Список форумов   FAQ   Поиск  
  Вход
Список форумов Разное Политика

Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Обсуждение политики и все что с ней связано.
Правила форума
Для доступа в это раздел форума нужно вступить в группу Политики, тогда у вас появится возможность отвечать на сообщения и создавать темы.
Вновь зарегистрированные и "сомнительные" пользователи в группу не допускаются!

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение UmNik » Четверг 16 Декабрь 2010 18:11:10

:-k
UmNik

 
Сообщения: 507
Зарегистрирован: Четверг 30 Сентябрь 2010 19:02:22

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Четверг 27 Январь 2011 11:16:21

За верс??ю М?носв?ти, укра?нська мова залишиться в "шароварному контекст?"

27.01.2011 07:10 , ОСТАНН? НОВИНИ



Положення розробленого М?н?стерством осв?ти, науки, молод? та спорту проекту Концепц?? мовно? осв?ти в Укра?н? у майбутньому зб?льшать наявний под?л у сусп?льств? за мовною ознакою та посилить напругу м?ж нос?ями р?зних мов. Про це йдеться у Зверненн? представник?в громадських орган?зац?й до м?н?стра осв?ти, науки, молод? та спорту Дмитра ТАБАЧНИКА.

?Вража? загальна тональн?сть концепц??, яка чомусь пода? укра?нську мову з етноцентричного ракурсу, а рос?йську ? з модерно-прагматичного. Така постановка питання, з нашо? точки зору, не сприятиме виходу укра?нсько? мови та культури з шароварного контексту ? однозначно не мотивуватиме молоде покол?ння до вивчення державно? мови як мови прогресу, престижу, високого соц?ального статусу?, - зазнача?ться у зверненн?.

Автори звернення також вважають абсурдним прагнення автор?в Концепц?? отримати у результат? впровадження сво?х ?дей ?багатомовн?сть, яка передбача? усв?домлене розмежування мовних систем ? в?дносно в?льний перех?д з одн??? мови на ?ншу?. На думку представник?в громадських орган?зац?й це було б лог?чним, коли б мовна особист?сть укра?нських учн?в та студент?в була сформована, якби за роки незалежност? було усп?шно п?днято престижн?сть укра?нсько? мови та подолано комплекс меншовартост?. ?Аж п?сля того, як буде подолано вс? негативн? культурн? насл?дки постколон?ального минулого, можемо розпочинати етап створення комфортного середовища для незагрожених мов, наприклад, для рос?йсько??, - зазнача?ться у зверненн?.

Автори звернення також висловлюють сво? обурення з приводу того, що М?н?стерство осв?ти розм?стило цей важливий осв?тн?й документ на сво?му сайт? напередодн? Нового року, саме перед початком ц?лого циклу свят, ? закликало громадськ?сть подати зауваження та пропозиц?? до 20 с?чня 2011 року. ?На нашу думку, недолугим було розраховувати на всеб?чне, масштабне обговорення тексту Концепц?? п?д час новор?чно-р?здвяних урочистостей?, - зазнача?ться у зверненн?.

Звернення п?дписали уповноважен? представники Центру сприяння п?дпри?мницьк?й д?яльност?, ГО "Форум видавц?в", Центру пол?тико-правових реформ, Всеукра?нсько? громадсько? орган?зац?? ?Не будь байдужим!?, ГО ?Центр UA?, Донецько? обласно? орган?зац?? ВГО ?Ком?тет виборц?в Укра?ни?, Громадського ком?тету нац?онально? безпеки Укра?ни, Громадського Руху ?В?дс?ч? та ?н. Всього п?дписантами данного звернення ? представники 26 громадських ?н?ц?атив та орган?зац?й.

Як пов?домляв УН?АН, 27 грудня 2010 р. М?носв?ти виставив на сво?му сайт? для обговорення проект Концепц?? мовно? осв?ти в Укра?н?. За висновками ряду експерт?в, даний законопроект сутт?во звужу? використання укра?нсько? мови в загальноосв?тн?х закладах.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение Frey » Четверг 27 Январь 2011 12:06:20

Скоро все будем разговаривать и писать на Рыгофене
Frey

 
Сообщения: 6369
Зарегистрирован: Среда 04 Октябрь 2006 23:14:38
Откуда: Оттуда

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Четверг 27 Январь 2011 12:21:46

Азаров вступився за укра?нську мову

27.01.2011 11:52 , ОСТАНН? НОВИНИ

Прем`?р-м?н?стр Укра?ни Микола АЗАРОВ вважа?, що м?н?стр внутр?шн?х справ Анатол?й МОГИЛЬОВ ма? в?дреагувати на некоректне висловлювання ?нспектора Одеського м?ського управл?ння ДА? про укра?нську мову.

Як переда? кореспондент УН?АН, про це М.АЗАРОВ заявив сьогодн? журнал?стам на бриф?нгу.

?М?н?стр внутр?шн?х справ ма? дати в?дпов?дну оц?нку ? зробити висновки в рамках т??? виховно? роботи, що проводиться в М?н?стерств? внутр?шн?х справ?, - сказав глава уряду.

Як пов?домляв УН?АН, 22 с?чня ?нспектор Одеського м?ськуправл?ння ДА? Олександр ШВЕЦЬ п?д час виконання сво?х службових обов`язк?в в?дмовився сп?лкуватися державною мовою з вод??м приватного автомоб?ля. П?д час розмови старший сержант О.ШВЕЦ (номер посв?дчення ОД0148) заявив: "Не розум?ю телячу мову".
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Четверг 27 Январь 2011 15:31:48

Колесниченко: "В ролике о гаишнике и "телячьей мове" нет ни малейшего оскорбления украинского языка"

27.01.11 15:16

Одесский ГАИшник, уволенный из правоохранительных органов за сквернословие в адрес украинского языка, назвал ?телячьим? не украинский язык, а суржик, на котором к нему обращался водитель

Об этом заявил нардеп-?регионал? Вадим Колесниченко.

?Я просмотрел РОЛИК и не увидел там ни малейшего оскорбления украинского языка. Человек не хотел разговаривать на суржике. Он сказал водителю, разговаривайте со мной или на русском или на украинском, я не понимаю вашего телячьего языка. Он имел в виду суржик, на котором говорил водитель?, уверен Колесниченко.

По мнению нардепа, старший сержант Швец должен обратиться в суд и добиться восстановления в должности.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение Frey » Четверг 27 Январь 2011 15:58:40

Мне интересно,а где суржик в фразе "суть ско?ного правопорушення?"
Frey

 
Сообщения: 6369
Зарегистрирован: Среда 04 Октябрь 2006 23:14:38
Откуда: Оттуда

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Четверг 03 Февраль 2011 08:52:43

Особлива роль рос?йсько? л?тератури потрапила до Концепц?? нишком

03.02.2011 07:31 , ОСТАНН? НОВИНИ

Деяк? тези Концепц?? л?тературно? осв?ти, затверджено? напередодн? М?н?стерством осв?ти, були внесен? туди без в?дома розробник?в. Про це в еф?р? Рад?о Свобода заявив доктор ф?лолог?чних наук, член-кореспондент НАН Укра?ни, зав?дувач в?дд?лу давньо? укра?нсько? л?тератури Микола Сулима, який ? одним ?з розробник?в концепц??.

?Теза про особливу роль рос?йсько? л?тератури в Концепц?? л?тературно? осв?ти з?явилася так би мовити п?дп?льно. Спочатку цю концепц?ю вив?сили анон?мно на сайт?, пот?м вона з?явилася п?д нашими п?дписами, але я ц??? концепц?? не в?зував. Коли б мен? давали на п?дпис цей текст, я би в?дмовився його п?дписати. Але п?дпис м?й сто?ть, ? я повинен виправдовуватися, що брав участь у формуванн? ц??? концепц???, ? сказав М.Сулима.

М?н?стерство осв?ти ? науки, молод? та спорту затвердило цього тижня Концепц?ю л?тературно? осв?ти. У документ? зокрема йдеться про те, що ?особлива роль належить рос?йськ?й л?тератур? як художньо-словесному надбанню, у т?сн?й вза?мод?? з яким протягом дек?лькох стол?ть формувалася укра?нська л?тература, а також з урахуванням того м?сця, яке займа? рос?йська л?тература у загальнолюдськ?й систем? духовно-культурних ц?нностей?.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Понедельник 07 Февраль 2011 13:50:52

Як за допомогою музичних квот перетворити Укра?ну на Малорос?ю

07.02.2011 12:11 Андр?й Окара, ТОП

Парт?я рег?он?в п?дтримала рос?йських лоб?ст?в ? творц?в ?русского м?ра??.. Донецька Олена Бондаренко заоп?кувалася музичними ?н?шами??..


Р?дко бува? таке задоволення авторов?, щоб за одним столом зустр?лося в?дразу дек?лька його персонаж?в! А потр?бно сказати, що Олена Бондаренко, Юр?й Кармаз?н ? Мар?я Бурмака, як? з?йшлися на останньому шоу ?вгена Кисельова на ??нтер??, ? це саме персонаж? мо?? творчост?.

Вони говорили про 50-процентну квоту на музичний ? в?део-продукт, що виробля?ться в Укра?н?. Одн? (Олена ? присутн? FM-продюсери ? FM-менеджери) вважають, що квоту необх?дно забрати ? тод? укра?нська музика стане потужною ? конкурентоздатною. А зараз вона, мовляв, м?зерна ? худосочна. ? не треба знущатися з? слухача, нав`язуючи йому це неконкурентоздатне укра?нське музло! (Неначе продюсери н?чого не нав`язують рад?ослухачам ? не керуються б?знес-?нтересами сво?х власник?в! Ну та, зрозум?ло, мистецтво ? н?чого кр?м мистецтва!)

?нш? сп?вбес?дники (Мар?йка, Кармаз?н, Олександр Пономарьов) говорили, що все якраз навпаки: з введенням квот, яких ? так н?хто не дотримувався, укра?нська музика д?стала хоч якусь можлив?сть д?йти до слухача ? не бути задавленою могутн?ми катками рос?йського ? зах?дного поп-конве?р?в.

Парт?я рег?он?в п?дтримала рос?йських лоб?ст?в ? творц?в ?русского м?ра??


Проте сл?д усв?домлювати, що в питанн? про музику в укра?нському еф?р? по?днуються два чинники: музика-як-б?знес ? музика-як-SoftPower.

Музика-як-б?знес: зрозум?ло, що Укра?на ? це чималенький ринок збуту музики. ? к?льк?сть еф?р?в якого-небудь Ф?л?па на FM корелю? з його зборами в?д концерт?в в Укра?н?. Тому, схоже, ма? рац?ю ?гор Кондратюк, який сказав, що в?дм?ну квот пролоб?ювали рос?йськ? агентства, а Парт?я рег?он?в охоче повелася на цей лоб?зм, бо укра?номовного шансону ще не придумали.

А ось за музикою-як-SoftPower (чинником ?м`яко? влади?) стоять вже не жад?бн? рос?йськ? агентства ? не сп?льноСНГевськ? FM-станц??, а Старая площа ? ?? околиц?. Тобто, зменшення звучання р?зномовно? укра?нсько? музики в еф?рах укра?нських FM необх?дне для гуман?тарного ?стирання? Укра?ни ? торжества ?русского м?ра?. Принаймн?, так думають у Москв? (зокрема, деяк? мо? знайом?).

Пам`ятаю, одна знайома ? високий чиновник з МЗС РФ ? якось переконувала мене в тому, що Пушк?н ? це наш геопол?тичний проект (в т.ч. в Укра?н?). Я намагався заперечувати, що хай Пушк?н буде не геопол?тичним, а культурним проектом, але переконати не вдалося: Пушк?на пол?тики сприймають перш за все як пушку.

Проте тепер у Рос?? усв?домили ? концептуал?зували, що у ?русского м?ра? ? два геопол?тично-геокультурних проекти. Перший ? це ?Пушк?н ? Досто?вський ? Толстой?, другий ? це ?К?ркоров ? Басков ? Пугачова?.

Тому питання про ?нформац?йний (включаючи FM) прост?р т??? ж Укра?ни розгляда?ться не просто як б?знес-можлив?сть, не просто як культура, але, перш за все, як пол?тика ? ? нав?ть у терм?нолог?? в?йни. Якщо в Укра?н? ?нформац?йний прост?р такий самий як ? в Рос??, то через дек?лька рок?в можна буде з? значно б?льшою п?дставою заявити: так ми ж один народ!

Нав?що нам Вакарчуки, якщо у нас баскови з к?ркоровими?

Деяк? на?вн?, хто запам`ятав з м?фолог?? початку 1990-х як?сь дурощ? про конкуренц?ю ? ?невидиму руку ринку?, не спромоглися роз?братися, що таке картел? ? картельн? угоди монопол?ст?в.

А у випадку з укра?нською музикою ? рад?опростором це ось що таке.

Приходять, скаж?мо, Вакарчук, Скрипка ? Бумбокси на яке-небудь FM-рад?о ? скаржаться на життя: мовляв, ми так? популярн?! Чому ж ви нас не крутите? Публ?ка нас вимага? ? чека?!

А продюсер ?м вв?чливо в?дпов?да?: пробачте, ви ? ?неформат?!

Вони: та як же так! Нав?ть на московських рад?о нас крутять! Центральне (московське) кер?вництво ваших рад?останц?й нас любить ? п?дтриму?! Ми пост?йно на гастролях у Рос??!

Продюсер: ось ? ?дьте до Рос?? з корпоративами! А на наших укра?нських рад?останц?ях у нас уже Басков ?з К?ркоровим ? С?рьогою Лазаревим заряджен?! Тому вибачайте ? тусуйте узб?ччям. ? на решт? станц?й (окр?м одн??? яко?-небудь марг?нально?, спонсоровано? пивним або гор?лчаним концерном) ?м в?дпов?дають те ж саме.

В результат? сво? понти, егоцентризми, нарцисизми ? славу ?м доведеться засунути кудись подал?.

Так влаштовано картель, що дозволя? д?яти неконкурентними методами в начебто конкурентн?й ситуац??.

В результат? складеться схема, коли талановитому укра?нському артистов? реал?зуватися можливо буде т?льки через Москву або Зах?д. Але не через Ки?в.

Ну а про Малорос?ю можна буде говорити як про колиску ? важливу частину ?русского м?ра?. ? жодно? тоб? дискрим?нац?? ? все чесно ? конкурентно!

Донецька Олена Бондаренко заоп?кувалася ?н?шами??

Так, до реч?, Олена Бондаренко на шоу у ?вгена Кисельова говорила про те, що в Укра?н? мало ?н?шево?? музики ? тому, мовляв, ? померли ?н?шев?? станц??, а зам?сть них ? один шансон! (Нав?ть дивно, як уродженка Донецька може так зневажливо ставитися до музики в стил? ?рос?йський шансон?!)

Одн? мо? хорош? ки?вськ? знайом?, любител? ? покровител? джазу, вручили мен? недавно величезну пачку нових CD з укра?нським хорошим джазом. Я дос? не встиг усе послухати.

Ще одн? знайом?, як? займаються фестивалями авторсько? (бард?всько?) п?сн?, на мо? запитання про г?дних укра?нських автор?в назвали зльоту чотири десятки ?мен.

А де ж захисники укра?нсько? музики?


Але що мене здивувало найб?льше, так це реакц?я (точн?ше, ?? в?дсутн?сть) на все те, що в?дбува?ться, з боку укра?нських артист?в ? продюсер?в.

Так, Мар?йка Бурмака билася на шоу Кисельова як лев!

Так, вона ? Жанна д?Арк укра?нсько? музики. ? Олександр Пономарьов намагався адекватно п?дтримати тему.

Але де решта вс?х музичних колег?

Скрипка, Вакарчук, ?Бумбокс?, Могилевська, Ротару, Сердючка, Кузьма, Ан? Лорак, Ян Табачник, ?В?агра??

Де понтов? продюсери, обч?плян? вс?лякими фало?м?таторами? Чи вони в дол?? Адже в даному випадку йдеться про ?х ф?нансов? (тобто, найб?льш шкурн?) ?нтереси. А не про ?нтереси Бурмаки, яка за будь-яких квот вважалася скор?ше ?неформатом? (що ? компл?ментом ?? творчост?).

?й-то якраз ф?олетово ? з приводу цих самих квот. ?За державу обидно?. А може, вже й нема? н?яко? держави?

Зда?ться, я все-таки правильно ще рок?в десять тому написав, що головна проблема Укра?ни в тому, що це кра?на ж?нок-надлюдей ? чолов?к?в-недолюдей.

Може, мають рац?ю Табачник з Бондаренко?


Так вийшло, що моя електронна адреса чомусь опинилася в листах розсилки дек?лькох укра?нських початк?вц?в ? в?домих поп-рок-виконавц?в.

Раз на тиждень, а то й част?ше, настирлив? д?вчата-п?арниц? забивають поштов? скриньки поважно? публ?ки вс?лякою ф?гнею ? такими-соб? усями-пусями про сво?х п?доп?чних артист?в. Придумують ?м р?зн? надуман? акц?? ? на кшталт захисту бездомних собак ? п?двальних щур?в, просять редактор?в, щоб ?м`я ?хньо? ?з?рки? хоч якимсь чином засв?тилося в скандальн?й або св?тськ?й хрон?ц?. Причому ?в?дписатися? в?д под?бно? маячн? непросто.

? ось зоряна година вс?х цих артист?в н?би настала.

Прояв?ть профес?йну, громадянську, нац?ональну, культурну сол?дарн?сть!

Вийд?ть на ман?фестац?ю десь п?д Верховну Раду, влаштуйте страйк або флеш-моб, заяв?ться вс?м ?колгоспом? п?д ст?ни Адм?н?страц?? президента. ? це буде п?ар навколо реально? проблеми, а не навколо пластил?нового фуфла.

Якщо ж н?чого под?бного не в?дбува?ться, тод? варто красиво в?ддатися на мил?сть дол? ? точн?ше, на мил?сть переможцям. ? розраховувати, що вони не добиватимуть того або ?ншого артиста.

Вт?м, може, так ? треба: нац??, яка не вм?? захищатися, яка не вм?? зберегти св?й Soft Power ? культурний код, може, краще припинити сво? ?снування ? зробити загальнонац?ональну евтаназ?ю?

Тому, мабуть, треба п?дтримати ? Олену Бондаренко, ? Дмитра Табачника, ? ?н?ц?ативи з закриття укра?нсько? школи в Красному Луч?, ? укра?нських центр?в у Харков?. Нав?що продовжувати муку нац??, яка втратила житт?здатн?сть?

У Ющенка вийшло ? як завжди

Вже р?к, як не ?сну? пол?тичного Ющенка. Але його спадщину доводиться хавати до цього дня. Це до питання про квоти.

Так, це Ющенко ? його колеги пролоб?ювали ц? сам? 50%, але ?хня онтолог?чна порожнеча ? концептуальне безглуздя в?дбилися на всьому, чого торкався ?мес?я?.

Отже, Ющенко хот?в зробити добро для його кохано? укра?нсько? музично? культури.

В результат? його благими нам?рами вимощена дорога в?домо куди.

П?д таку законодавчо встановлену норму про квоти вже могла б з`явитися ц?ла музична ?нфраструктура.

Але зам?сть ?нфраструктури, що дозволя? музикантам ефективно рости саме в Укра?н?, залишилися т?льки незд?йснен? над?? ? як ? у всьому, чого торкалися руки ц??? ун?кально? людини.

* * *

Т?, хто сперечався в студ?? ?вгена Кисельова, змусили мене пригадати про один еп?зод з 2005 року.

Тод? один укра?нський рок-музикант ? продюсер, що ма?, до реч?, деяке в?дношення до творчост? Мар?? Бурмаки, придумав дуже ц?кавий проект музично-розмовного FM-рад?о. Ф?шки починалися вже з само? назви майбутнього рад?о.

Мен? пропонувалося донести цей проект до в?дома одного в?домого укра?нського пол?тика, що я при нагод? ? зробив.

Проект, як на мене, був досить перспективним: ? для укра?нських непопсових музикант?в, ? для пол?тика, ? нав?ть для мене самого, бо я б там м?г вести щотижневе ?нтелектуальне шоу.

Пол?тиков? пропонувалося розщедритися на в?дносно невелику суму грошей (за його масштабами ? ну зовс?м мало). Але головне ? зац?кавитися ц??ю ?де?ю ? витягнути з не? позитив ? для себе ? для вс?х ?нших.

Але ця людина в?дпов?ла так: мовляв, я ? без вас, таких розумних ? музичних, можу будь-який св?й месидж донести до всього народу Укра?ни ? будь-яку статтю, будь-який м?й висл?в надрукують у будь-як?й газет? ? безкоштовно покажуть по телев?зору.

На це людин? говорили (багато, не т?льки я ? не т?льки в 2005 роц?): так, сьогодн? це так.

Але як буде завтра або через два роки ? Бог зна?.

? ще: газети, рад?останц?? ? телеканали розумн? пол?тики створюють або купують не для того, щоб св?тити сво?м красивим фейсом або щоб чеканити в гран?т? власн? дурощ?. А для того, щоб створювати тренди, напрямки громадсько? думки, щоб впливати на св?дом?сть народу ? створювати ту прекрасну кра?ну, про яку ? ви, ? ми вс? мр??мо.

Минуло ш?сть рок?в.

Музичн? амб?ц?? рок-музиканта ? продюсера, що придумав це рад?о, наск?льки я розум?ю, не були реал?зован? ? зда?ться, в?н б?льше н?де не гра? ? не св?титься.

У пол?тика, що ?зажав? невелику за його масштабами суму, зараз дуже велик? проблеми ? фактично в?н стертий з укра?нсько? пол?тики, хоча м?г би стати ну дуже великою людиною.

Ну а я ? людина взагал? без амб?ц?й, тому мен? краще н?ж будь-кому...

Андр?й Окара, Москва
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Вторник 08 Февраль 2011 16:41:14

Л?на Костенко: Мене зац?кавило, чому цей народ терпить

08.02.2011 16:20 , ОСТАНН? НОВИНИ

Л?на КОСТЕНКО презентувала у Харков? св?й перший прозовий роман ?Записки укра?нського самашедшого?.

Як переда? кореспондент УН?АН, презентац?я в?дбулась у Харк?вському театр? опери ? балету ?м. Лисенка 7 лютого. Зала на п?втори тисяч? м?сць не могла вм?стити ус?х шанувальник?в творчост? Л.КОСТЕНКО, ? близько тисяч? людей не змогли пройти до прим?щення.

?Я дякую вс?м ? кожному, хто прийшов?, - сказала Л.КОСТЕНКО, звертаючись до аудитор??, яка, стоячи, в?тала ?? тривалими овац?ями.

Л.КОСТЕНКО зазначила, що не ? фем?н?сткою, але ?десь у мене там написано, що мужчини зникають як явище, ?хн? м?сце пос?ли крут?, ерзац, зам?нники, г?бриди? Ну так ?... Але при тому, розум??те, я хот?ла написати без психолог?чних похибок, без такого дурного епатажу?.

Вона в?дзначила, що у пер?од написання багато ?вчитувалася у Гоголя?, ген?ального автора ?Записок сумасшедшего?, ? розпов?ла, чому написала ?саме записки укра?нського самашедшого?. ?Я зрозум?ла, що я повинна дати специф?ку укра?нського божев?лля. Бо в кожн?й кра?н?, у кожн?й нац?? ? своя специф?ка. Я там у роман? написала, у кого яка. Тому що, скаж?мо, ман?я велич? - це ж хвороба, ?пс?х?ческая болезнь?. Але комплекс меншовартост? ? це г?рша хвороба. А ми звикли. Розум??те? Нам нав?язують, а ми звикли. У нас незалежна кра?на, а пол?тики закликають встати з кол?н?, ? сказала поетеса.

?Це, ? додала Л.КОСТЕНКО, ? нав?язан? стереотипи. Мене зац?кавило, чому цей народ терпить. Десь у мене там написано, що мужчини ?мперських нац?й д?ють з позиц?? сили, мужчини поневолених, але гордих нац?й, ? вони пручаються. А наш? оце думають, що якось воно буде. А не буде, тому що принижена людина н?коли не стане людиною. ? оце все мене мучило, ? я подумала: напишу я специф?ку укра?нського божев?лля?.

Пояснюючи, чому вир?шила написати ?саме записки укра?нського самашедшого?, Л.КОСТЕНКО сказала: ?Не т?льки тому, що в нас суржик дуже розвинутий. Написати записки укра?нського божев?льного - це дуже серйозно. Це треба писати про божев?льного. А я ж то написала про нормальну людину, зашугану, розум??те, у нашому сусп?льств?, в так?й ситуац??, ? там ще нев?домо, хто самашедший ? чи ми, чи вони. Через те я так трошки зробила таке, зна?те, забрало, н?би я пишу про сумашедшого?.

Л.КОСТЕНКО пов?домила, що з?браного нею матер?алу ? ?? св?тового, ? укра?нського? - було дуже багато, ? цього вистачить ще на один роман. ?Написалося того всього, що нав?ть не пом?стилося в цей роман, ? в мене другий роман ? в?д ж?нки, отам уже я буду в?льна?, ? сказала вона.

Зустр?ч тривала к?лька годин. У вечор? також взяли участь директор видавництва ?А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА?, л?кар ? бард Ольга БОГОМОЛЕЦЬ, а також Тарас КОМПАН?ЧЕНКО з гуртом ?Хорея Козацька?.
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение Romaaa » Понедельник 21 Февраль 2011 09:43:20

#77
Romaaa

 
Сообщения: 7078
Зарегистрирован: Вторник 30 Март 2004 08:15:31
Откуда: 47°59'53N 7°50'26E

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение alexus » Четверг 10 Март 2011 12:17:03

Мер Одеси на прохання процитувати Шевченка попросив "не см?шити людей"

10.03.2011 09:20 , ОСТАНН? НОВИНИ

9 березня кер?вники Одеси та област? поклали кв?ти до пам`ятника Тараса Шевченка. При цьому мер Одеси Олекс?й Костус?в порахував образливим прохання журнал?ст?в процитувати к?лька рядк?в з творчост? Шевченка, пов?домля? Gazeta.ua.

"Тарас Григорович Шевченко для мене, як ? для м?льйон?в мо?х сп?вгромадян, - це, звичайно, вт?лення укра?нського народу, це великий поет ? видатний художник. Це наша нац?ональна горд?сть", - зазначив мер.

Проте на прохання журнал?ст?в процитувати великого поета Костус?в в?дпов?в в?дмовою: "Слухайте, давайте ви будете задавати запитання ... нехай у дитячому садку, у школ? д?ти читають, але не мер м?ста".

В?дмовився мер назвати нав?ть назви дек?лькох твор?в: "Не см?ш?ть, не треба мен? влаштовувати ?спит, добре? Не см?ш?ть людей".

На в?дм?ну в?д мера, голову Одесько? обласно? ради Миколу Пундику прохання процитувати великого Кобзаря не образило: чиновник процитував Запов?т. Пундик зазначив, що для нього, як ? для вс?х укра?нц?в, Шевченко - це "сов?сть нац??".

Нагада?мо, п?сля покладання кв?т?в у р?чницю з дня смерт? Олександра Пушк?на Костус?в згадав рядки з в?рша "Я помню чудное мгновение".
alexus

 
Сообщения: 11731
Зарегистрирован: Вторник 29 Ноябрь 2005 14:20:52
Откуда: Новомосковск

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение Eva » Четверг 10 Март 2011 13:02:58

alexus писал(а):

Мер Одеси на прохання процитувати Шевченка попросив "не см?шити людей"

10.03.2011 09:20 , ОСТАНН? НОВИНИ
Проте на прохання журнал?ст?в процитувати великого поета Костус?в в?дпов?в в?дмовою: "Слухайте, давайте ви будете задавати запитання ... нехай у дитячому садку, у школ? д?ти читають, але не мер м?ста".
В?дмовився мер назвати нав?ть назви дек?лькох твор?в: "Не см?ш?ть, не треба мен? влаштовувати ?спит, добре? Не см?ш?ть людей".

А те, кто могут процитировать, как в том анекдоте: "ну й допомогло це ?м?" Не думаю, что знание произведений Шевченко сделает кого-нибудь лучшим мэром. :?
Eva

 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: Среда 09 Март 2011 14:44:34
Откуда: Космополит

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение Frey » Четверг 10 Март 2011 15:13:33

Eva писал(а): Не думаю, что знание произведений Шевченко сделает кого-нибудь лучшим мэром.


Не думаю что не знание пары строк того же "Запов?т", слелало хуже хоть одного мера, тем более украинского города.
Стыдно должно быть товарищи.
Frey

 
Сообщения: 6369
Зарегистрирован: Среда 04 Октябрь 2006 23:14:38
Откуда: Оттуда

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение Eva » Четверг 10 Март 2011 15:39:06

Frey писал(а):
Eva писал(а): Не думаю, что знание произведений Шевченко сделает кого-нибудь лучшим мэром.


Не думаю что не знание пары строк того же "Запов?т", слелало хуже хоть одного мера, тем более украинского города.
Стыдно должно быть товарищи.


Вот, согласно тому, чему нас учили, Вы говорите АБСОЛЮТНО правильно. Но правильно ли нас учили? :) Сколько наблюдаю жизнь, все больше убеждаюсь, что между самореализацией и начитанностью существует отрицательная корреляция. :)
Eva

 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: Среда 09 Март 2011 14:44:34
Откуда: Космополит

Re: Мовне питання: укра?нська та рос?йська мови

Сообщение Frey » Четверг 10 Март 2011 15:41:57

Eva писал(а): Но правильно ли нас учили?


это тема отдельного разговора.
Frey

 
Сообщения: 6369
Зарегистрирован: Среда 04 Октябрь 2006 23:14:38
Откуда: Оттуда

Пред.След.

Вернуться в Политика

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron