?, то, гадаю, лави сво?х прихильник?в ця парт?я могла б зб?льшити, якби вела себе цив?л?зован?ше в протистоянн? з опонентами ? пророс?йськими та антиукра?нськими силами. ? на противагу ?хн?м попул?стським заявам, брутальним висловлюванням, часто нерозумним ? некультурним д?ям протиставила культуру пол?тичного сп?лкування, вихован?сть, ?сторичну об?знан?сть, а не пост?йну лайку та образи через ЗМ?, б?йки п?д час проведення р?зного роду пол?тичних акц?й, нищення символ?в тотал?тарного режиму, ненависть до людей, що ?х п?дтримують...

Володимир Г?нда, ?сторик
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: С 9 мая!

Сообщение alexus » Среда 22 Июнь 2011 09:05:04

Укра?нц? ? Друга св?това

22.06.2011 09:19 Петро Кралюк, "День", ПУБЛ?КАЦ??

    В?нстон Черчилль вважав: ?Якщо Гг?тлер проголосить Укра?ну незалежною, то зах?дн? держави програють в?йну, якщо н? ? Велика Британ?я переможе?

    Цьогор?чне 9 Травня зробили в Укра?н? особливим. Уперше (!) за час?в незалежност? святкування Дня Перемоги в?дбувалося п?д червоними прапорами. Не думаю, що це робилося через велику любов до ветеран?в Велико? В?тчизняно?, яких зосталася жменька. Доводиться зустр?чати ?нформац?ю, що для пошиття червоних полотен витратили в нас б?льше кошт?в, н?ж на реальну допомогу цим л?тн?м людям.

    Зрештою, ?з самого початку це свято мало в?дверто ?деолог?чний характер ? було обтяжене значним доважком стал?нсько? фальш?. Власне, задумувалося воно Стал?ним як ?його? свято з в?дпов?дним ?деолог?чним антуражем. Отаким воно, великою м?рою, й залишилося.

    Однак нашим стал?н?стам цього свята тепер замало. Треба ?м ще святкувати 22 червня, котре тракту?ться ними як початок ?Велико? В?тчизняно? в?йни?! Хоча що тут святкувати? Ганебн? поразки, енкаведистськ? розстр?ли ? масову здачу в полон десятк?в тисяч во?н?в, котр? не посп?шали захищати свою соц?ал?стичну В?тчизну.

    Проте постав?мо соб? ?на?вне? запитання, чи було для укра?нц?в це початком ?велико? в?йни?? Чи це був один ?з ?? етап?в?

    ДРУГА СВ?ТОВА ? ВЕЛИКА В?ТЧИЗНЯНА

    ?стор?я не може бути написана такою, ?якою вона ? насправд??. Зрештою, а що таке ? ??стор?я насправд??? Нав?ть одн? й т? сам? учасники под?? можуть описувати ?? по-р?зному. Наприклад, полководець, що команду? бо?м, ? простий солдат, що бере участь у цьому бо?, бачать його по-сво?му.

    Саме ж ?сторичний опис так чи ?накше ?деал?зу?ться, схематизу?ться, моделю?ться у св?тл? т??? чи ?ншо? ?де?. Так було, так ?, так буде. ? якщо вам говорять про ?об??ктивн?сть? ?стор?описання, сприймайте це ?з скептицизмом.

    Однак сказане зовс?м не означа?, що ?стор?описання не ? потр?бним, що це просто ?вигадка?, ?пропаганда?. ?стор?описання ? не т?льки (? не ст?льки!) осмислення минулого т??? чи ?ншо? сп?льноти, ск?льки ?деолог?чне утвердження ?? потр?бност? у св?т? та в?дображення сучасного стану ?? ?снування. Нав?ть коли йдеться мова про всесв?тню ?стор?ю, все одно присутн?й певний ?центризм?, зосередження уваги на якомусь етнос? чи на як?йсь ?близьк?й? цив?л?зац??.

    В?зьм?мо под?? 1939 ? 1945 рр., як? в зах?дн?й ?стор?ограф?? розглядаються як Друга св?това в?йна. Вважа?ться, що вона розпочалася 1 вересня 1939 р., коли в результат? п?дписаного в серпн? того року Пакту Молотова ? Р?ббентропа г?тлер?вська Н?меччина напала на Польщу, а незадовго п?сля цього зробив те саме Радянський Союз. Останньому протягом 1939 ? 1940 рр. удалося прилучити не лише земл? сх?дно? частини Польсько? держави, а й Прибалтику, Молдову, Буковину. Н?меччина, в свою чергу, окупувала земл? етн?чно? Польщ?, а також терени на п?вноч?, п?вдн? та заход? ?вропи.

    Якщо роз?братися, то Друга св?това в?йна ? це ?деолог?чний концепт, виг?дний для зах?дних держав. Цей концепт, по-перше, утверджу? думку, що призв?дцями в?йни стали Г?тлер ? Стал?н, ?з санкц?? яких був укладений згадуваний Пакт Молотова ? Р?ббентропа. По-друге, в?дверта?ться увага в?д Мюнхенсько? конференц?? 29 ? 30 вересня 1938 р., коли зах?дн? демократ?? (Англ?я, Франц?я) дали можлив?сть Г?тлеру зд?йснювати експанс?ю в Центрально-Сх?дн?й ?вроп?. Результатом ц??? конференц??, чи точн?ше ? змови, стало зникнення Чехо-Словацько? Республ?ки. Чех?ю окупувала Н?меччина, Словаччина стала мар?онетковою державою п?д ?? протекторатом, а укра?нське Закарпаття, що входило до складу Чехо-Словаччини, в?ддали н?мецькому союзников? ? хортистськ?й Угорщин?. Чехи, хоча й мали добре озбро?ну арм?ю та в?йськов? укр?плення, здалися окупантам без ?диного постр?лу. Словаки, зрозум?ло, т?шилися, що стали незалежними (хоча й п?д наглядом г?тлер?вц?в). Одне лиш укра?нське Закарпаття, маючи загони вкрай погано озбро?них добровольц?в, чинило оп?р угорським окупантам. Загинули сотн? людей. 16 ? 18 березня 1939 р., коли в?дбувалися бо? на Закарпатт?, до цього краю була прикута увага ?вропейських мас-мед?а. То була реальна в?йна. Однак зах?дн? ?сторики ? як, до реч?, й радянськ?, ? пострадянськ? ? вол?ють не звертати увагу на цю в?йну, яка фактично дала старт Друг?й св?тов?й. Адже ця в?йна (точн?ше ? бойня погано озбро?них укра?нц?в) в?дбувалася фактично на вимогу Стал?на за згоди Г?тлера й мовчазному потуранн? зах?дних демократ?й.

    Та Бог з ними, тими ?ноземними ?сториками. ?ншого в?д них ? не варто чекати. Погляньмо краще, як б?льш?сть наших ?сторик?в трактують цю под?ю. Для них вона ма? марг?нальний характер. Пригадую, коли два роки тому я в?дв?дав музей у замку Паланок, що б?ля Мукачевого, то був просто шокований. Усюди пану? угорський дух ? тут створено культ Шандора Петеф?, угорського поета, який перебував у замку лише якусь годинку; ? пам?ятники угорським героям ?лон? Зр?н? й Ференцу Ракоц? тощо. А про державу Карпатська Укра?на в музе? замку розпов?дав лише один нещасний бл?дий стендик. Та, власне, н?хто на нього не звертав уваги. У книжкових магазинах Закарпаття год? було знайти в?дносно об??ктивн? книги про Карпатську Укра?ну. Зате була р?зного роду ?русинська л?тература?, яка цин?чно оббр?хувала цю державу.

    ? ми п?сля цього диву?мося, що нас не поважають? Таж ми сам? себе не поважа?мо. Зам?сть того, аби говорити на повний голос, що укра?нц? першими постали на борню з фашизмом, сором?язливо хова?мо оч?.

    Але ще б?льшим виявом самонеповаги ? те, що в нашому ?сторичному дискурс? продовжу? панувати стал?нський концепт ?Велико? В?тчизняно? в?йни?. Власне, в?н ма? вияв не лише в п?дручниках з ?стор??, а й в численних музеях, пам?ятниках тощо.

    Чому ? як з?явився цей концепт? У певному сенс?, це альтернатива зах?дному концепту Друго? св?тово? в?йни. Стал?ну та його команд? важливо було показати, що ?справжня? в?йна почалася не в 1939, а в 1941 роц?, коли г?тлер?вська Н?меччина напала на Радянський Союз. Тим самим досягалося к?лька ?деолог?чних ц?лей. По-перше, ?затушовувався? факт укладення загарбницького Пакту Молотова ? Р?ббентропа. По-друге, агресивн? д?? СРСР у 1939 ? 1940 рр. (напад на Польщу, окупац?я Прибалтики, Буковини й Молдови, радянсько-ф?нська в?йна) розглядалися не в контекст? под?й Друго? св?тово? в?йни, а як ?справедлив?? кроки, спрямован? на оборону радянських рубеж?в в?д майбутнього нападу г?тлер?вц?в. Про те, що на цих окупованих, сир?ч ?визволених?, землях чинилися широкомасштабн? репрес??, зв?сно, не говорилося. Сама Катинь чого варта!

    Словом, як зах?дн? демократ?? за допомогою свого концепту Друго? св?тово? в?йни ?приховували? ганебну Мюнхенську змову й криваву бойню укра?нц?в на Закарпатт? в 1939 р., так ? батько Стал?н за допомогою концепту ?Велико? В?тчизняно? в?йни? приховував небажан? для нього под?? 1939 ? 1940 рр.

    Однак чому Стал?н вигадав назву ?Велика В?тчизняна?? Саме в?н почав широко вживати у сво?х виступах словосполучення ?Отечественная война?. Тут явно простежувалася паралель з в?йною проти Наполеона в 1812 р. У рос?йськ?й ?, в?дпов?дно, радянськ?й ?стор?ограф?? утвердився м?ф, що, мовляв, увесь рос?йський народ тод? п?днявся на в?йну з ворогом задля захисту свого ?Отечества?. Так само увесь радянський народ в?в в?йну з н?мецьким окупантом, патр?отично захищаючи свою Батьк?вщину.

    У цьому стал?нському концепт? укра?нцям в?дводилася роль не суб??кта, а пасивного об??кта ?стор??. Реально для стал?н?ст?в ми були гарматним м?ясом, а наша територ?я лише полем для во?нних д?й. Церемонитися з ц??ю територ??ю не варто було. Пригадайте хоча б те, що зробили б?льшовики з? столицею радянсько? Укра?ни, п?д?рвавши п?д час в?дступу чимало об??кт?в, у тому числ? й пам?ятник?в культури.

    У план? ?деолог?чному, зг?дно з цим концептом, нам в?дводилася роль частини радянського народу, де основну роль грав, зрозум?ло, народ рос?йський. Т? ж укра?нц?, як? не хот?ли ставати частиною цього ?суперетносу? ? воювали на два фронти проти г?тлер?вц?в ? стал?н?ст?в (ма?ться на уваз? Укра?нська Повстанська Арм?я), в?дпов?дно, оголошувалися ворогами народу, колаборац?он?стами, прислужниками г?тлер?вц?в ? т.д. Радянська пропаганда нав?ть вигадала абсолютно абсурдний терм?н ? н?мецько-укра?нськ? нац?онал?сти. Але таким н?сен?тницям радянськ? люди в?рили. Власне, продовжують в?рити й дал?.

    ЯК БАТЬКО СТАЛ?Н НАПИСАВ ?СТОР?Ю ?ВЕЛИКО? В?ТЧИЗНЯНО? В?ЙНИ? ? ЯК МИ ?? ВИВЧА?МО ДОНИН?

    Один знайомий (жартома) подарував мен? на день народження сво?р?дн? ?бук?н?стичн? раритети? ? видання окремих ?труд?в? Стал?на ще з 1953 р. Серед них був ? такий ?труд?, як ?О Великой Отечественной войне Советского Союза?. Це, власне, зб?рка промов ? наказ?в батька Стал?на.

    Якось узяв я цей бестселер ? почав читати. Чим дал? читав, тим б?льше ставало см?шно ?... сумно. См?шно через абсурдн?сть заяв ?ген?ального вчителя?. Наприклад, як можна всерйоз сприймати таку маячню: ?...Лучшие дивизии врага и лучшие части его авиации уже разбиты и нашли себе могилу на полях сражения?. Це говорив Стал?н у сво?му знаменитому виступ? на рад?о 3 липня 1941 р., коли радянськ? в?йська терп?ли нищ?вн? поразки одна за одною, а десятки тисяч червоноарм?йц?в опинилося в полон?. До реч?, незадовго п?сля цього у н?мецькому полон? опинився нав?ть син Стал?на ? Як?в. Проте, зробивши заяву про те, що кращ? н?мецьк? в?йська й частини ав?ац?? розбит?, ?батько народ?в? дал? говорив, що н?мц? чомусь дал? наступають, захоплюють нов? територ??, а ?фашистская авиация расширяет районы действия своих бомбардировщиков?. Во?стину, зал?зна (стал?нська!) лог?ка.

    Або як вам, наприклад, подоба?ться така заява товариша Стал?на у допов?д? ?24-я годовщина Великой Октябрьской социалистической революции? (6 листопада 1941 р.): ?За четыре месяца войны мы потеряли убитыми 350 тысяч и пропавших без вести 378 тисяч человек, а раненых имеем один миллион 20 тысяч человек. За этот же период враг потерял убитыми, ранеными и пленными более четырех с половиной миллионов человек?. Не знаю, зв?дки така статистика в батька Стал?на. Та щось мало в?риться, н?би п?сля чотирьох м?сяц?в в?йни втрати н?мецько? арм?? б?льш н?ж удв?ч? перевищували радянськ?. Та найсм?шн?ше те, що наступн? роки мудрий Стал?н знову говорив про сукупн? втрати н?мецько? арм?? у розм?р? чотирьох ?з половиною м?льйон?в ос?б. Чи то втрати Верхмату не зб?льшувалися, чи то б?льшовицькому вождю страшенно сподобалася цифра чотири з половиною м?льйони, чи старечий склероз замучив. При бажанн? можна понав?дшукувати в ?трудах? батька Стал?на чимало й ?нших дурниць.

    Однак тут не ст?льки см?шно, ск?льки сумно. Чим дал? я читав Стал?на, тим б?льше переконувався, що створена ним концепц?я ?стор?? ?Велико? В?тчизняно? в?йни? благополучно пережила свого творця, знайшла в?дображення не лише в радянських п?дручниках, а й фактично продовжу? транслюватися в п?дручниках укра?нських. У к?лькох словах ця концепц?я вигляда? таким чином: фашистська Н?меччина в?роломно напала на миролюбний Радянський Союз, спочатку Червона арм?я в?дступала, геро?чно обороняючи Батьк?вщину, ?з часом настав ?великий перелом?, радянськ? люди з?бралися з силами, почали громити ворога, зв?льняючи одну територ?ю за другою, пот?м вони допомогли зв?льнитися народам ?вропи ? остаточно здолали ворога. У промовах Стал?на чимало ? пафосу, ? словоблуддя, ? жонглювання цифрами, географ?чними назвами. Цю ?методолог?ю? усп?шно засво?ла радянська ?стор?ограф?я. ?з писань радянських ?сторик?в, так само як ?з ?труд?в? батька Стал?на, важко зрозум?ти, чому доблесна Червона арм?я не була готова до нападу г?тлер?вц?в, чому вона так безславно в?дступала в перш? м?сяц? в?йни, чому в?дбувся ?великий перелом? тощо.

    Правда, краще читати ?першоджерело?, тобто писан?я Стал?на, а не припудрен? м?ркування радянських ?сторик?в. ?Батько народ?в? все ж визнавав, що матер?альна допомога США та Велико? Британ??, поставки в?д них танк?в, л?так?в, деф?цитних матер?ал?в для оборонно? промисловост? мали для СРСР величезне значення. Чи не був це один ?з вагомих чинник?в ?великого перелому?? А ще батько Стал?н дуже переймався в?дкриттям другого фронту в ?вроп?. Нав?ть говорив, що через в?дсутн?сть цього фронту Червона арм?я зазна? невдач?. Для нього дана проблема займала ?первостепенное место?. Принаймн? б?льшовицький вождь розум?в, що без другого фронту ? без американських та англ?йських поставок виграти в?йну неможливо. А ось доблесн? радянськ? ?сторики ц? важлив? моменти усп?шно ?затушували?. ? зараз, коли школяр? чи то Рос??, чи Б?лорус?, чи нав?ть Укра?ни вивчають под?? ?Велико? В?тчизняно??, то вида?ться ?м, що СРСР сам здолав Н?меччину, а внесок зах?дних союзник?в не був сутт?вим.

    ? в ?першоджерелах? в?д батька Стал?на й ?нш? ц?кав? моменти. Так, у згадан?й промов? до 24-? р?чниц? В?л?кого Октября в?н намагався довести: мовляв, г?тлер?вц?, сир?ч нац?онал-соц?ал?сти, не ? н? нац?онал?стами, н? соц?ал?стами. Чому б?льшовицький вождь перейнявся такими речами? Боявся, що н?мц? можуть спекулювати на проблемах нац?ональних, як? були для СРСР болючими, чи на питаннях соц?альних. Адже стал?н?сти ? г?тлер?вц? ?менували себе соц?ал?стами. Зрештою, м?ж ними було чимало под?бного в площин? практичн?й. Отже, соц?ал?сти воювали проти соц?ал?ст?в. ? тому закрада?ться ?хул?ганська? думка: а чому батько Стал?н не назвав н?мецько-радянську в?йну 1941 ? 1945 рр. Великою Соц?ал?стичною в?йною? То було б адекватн?ше, н?ж В?л?кая От?ч?ств?нная.

    ЧИ МОЖНА БУЛО ВИГРАТИ ВЕЛИКУ В?ТЧИЗНЯНУ В?ЙНУ БЕЗ УКРА?НИ?

    Якщо радянськ? ?сторики ?довели?, н?би Радянський Союз м?г у Велик?й В?тчизнян?й об?йтися без зах?дних союзник?в, то нин?шн?й рос?йський прем??р творчо розвинув ц? напрацювання й висловив думку, мовляв: перемогу могли забезпечити сам? рос?яни, зрозум?ло, без якихось там укра?нц?в. Думка не така вже ориг?нальна, як декому зда?ться. Щось под?бне говорив товариш Стал?н, зокрема на прийом? у Кремл? на честь командуючих в?йськами Червоно? арм?? 24 травня 1945 р. Цей виступ ? то справжн?й г?мн рос?йського нац?онал?зму. Дозволю соб? розлого процитувати його:

    ?Я пью, прежде всего, за здоровье русского народа потому, что он является наиболее выдающейся нацией из всех наций, входящих в состав Советского Союза.

    Я поднимаю тост за здоровье русского народа потому, что он заслужил в этой войне общее признание, как руководящей силы Советского Союза среди всех народов нашей страны.

    Я поднимаю тост за здоровье русского народа не только потому, что он ? руководящий народ, но и потому, что у него имеется ясный ум, стойкий характер и терпение?.

    Дал? батько Стал?н вдарився у самокритику. Сказав, що ?у нашого правительства было немало ошибок?. ?Но русский народ... верил в правильность политики своего Правительства и пошел на жертвы, чтобы обеспечить разгром Германии. И это доверие русского народа Советскому правительству оказалось той решающей силою, которая обеспечила историческую победу над врагом человечества, ? фашизмом?.

    Зв?сно, цей сп?ч супроводжувався ?бурными, долго не смолкающими аплодисментами?.

    Коментар? зайв?.

    Нав?ть не знаю, чому товариш Коба так розговорився. Чи перемога над тевтоном сп?янила його? Чи зайвого випив? Бо ж св?дчить народна мудр?сть: що у тверезого на ум?, то... Ну, дал? сам? зна?те.

    Але дамо батьков? Стал?ну спок?й.

    Поговоримо про сучасних його адепт?в. ? про те, наск?льки великою чи малою була роль Укра?ни ? укра?нц?в у Друг?й св?тов?й.

    Отже, зверн?мося до загальнов?домих факт?в. На сайт? газети ?День? ви можете знати допов?дь ?Укра?нське питання? англ?йського журнал?ста Ланселота Лоутона, виголошену ним 1 лютого 1939 р. ? якраз за п?втора м?сяця перед проголошенням незалежност? Карпатсько? Укра?ни. Зверну увагу лише на основн? моменти. Л. Лоутон вважав, що ?в?д вир?шення укра?нсько? проблеми буде залежати доля ?вропи?. Н? б?льше, н? менше! Журнал?ст вказував на ун?кальне географ?чне положення Укра?ни, на ?? значн? людськ? ресурси. Припускаючи можлив?сть виникнення незалежно? Укра?ни, в?н говорив: ?Такого масштабу под?я, найв?рог?дн?ше, викликала б одночасн? й важлив? зм?ни всюди. Вона вплинула б, ? чи не вир?шальним чином, на долю б?льшовизму в Радянському Союз?, а можливо, й нац?онал-соц?ал?зму в Н?меччин?. Вона також вир?шила б майбутн? Польщ?, Румун?? та сус?дн?х земель ? в?дкрила б нов? гранд?озн? проблеми перед Британською ?мпер??ю?. ? це були не просто м?ркування окремого журнал?ста. У середовищ? британських пол?тик?в, в?йськових на той час виношувався план створення незалежно? Укра?ни. Цим питанням нав?ть займалося М?н?стерство зовн?шн?х справ.

    Але розум?ли цю проблему не лише британц?, а й батько Стал?н та його п?дручн?. Тому в?н чинив тиск на г?тлер?вську Н?меччину, аби та не взяла п?д протекторат Карпатську Укра?ну, котра в перспектив? могла б стати зародком для створення Укра?нсько? держави.

    Показово, що коли почалася н?мецько-радянська в?йна, В. Черчилль, перебуваючи на нарад? командного складу британських в?йськ у ?гипт?, заявив таке: ?Я буду пильно стежити за пол?тичними д?ями Г?тлера в Укра?н?. Якщо фюрер проголосить Укра?ну незалежною, то зах?дн? союзники програють в?йну, якщо н? ? Велика Британ?я переможе?. ? це не були просто слова. Якби н?мц? п?шли на такий крок, вони б отримали в особ? частини укра?нського народу союзника. Зрештою, цей крок м?г би стати початком ланцюгово? реакц?? актив?зац?? нац?ональних рух?в на теренах СРСР, що могло б стати серйозною загрозою для ?снування ц??? держави. До реч?, не треба мати ?люз?й, н?би народи СРСР любили радянську владу. Реальн? факти св?дчать про ?нше. Зрештою, ? рос?яни не були в захват? в?д б?льшовизму.

    Однак г?тлер?вц? трактували народи СРСР як унтерменш?в, котрим в?дводилася роль раб?в. А укра?нськ? земл? розглядалися ними як об??кт н?мецько? колон?зац??, де кор?нне населення п?длягало винищенню. Тому проголошення бандер?вським крилом ОУН 30 червня 1941 р. Укра?нсько? держави викликало репрес?? щодо оун?вц?в з боку н?мецько? окупац?йно? влади. За таких умовах укра?нськ? нац?онал?сти стали на шлях збройного опору, через що й виникла Укра?нська Повстанська Арм?я.

    Формувалася вона як укра?нська самооборона ? широко п?дтримувалася населенням на зах?дноукра?нських землях. В окремих м?сцях, зокрема на Волин?, УПА контролювала ц?л? райони, проти уп?вц?в н?мц? нав?ть кидали танки й л?таки. Тим самим ця арм?я сковувала значн? збройн? частини г?тлер?вц?в ? об??ктивно допомагала СРСР та його зах?дним союзникам. Хоча п?сля приходу радянських в?йськ ?? вояки повернули зброю проти нового окупанта.

    Не б?ймося сказати: радянська влада для укра?нських земель була владою окупац?йною, так само як ? влада н?мецька. А те, що в Червон?й арм?? служило чимало укра?нц?в, яких фактично насильно призвали до в?йська, не зм?ню? окупац?йно? сут? ц??? арм??.

    Насправд? (подоба?ться це комусь чи н?), укра?нськими арм?ями п?д час Друго? св?тово? була Карпатська С?ч, що захищала Карпатську Укра?ну, та УПА. На жаль, до сьогодн? вони лишаються не визнаними й не поц?нованими в укра?нському сусп?льств?. Б?льше того ? ?х цин?чно оббр?хують ледь не на кожному кроц?. Такий стан речей ? якраз ознакою нездоров?я укра?нського сусп?льства. Ми не вм??мо ц?нувати СВОГО! ? це наша велика проблема.

    Нещодавно мен? потрапила до рук дуже чесна книга про Другу св?тову. Це побудований на спогадах роман Богдана Бастюка ?Сопигора. В?йна у в?йн??. Там розпов?да?ться про буденне життя простого галицького села у 1939 ? 1944 рр. Н?, в книз? нема? ?деал?зац?? УПА, навпаки, часом звучить критика д?й ?? ватажк?в, нема? упередження до н?мц?в, сов?т?в, ?вре?в, поляк?в... Не ?деал?зу? автор ? сво?х земляк?в. Просто опису? ?як воно було?.

    Наприк?нц? твору звучать так? м?ркування героя: ?...?мудр?ш?? й ?цив?л?зован?ш?? сус?ди, в?д москаля до н?мця, наввипередки заповзялися нести сюди культуру, цив?л?зован?сть, нов? схеми побудови св?ту, св?тле майбутн? ? так дал?... Пита?ться: якщо ви так? мудр?, культурн? та цив?л?зован?, то чому по-свинячому заз?ха?те на чуж? земл?, а по-вовчому ? на життя й спок?й народу, якому ц? територ?? споконв?к?в належать? Чи не лог?чн?ше було б збудувати рай земний у себе вдома, а там... ми б ? сам? попросилися до того раю... Чи не так??

    Краще не скажеш.

    ЗАМ?СТЬ ЕП?ЛОГУ

    У шк?льних п?дручниках об?цяють нам звести до м?н?муму ?нформац?ю про УПА, а то й зобразити ?? вояк?в колаборац?он?стами, зате прославити ?радянських визволител?в?. У такому дискурс? Укра?ни не буде, а якщо буде ? то далеко на задв?рках. Зате буде Радянський (стал?нський!) Союз та пох?дний в?д нього ?Русский мир?. ?, зв?сно, не буде осмислення м?сця й рол? Укра?ни в Друг?й св?тов?й в?йн?.

    Ще хочеться сказати таке: боротьба за минуле ? це якраз ? ? боротьба за майбутн?. ? якщо це майбутн? базу?ться на чужому минулому, то чи в?дбудеться воно?

    А може, хтось дуже зац?кавлений у тому, щоб воно не в?дбулося?

Петро Кралюк, доктор ф?лософських наук, газета "День"
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: С 9 мая!

Сообщение Cromwell » Вторник 09 Август 2011 15:08:40

Совершенно случайно наткнулся на жуткий рассказ по поводу того, как в СССР отнеслись к военным ветеранам - инвалидам. Рекомендую всем.
Cromwell

 
Сообщения: 3386
Зарегистрирован: Суббота 07 Май 2005 21:10:20

Re: С 9 мая!

Сообщение alexus » Вторник 09 Август 2011 21:03:38

Cromwell
мдааааа....
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Пред.След.

Вернуться в Политика

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron